Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Panica...

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016

 cleo23, on 19 septembrie 2016 - 10:26, said:


Fizica sau mentala? Ca solutia propusa la postul #34 produce minuni in ambele situatii
O alta metoda de a te simti bine, decat aceea de a face glume tampite pe un topic serios nu ai gasit si tu?

#38
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

 ikma, on 19 septembrie 2016 - 00:37, said:

are importanta? Stai sa ghicesc... vrei sa faci "misto"

nu vreau sa fac misto deloc, doar eram curios, poate ne vizitam ca sa nu te simti singura...

#39
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 winter_dream, on 19 septembrie 2016 - 10:31, said:

O alta metoda de a te simti bine, decat aceea de a face glume tampite pe un topic serios nu ai gasit si tu?
WD, ma ataci si pe mine indirect? :lol:

Eu am o banuiala privind tipa care a deschis topicul, dar inca primeaza simtul civic la mine..si acum. :D

#40
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016

 Reynolds, on 19 septembrie 2016 - 10:35, said:

WD, ma ataci si pe mine indirect? Posted Image

Eu am o banuiala privind tipa care a deschis topicul, dar inca primeaza simtul civic la mine..si acum. Posted Image
Pe oricine o ia la misto pe tipa. Mai, posibil sa fie troll, dar posibil sa nu fie, si-atunci, nu as risca sa ii fac si eu rau. Oricum, cred ca ii e suficient de rau si fara sa primeasca intepaturi.

#41
ikma

ikma

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 18.09.2016

 winter_dream, on 19 septembrie 2016 - 10:40, said:

Pe oricine o ia la misto pe tipa. Mai, posibil sa fie troll, dar posibil sa nu fie, si-atunci, nu as risca sa ii fac si eu rau. Oricum, cred ca ii e suficient de rau si fara sa primeasca intepaturi.

multumesc. Aveam nevoie de sfaturi si incurajari, sa ma descarc. Simteam nevoia de niste pareri obiective si sincere.

#42
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016

 ikma, on 19 septembrie 2016 - 11:05, said:


multumesc. Aveam nevoie de sfaturi si incurajari, sa ma descarc. Simteam nevoia de niste pareri obiective si sincere.
Te cred, numai ca nu ai nimerit locul potrivit. :)

#43
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 winter_dream, on 19 septembrie 2016 - 11:12, said:

Te cred, numai ca nu ai nimerit locul potrivit. :)
Dar persoana potrivita.Posted Image (adica eu).

#44
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016

 Reynolds, on 19 septembrie 2016 - 11:14, said:

Dar persoana potrivita.Posted Image (adica eu).
Reynold, Reynolds, tu meriti un ciomag pe spinare, lasa fata in pace, e necajita destul. :)

#45
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 winter_dream, on 19 septembrie 2016 - 11:17, said:

Reynold, Reynolds, tu meriti un ciomag pe spinare, lasa fata in pace, e necajita destul. Posted Image
De ce, WD?
Doar i-am zis ca si eu am trecut prin asa ceva si o inteleg. E in faza de negare acum, dar Noiembrie se apropie cu pasi repezi. Sfaturile colegilor crezi ca o sa-i tina de cald cand noptile vor fi ploioase si pline de fulgere?

Eu atat iti spun: dupa ce ajungi sa ma cunosti, nu o sa vrei sa ma lasi din brate. Posted Image

#46
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007

 Reynolds, on 19 septembrie 2016 - 10:28, said:

Vroiai sa zici #33.  Posted Image
Da #33
Greseala mea

#Reynolds te cam bagi in fata; poate fata este bixxx si ar dori o variatie ... ma autopropun, desi cu al meu simt civic nu pot concura cu tine
Dar speranta moare ultima

Edited by cleo23, 19 September 2016 - 11:31.


#47
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 cleo23, on 19 septembrie 2016 - 11:26, said:

Da #33
Greseala mea

#Reynolds te cam bagi in fata; poate fata este bixxx si ar dori o variatie ... ma autopropun, desi cu al meu simt civic nu pot concura cu tine
Dar speranta moare ultima
Cleo, acum poti sa-ti schimbi si optiunea la "Gender". :lol:
Daca esti sincera, nu am nimic impotriva sa fim trei. Posted Image

#48
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016

 Reynolds, on 19 septembrie 2016 - 11:22, said:

De ce, WD?
Doar i-am zis ca si eu am trecut prin asa ceva si o inteleg. E in faza de negare acum, dar Noiembrie se apropie cu pasi repezi. Sfaturile colegilor crezi ca o sa-i tina de cald cand noptile vor fi ploioase si pline de fulgere?

Eu atat iti spun: dupa ce ajungi sa ma cunosti, nu o sa vrei sa ma lasi din brate. Posted Image
Mda, ca depresia si anxietatea se vindeca cu imbratisari. Eu am spus ca ea nu are nevoie de sfaturile nimanui de aici, ci de un psiholog, posibil si de un pishiatru.

#49
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 winter_dream, on 19 septembrie 2016 - 11:42, said:

Mda, ca depresia si anxietatea se vindeca cu imbratisari. Eu am spus ca ea nu are nevoie de sfaturile nimanui de aici, ci de un psiholog, posibil si de un pishiatru.
Inca nu m-a cunoscut pe mine. :lol:

#50
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007

 Reynolds, on 19 septembrie 2016 - 11:40, said:

Cleo, acum poti sa-ti schimbi si optiunea la "Gender". Posted Image
Daca esti sincera, nu am nimic impotriva sa fim trei. Posted Image

Sper ca nu te-ai laudat cu simtul civic si ai argumente solide

#51
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
M-am trezit la ora 4:00
Este aproape ora 13.00.
Simtul civic rezista...:lol:

#52
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007
Este o bucurie sa aud asemenea lucruri

LE scuze: citesc

Edited by cleo23, 19 September 2016 - 12:01.


#53
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
tu ai o problema cu tine, nu prea suporti sa fii singura tu cu tine, pana la punctul in care te ingrozeste chestia asta. Lasa la o parte relatia cu tipul asta, n-are nicio relevanta, e doar un simptom pentru problema ta (iti distrage atentia de la faptul ca nu te simti bine cu tine insati).

Ai primit sfaturi pentru distragerea atentiei (job, hobby-uri etc). E buna si chestia asta, pana la un punct. Nu poti sa eviti adevaratele probleme la nesfarsit. Comportamentul va ramane si, chiar daca nu va mai fi tipul asta, va fi altul, vei deveni dependenta de el, sau de prietena ta, sau atunci cand nu vei gasi oameni, de substante, de orice te va face sa uiti sau iti va distrage atentia. Poti s-o duci asa toata viata, dar chiar vrei asta?

Eu zic sa-ti rezolvi problema acum, ca sa poti sa incepi sa duci o viata normala: sa ai o relatie sanatoasa, nu bazata pe dependenta, sa intemeiezi o familie si sa fii tu sanatoasa la cap ca sa poti creste copii sanatosi. Daca nu te vindeci, ii vei innebuni si pe cei din jurul tau (colegii de serviciu, prieteni, viitorul sot si copiii si incetul cu incetul, toti te vor parasi si sa vezi atunci tragedie).

Un psiholog te-ar ajuta sa-ti reglezi relatia cu tine, apoi poti merge mai departe sa-ti reglezi relatia cu ceilalti, sa te raportezi corect si sanatos la tine si la ei. Vorbesc acum de terapie, oricine te trimite sa iei medicamente este un sarlatan, nu ai nevoie de asa ceva.

Edited by Michidoo, 19 September 2016 - 12:13.


#54
winter_dream

winter_dream

    e pericoloso sporgersi

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 18.07.2016
Si daca psihologul o trimite la psihiatru, tot sarlatan este?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate