Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Hyundai i20 1.2 Rosu cu pasiune , interior bicolor

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#19
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Chiar, ce-ti veni cu masina noua de clasa mica la varsta asta "periculoasa"?
Mai ales ca zici ca ai cu ce sa mergi. Sa nu te trezesti ca-ti ramane mica inainte de vreme. In 6-7 ani se intampla multe...

#20
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
pt ca opel-ul corsa ce il aveam pana acum incepe sa ceara bani. Si m-am gandit ca mai bine o masina noua, cu care macar 4-5 ani pot sa stau linistit, decat sa bag bani in corsa. Cat despre ce o fi in viitor, om trai si om vedea. Masina e destul de incapatoare, si daca o fi cazul in viitor de .. puradei, apai o masina de oras tot trebuie. deci nu e o investitie chiar asa de proasta
Ps. Nu vroiam neaparat masina de clasa mica, insa daca astia erau toti banii :P NU de alta dar un s-class nu m-ar fi deranjat, dar oare nepotii nepotilor reuseau sa plateasca masina? :))

Edited by vanitty, 16 September 2016 - 21:53.


#21
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postvanitty, on 16 septembrie 2016 - 21:51, said:

m-am gandit ca mai bine o masina noua, cu care macar 4-5 ani pot sa stau linistit
Nu vroiam neaparat masina de clasa mica, insa daca astia erau toti banii
Cum de nu te-ai uitat la un Logan cu climatronic si cutie automata? Te incadrai in buget...
Multi km fara probleme!

Poze, ceva?

#22
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,548
  • Înscris: 15.06.2007

View Postvanitty, on 16 septembrie 2016 - 21:21, said:

a mea, insa vroiam niste opinii fara bias-uri legate de trecut  ( :w00t: ) Oricum sunt constient ce am luat (adica nu o masina perfecta) si oricum nu is dintr-o data mare fan Hyundai. Cat despre stergatoarele aero, mi-ai dat un motiv foarte bun ca sa le doresc. Au deci o utilitate inafara de faptul ca arata bine
Apropo de stergatoare: sa fii atent daca se pot ridica si cu capota inchisa. Defapt mai mult ca sigur sunt clasice in privinta asta. Numa la audi, VW, skoda & shit, trebuie aduse in service mode ca sa poata fi ridicate de pe parbriz. Nu de alta, dar nu se stie cand i se scoala unui binevoitor sa iti lase un mesaj subliminal, in caz ca il deranjeaza masina. Eu am patit-o in ziua in care am luat masina.  

Sa te bucuri de achizitie, si asteptare usoara  pana vine marfa.
De "luat in primire",  o iei cand te suna dealerul, ca se mainfac anumite operatiuni specifice,  care sunt externalizate de fabrica. Chiar daca masina vine intr-o zi, predarea ar putea fi  peste o zi.

#23
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009

View PostMarius3k, on 17 septembrie 2016 - 21:06, said:

Cum de nu te-ai uitat la un Logan cu climatronic si cutie automata? Te incadrai in buget...
Multi km fara probleme!

Poze, ceva?

ma tenta un Sandero stepway, insa a picat din cauza numarului de airbag-uri.

View Posttfmercedez, on 17 septembrie 2016 - 23:35, said:

Apropo de stergatoare: sa fii atent daca se pot ridica si cu capota inchisa. Defapt mai mult ca sigur sunt clasice in privinta asta. Numa la audi, VW, skoda & shit, trebuie aduse in service mode ca sa poata fi ridicate de pe parbriz. Nu de alta, dar nu se stie cand i se scoala unui binevoitor sa iti lase un mesaj subliminal, in caz ca il deranjeaza masina. Eu am patit-o in ziua in care am luat masina.  

Sa te bucuri de achizitie, si asteptare usoara  pana vine marfa.
De "luat in primire",  o iei cand te suna dealerul, ca se mainfac anumite operatiuni specifice,  care sunt externalizate de fabrica. Chiar daca masina vine intr-o zi, predarea ar putea fi  peste o zi.

ma crezi ca fix la asta ma gandeam , la stergatoare, stiind de patania ta? Si ca primul lucru facut dupa ce luam masina era sa aflu daca pt a ridica stergatoarele trebuie sa o pun in service mode?

#24
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Daca vrea sa faca rau, face oricum. Daca vrea sa lase un mesaj subtil, are stergatorul din spate.

Din poze pare safe.

#25
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
mai mult ma gandeam cand le ridic eu. Am obiceiul ca de fiecare data cand alimentez sa curat parbrizul si luneta acolo.

#26
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,548
  • Înscris: 15.06.2007

View Postvanitty, on 18 septembrie 2016 - 07:16, said:

mai mult ma gandeam cand le ridic eu. Am obiceiul ca de fiecare data cand alimentez sa curat parbrizul si luneta acolo.
Mda, asta e o porcarie la care injinerii nazisti nu s-au gandit.  Ca omu' poate nu-si spala masina zilnic, dar la benzinarie, poate ar ridica si el stergatorul sa dea jegu mai la o parte , daca tot are ocazia. Pana si la mercedesurile astea noi, se poate ridica stergatorul cu capota inchisa. Probabil ca un posesor de VW din strabunic in nepot, stie chestia asta instinctual, si vede asta ca un avantaj probabil.

Edited by tfmercedez, 18 September 2016 - 10:44.


#27
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
La C4 am la fel stergatoarele dar nu mi-am batut niciodata capul.

Voua v-ar trebui ca la Leon mk2, stergatoare parcate by default in pozitia de service.

#28
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,548
  • Înscris: 15.06.2007

View Postunderb, on 18 septembrie 2016 - 12:03, said:

La C4 am la fel stergatoarele dar nu mi-am batut niciodata capul.Voua v-ar trebui ca la Leon mk2, stergatoare parcate by default in pozitia de service.
Si la Citroen , Opel Zafira, stergatoarele stau in sus pe margini . Dar se potriveste la modelele alea.  
E doar un aspect, de care nu s-a tinut cont  in mintea celor de la VW.  Nu bag mana in foc sa fie din considerente de aerodinamica, faptul ca stergatoarele sunt acoperite de capota.

#29
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
update.
S-a confirmat plata in banca Hyundai romania, masina va fi adusa de la buzau. Sper ca pana vineri sa soseasca

#30
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
a sosit masina in iasi. Am facut casco si rca la generali. Casco pt 1 an, platit integral - 2029 lei, cu fransiza 0 si cu reintregire a valorii masinii gratuita. Rca - 858 lei. Vineri cel mai probabil o voi putea ridica, puteau sa mi-o dea maine daca ma miscam mai repede cu rca-ul, dar cum aveam multa treaba..
Mai ramane ca sa dau comanda maine de covorase si tavita portbagaj de la : http://rimimg.ro/autoshop/, pt ca am avut pe Logan si pe corsa de la ei si au fost super k.

Edited by vanitty, 21 September 2016 - 18:20.


#31
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
S-o stapanesti sanatos !

Nu uita sa-i masori noxele sa nu cumva sa te pacaleasca astia Posted Image .

#32
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Diferenta era ca alea de la Emag sunt mai ieftine, aceleasi firma, dar si modelul fara modelul ala urat de tabla cu model in mijlocul presului pt sofer.

#33
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
maine cred ca iau masina. Ce trebuie sa iau ca sa pot iesi legal la drum? Casco si rca am facut. Am inteles eu bine sau rovignieta la masinile cu numere temporare nu se plateste? Plus ca ma trebuie 150 lei pt placutele de inmatriculare..

#34
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Benzina, la prima benzinarie

#35
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Probabil va trebui sa platesti pentru numerele rosii cum ai scris si tu(Cat timp ai numere rosii nu iti trebuie rovinieta), si sa ai bani de un plin ca o sa iti predea masina cu rezervorul uscat ! Permis si buletinul . Va trebui sa semnezi X acte de predare , Factura Storno etc...( cel putin la mine asa a fost) si picioare fine pana te obisnuiesti cu "mandra"
O zi frumoasa de vineri iti doresc si felicitari pentru noua membra de familie :)
Asteptam pozele cum o sa fie posibile :)

#36
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009

View Postlula_canci, on 22 septembrie 2016 - 22:57, said:

Benzina, la prima benzinarie

sper sa-mi dea macar cativa litri de benzina ca sa ajung la un petrom :)) Voi ce ati urmarit cand ati preluat-o? Stiind ca sunt atehnic, o sa ma uit sa nu aiba urme de loviri si zgarieturi si sa mearga sistemele electrice (oglinzi, radio, ac). Ar trebui sa mai fac altceva?

View Postandrew1980, on 22 septembrie 2016 - 22:58, said:

Probabil va trebui sa platesti pentru numerele rosii cum ai scris si tu(Cat timp ai numere rosii nu iti trebuie rovinieta), si sa ai bani de un plin ca o sa iti predea masina cu rezervorul uscat ! Permis si buletinul . Va trebui sa semnezi X acte de predare , Factura Storno etc...( cel putin la mine asa a fost) si picioare fine pana te obisnuiesti cu "mandra"
O zi frumoasa de vineri iti doresc si felicitari pentru noua membra de familie Posted Image
Asteptam pozele cum o sa fie posibile Posted Image

multam fain :P Sambata deja o scot la o plimbare pana la vaslui .

View Postmufasa, on 21 septembrie 2016 - 18:26, said:

S-o stapanesti sanatos !

Nu uita sa-i masori noxele sa nu cumva sa te pacaleasca astia Posted Image .

multam fain , primul lucru pe care o sa-l fac o sa fie sa stau 2-3 minute cu nasul la teava de esapament ca sa ma asigur ca aia de la kyundai nu ma trag in tzeapa :w00t:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate