Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Bacterioterapia intranazala

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cerasela23

cerasela23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.07.2013
Am vazutun interviu cu o doctorita orl-ista de la Spitalul Coltea in care vorbea despre o metoda noua de tratament si de prevenire a otitei la copii (bineinteles ca si la adulti, dar la copii este mai des intalnita si ii incapaciteaza multe zile de la scoala). Se numeste bacterioterapie intranazala si am inteles ca se practica deja de cativa ani prin Europa. Stie cineva mai multe despre asta, a beneficiat de ea,  e scump.... Complicat am inteles ca nu e, se face cu niste picaturi. Nu a spus ce fel, ca banuiesc ca nu avea voie sa fac reclama la TV.....

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Spray bacteriotherapy decreases middle ear fluid in children with secretory otitis media.
http://www.ncbi.nlm....pubmed/18713796

#3
adrianbatran

adrianbatran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2013
Uite aici despre bacterioterapie in Romania: http://plantamed.ro/...otite-cronice/. Cred ca despre asta vorbea doamna doctor pe care ai vazut-o tu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate