Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Animal pump/altceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AndyAndr3i

AndyAndr3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.10.2013
Salut!
Vroiam sa va intreb daca este bine sa incep cu acest supliment si daca ma ajuta in ceea ce-mi doresc eu, si anume masa musculara? (sau ca sa fiu sigur ca am exprimat ceea ce vreau.. vreau sa se vada ceva, fata de slabanogul de mine, care are 19 ani; 1.83m; in jur de 70kg[trebuie sa i-au baterie la cantar] si cred ca oasele ce sunt mai grele, deoarece chiar sunt slab.) Posted Image
Am vazut ca imi ajung pentru 30 de zile + ca am stabilit un prag maxim de 200lei/luna(stiu ca-i mic bugetul, dar asta e, ma limitez la ce-mi permit deocamdata). Daca stiti altceva mai bun sau daca sa le combin cu inca ceva, astept recomandarile cu mare drag.

   De alimentatie, odihna sau antrenament, m-am mai documentat, iar daca as fi putut sa i-au ce-mi trebuie din alimentatie, probabil ca nu apelam la suplimente. Deci, sa  ramanem pe subiect va rog.
Multumesc anticipat !

Edited by AndyAndr3i, 18 September 2016 - 22:00.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Animal Pump e pre-workout, nu cresti cu el si nu e prioritatea ta avand in vedere ca esti la inceput si ai buget limitat. Daca spui ca nu iei suficient din alimentatie, e logic sa suplimentezi cu proteine.

Edited by MembruAnonim, 18 September 2016 - 22:18.


#3
CristianVv

CristianVv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 09.09.2016
Dati banii pe toate prostiile. O alimentatie corecta, antrenament constant si suplimentarea cu cei 9 aminoacizi esentiali sunt suficiente.

#4
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007
Ia asta de mai jos, 2 ani a fost suplimentul nr. 1, are de toate,  cand faceam sala mi-a mers super bine, imi dadea forta si rezistenta, am pus masa.
Lucreaza toata gama de muschi si mananca des.
Gama Animal e mai de "hardcore".

[ https://store.bbcomcdn.com/images/store/prodimage/prod_27117/image_27117_original_X_450_white.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 AndyAndr3i, on 18 septembrie 2016 - 21:56, said:



   De alimentatie, odihna sau antrenament, m-am mai documentat, iar daca as fi putut sa i-au ce-mi trebuie din alimentatie, probabil ca nu apelam la suplimente.

Se pare ca nu te-ai documentat suficient de temeinic. Daca era asa atunci ai fi inteles imediat ca baza in alimentatie este proteina(fie din alimente fie din suplimente). Si ca urmare ai fi intrebat de un supliment proteic.
Eu vreau sa te ajut si iti spun sincer ca nu ai nici o sansa de progres daca iti cheltui putinii $ pe aberatii.

#6
AndyAndr3i

AndyAndr3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.10.2013
Imi cer scuze pentru inactivitate. Pur si simplu am uitat ca am facut acest topic.

+sandu222 - Stiam ca-mi trebuie proteine, dar nu stiam ce-i cu Animal Pump. Mi-a spus cineva de el, iar pe unele site-uri ii fac reclama sustinand ca ajuta si la cresterea masei musculare.
Am spus ca m-am mai documentat(cat de cat) pentru ca eu vreau neaparat sa incerc un supliment proteic, macar de curiozitate. Si cum sunt la inceput, nu prea stiu ce sa i-au sa ma ajute macar putin. Ma gandesc ca daca eu nu reusesc sa am o alimentatie ok, suplimentele o sa completeze acest gol.

Edit: + ca trebuie sa ma incadrez in banii aia si sa ma tina si o luna de zile. (cam greu, cred) M-am gandit ca poate cineva care se pricepe le mai cunoaste..

Edited by AndyAndr3i, 24 September 2016 - 00:30.


#7
AndyAndr3i

AndyAndr3i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.10.2013
Voi continua cu acest topic. ---> http://forum.softped...rebari/    [In caz ca vrea cineva sa mai zica ceva...]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate