Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Mesaj Whatsapp aparut ca necitit dar defapt e citit

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Andrei916

Andrei916

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.09.2016
Deci am trimis unei fete un mesaj ieri , am primit cele doua bifari sau nu stiu cum le ziceti voi :)) deci mesajul a fost trimis-primit de ea...totu ok.Nu mi-a raspuns ieri si m-am uitat azi sa vad daca macar e citit, apare tot ca necitit dar daca tin apasat lung pe mesaj si dau la message info  imi arata cele doua bifari albastre deci e citit, doar ca nu imi arata data si ora cand a fost citit

Cum vine asta ca nu prea o inteleg? daca poate cineva sa ma lumineze ar fi perfectPosted Image Posted Image

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Poate fi:
Livrat
Citit
Daca e livrat nu inseamna si citit.
Vezi la detalii.
Am si eu unele cu data si ora la Livrat iar la Citi apar 3 cerculete. Deci nu a fost citit.

#3
CristianVv

CristianVv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 09.09.2016
Pentru ca duduia a debifat "Confirmari de citire".
Setari - Cont - Confidentialitate.
D'aia iti apare asa.

Edited by CristianVv, 19 September 2016 - 20:51.


#4
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
O bifa (gri): mesajul a plecat de la tine.
Doau bife (gri): mesajul a ajuns la ea, dar nu e citit (poate nu a intrat pe cont etc)
Doau bife (albastre): mesajul a fost citit

Asta, in conditiile unor setari implicite (cand iti apare si data si ora ultimei conectari a persoanei respective).

Acum, poti umbla la setari, si nu mai vezi data si ora ultimului act, si nici cele doua bife albastre nu le mai vezi, chiar daca mesajul a fost citit. Valabil si in cazul tau.

"Misterul" e dezlegat acum pentru tine?


PS. O poti ruga sa scoata setarile de la confidentialitate. Ca acum o face sau nu, tine strict de ea...

#5
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
stai linistit - ti-a dat seen :lol:

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

 Andrei916, on 19 septembrie 2016 - 20:35, said:

Deci am trimis unei fete un mesaj ieri , am primit cele doua bifari sau nu stiu cum le ziceti voi ) deci mesajul a fost trimis-primit de ea...totu ok.Nu mi-a raspuns ieri si m-am uitat azi sa vad daca macar e citit, apare tot ca necitit dar daca tin apasat lung pe mesaj si dau la message info  imi arata cele doua bifari albastre deci e citit, doar ca nu imi arata data si ora cand a fost citit
Cum vine asta ca nu prea o inteleg? daca poate cineva sa ma lumineze ar fi perfect
Nu mai bine o intrebi tot pe ea daca a citit mesajul? Sau nu ai curaj? Posted Image

#7
Andrei916

Andrei916

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.09.2016

Quote

O bifa (gri): mesajul a plecat de la tine.
Doau bife (gri): mesajul a ajuns la ea, dar nu e citit (poate nu a intrat pe cont etc)
Doau bife (albastre): mesajul a fost citit

Stiu astea, stiu cum functioneaza dar ea a fost ultima data activa ieri dimneata eu i-am dat mesaj mai pe seara si doua bife gri...azi aparea la fel alea doua bife gri da stii ca daca tii apasat pe mesaj si dai la message info iti apare la ce ora a fost citit....e acolo imi arata ca  a fost citit dar in conversatie imi apar alea doua bife gri deci necitit

Quote

stai linistit - ti-a dat seen

Mda...un minut in plus sa scrie ca nu poate vorbi sau nu vrea o costa bani probabil

Edited by Andrei916, 19 September 2016 - 21:19.


#8
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
De ce naiba insista unii sa hartuiasca oamenii care clar nu sunt interesati sa intre in discutii cu ei nu pot sa inteleg...
"Read receipts" pentru persoane fizice e o "arma" periculoasa, un tool de hartuire.

Edited by truet, 19 September 2016 - 21:37.


#9
Andrei916

Andrei916

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.09.2016

Quote

De ce naiba insista unii sa hartuiasca oamenii care clar nu sunt interesati sa intre in discutii cu ei nu pot sa inteleg...
"Read receipts" pentru persoane fizice e o "arma" periculoasa, un tool de hartuire.

Posted Image Posted Image Posted Image suntem prieteni ne intelegem foarte bine ma enerveaza doar ca face dinastea in loc sa imi spuna ca nu poate vorbi sau nu vrea in momentu ala
Bine ca n-ai zis ca o violez prin telefon asta mai trebuia, daca habar n-ai despre ce vorbesti mai bine taci din gura

#10
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Ti-ai pus problema ca nu iti spune tocmai ca sa nu o mai deranjezi inutil?
Pentru ca in momentul in care ea/el da reply deschide poarta pentru alte mesaje.

#11
Andrei916

Andrei916

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.09.2016

Quote

Ti-ai pus problema ca nu iti spune tocmai ca sa nu o mai deranjezi inutil?
Pentru ca in momentul in care ea/el da reply deschide poarta pentru alte mesaje.

Poi si nu crezi ca e mai simplu sa zica, sa inteleg si eu cum sta treaba...dupaia poate sta linistita fara sa mai fie deranjata
Nu deschizi absolut nici o poarta de conversatie spunandui cuiva ca nu mai vrei sa vorbiti

#12
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Inca esti tanar si nu ai avut ocazia sa fii deranjat de astfel de practici.
De cate ori nu s-a intamplat pe "messenger" sa fiu asaltat de mesaje doar pentru simplul motiv ca am lasat sa se vada cand sunt online.
Sau de cate ori, "invizibil" fiind si am spus totusi sa ii dau in raspuns de genul "nu stiu", "am treaba", etc si astfel am deschis poarta pentru mai multe mesaje.
Sau de cate ori, am fost sunat si am raspuns ca sa le spun ca nu pot vorbi ca am treaba iar apoi am inchis, si dupa aia au urmat apeluri peste apeluri de a acea persoana la care evident nu am mai raspuns si setat pe silent.

Unii pur si simplu cred ca totul trebuie sa se invarta in jurul lor si nu accepta sa inteleaga ca lumea nu e la dispozitia lor.

Edited by truet, 19 September 2016 - 22:35.


#13
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Te ignora gagica , clar ... dar tu poti sa insisti pana te blocheaza .

#14
Andrei916

Andrei916

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.09.2016

Quote

Inca esti tanar si nu ai avut ocazia sa fii deranjat de astfel de practici.
De cate ori nu s-a intamplat pe "messenger" sa fiu asaltat de mesaje doar pentru simplul motiv ca am lasat sa se vada cand sunt online.
Sau de cate ori, "invizibil" fiind si am spus totusi sa ii dau in raspuns de genul "nu stiu", "am treaba", etc si astfel am deschis poarta pentru mai multe mesaje.
Sau de cate ori, am fost sunat si am raspuns ca sa le spun ca nu pot vorbi ca am treaba iar apoi am inchis, si dupa aia au urmat apeluri peste apeluri de a acea persoana la care evident nu am mai raspuns si setat pe silent.
Unii pur si simplu cred ca totul trebuie sa se invarta in jurul lor si nu accepta sa inteleaga ca lumea nu e la dispozitia lor.

Ok sunt si oameni care nu inteleg da eu nu sunt unu dintre ei.

#15
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Daca din punct de vedere tehnic banuiesc ca s-a lamurit situatia, nu cred ca mai este loc de discutii inutile.
Daca doriti sa discutati despre alte aspecte ce tin de viata unei persoane va rog sa continuati discutia pe ariile dedicate unei asemnea discutii, nu aici.
Sper ca initiatorul s-a lamurit cum sta treaba cu WhatsApp-ul.

#16
Andrei916

Andrei916

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.09.2016
M-am lamurit :)

#17
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 newbie13, on 19 septembrie 2016 - 21:03, said:

stai linistit - ti-a dat seen Posted Image

si ignore :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate