Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Nu imi functioneaza unele taste la laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Floriiia

Floriiia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.12.2013
Seara buna! Am o problema cu tastatura laptopului. Cand imi merg, cand nu imi merg unele taste la laptop; fie trebuie sa insist foarte tare pe tasta pana merge, fie nu vrea nici de-a naibii sa-mi tasteze litera respectiva, fie merge cand vrea ea.
Ca idee, ce credeti ca ar putea fi si cam ce as putea face?

#2
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Verificata panglica , sa nu se fi turnat lichide, alta tastatura - ca acestea sunt etapele.
Pe olx si okazii se gasesc tastaturi , nu sunt scumpe dar depinde de model.

Edited by xilo, 18 September 2016 - 22:10.


#3
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Si eu am avut probleme cu tastele ca am mancat seminte cat timp eram la laptop si au intrat coji sub litere , incearca sa-l trimiti la curatat sau daca te pricepi tu sa-l cureti de praf sau alte obiecte.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,259
  • Înscris: 01.12.2001
Foloseste o tastatura pe USB. A ta s-a defectat si trebuie inlocuita.

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@initiator
Cel mai probabil este o problema hardware. Ar fi trebuit sa deschizi topicul pe Hardware in subaria corespunzatoare producatorului laptopului pe care il detii, dar ai omis sa oferi detalii despre producator/ model. Topicul va fi deocamdata mutat la "Periferice".
Ca sa te lamuresti clar daca este o problema hardware sau software, conecteaza o tastatura externa...
Daca este vorba de un laptop de la Asus sau Acer, atunci probabilitatea ca tastatura sa se fi defectat fizic creste.

#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu am Dell si recent am aceleasi probleme. Tastele "a" , " i " " backspace " au picat la putin timp una dupa cealalta . Nu as exclude posibilitatea sa fie virus .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate