Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

telefon dubai

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
salutare,

am ocazia sa cumpar prin cineva din dubai 2 telefoane:

s7 si s7 edge ambele dual sim.

exista vreun risc din pdv al retelei? exista modele specifice pentru zonele de genul asta?

tot caut pe net si nu gasesc nimic.

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Ce sa gasesti?Ca tin la caldura?Ia-le

#3
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Cat timp sunt unlocked si official vandute de samsung vor merge in RO

Edited by truet, 19 September 2016 - 12:20.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Da, merg. Mai mult, din ce am vazut ar trebui sa aiba banda TDD 38, daca le vei folosi vreodata in Digi si vrei acces la reteaua lor 4G (pana nu baga 4G si pe 2100 Mhz).

#5
niggaru

niggaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 05.05.2005
pai eu in digi le voi folosi :)

deci nu au vreo chestie gen region locked.

#6
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,848
  • Înscris: 24.04.2013
Din ce stiu, smar’foanele Samsung sunt region-locked chiar daca le iei ‘la liber’, in sensul ca la inceput trebuie sa folosesti in ele un SIM al unui operator din acea regiune (nu un anume operator, ci oricare din regiune). Cica dupa cateva minute/apeluri cu SIM potrivit se deblocheaza singure si poti folosi orice alt SIM (bineinteles, sa nu aiba si altfel de blocaj, de exemplu intr-o retea anume). Erau destule plangeri cum ca acest mecanism mai da rateuri. Si ramane de vazut ce se intampla daca esti nevoit sa resoftezi telefonul…

Daca ti-l cumpara, sa se uite bione ce scrie pe cutie si sa il foloseasca acolo o vreme cu un SIM local. Sau macar sa vina si cu un SIM de acolo utilizabil (incarcat si cu roaming activ, sa poti face tu operatia aici) daca il vrei sigilat.

LE: Uite aici un articol pe subiect, exact despre S7 si S7 Edge <http://www.gsmarena....-news-17200.php>.

Edited by sags, 19 September 2016 - 13:39.


#7
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
Eu din statele arabe mi-am luat note 5-ul meu (nu e disponibil in EU ), si nu am avut probleme

#8
chiriac_marius_antonio

chiriac_marius_antonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 18.04.2007
Un note 5  arab nou , cumpărat de la magazin celebru din România , a rămas in service ( fusese a treia oară in 2 luni ) cu negație , pe motiv de incompatibilitate cu rețelele europene.schimbarea plăcii si manopera depășeau valoarea telefonului. Si nu era recunoscut oficial de Samsung România.
Atenție !

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 chiriac_marius_antonio, on 22 septembrie 2016 - 06:25, said:

Un note 5  arab nou , cumpărat de la magazin celebru din România , a rămas in service...

Asta se intampla daca nu belesti bine ochii inainte de achizitie. Pe urma belesti portofelul de bani daca nu gasesti cumparator.

La Note 5 exista mai multe variante, si sunt sigur ca ai nimerit una din variantele N920T (T-Mobile), N920A (AT&T) sau N920I (Australia, New Zealand, Singapore, Canada).
Daca era varianta N920G (India) atunci aveai si banda de 900Mhz in 3G, care din cate stiu e cea mai folosita pentru retelele 3G din Romania.
Iar in legatura cu garantia, trebuia iarasi sa te interesezi. Avand in vedere ca a fost vandut de catre Samsung doar in unele zone (exclus Europa) era evident ca nu vei avea garantie in service-urile oficiale ale Samsung.

#10
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Buna ziua, as vrea sa achizitionez si eu un Samsung S7 Dual Sim din Dubai dar nu stiu daca va functiona la retelele noastre din România.
Pana la urma a achizitionat cineva din Dubai telefoane mobile Samsung?
Atassz un print screen cu caractersiticile retelei care le suporta.
Multumesc.

Attached Files


Edited by aysmen, 02 August 2018 - 15:16.


#11
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Eu nu vad nici o carcateristica......

#12
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 30.10.2017
Mai bine îți iei Xiaomi Mi A2 nou de aici.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
s7 (dual sim)... de pe souq.com > merge fara probleme pe vodafone Romania

ps. vezi ca majoritatea incarcatoarelor pentru piata din uae sunt pe format de stecher UK (cu 3 pini)

Edited by MembruAnonim, 02 August 2018 - 19:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate