Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Honda civic 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#19
sanderoalex

sanderoalex

    Nefumător înrăit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,653
  • Înscris: 26.03.2009
taci ca iar aduc unii aminte de struguri.

#20
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Arata groaznic. Parca e un design neterminat. E masina stil "pară", adica un bot mai mic, mai ascutit, aerodinamic si un spate mare, umflat grosier. Mie mi se pare oribila. A trecut moda stilului cu spoilere si aripi deportante chicioase.

Are o fata de spate si un spate de fata boțită.

View Postsanderoalex, on 18 septembrie 2016 - 14:48, said:

taci ca iar aduc unii aminte de struguri.

Aia nu stiu ce vorbesc. Pai sa vedem cum e cu strugurii. Cei carora le place sa o cumpere automat. Cei care o critica nu au bani de ea, impliciti strugurii. Pai daca iti place si totusi nu o cumperi, unde te incadram?

Edited by Torquemada-666, 18 September 2016 - 14:51.


#21
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
La posesor de Sandero.
Lasa-l ca a invatat si el o replica si acum nu ii mai da drumul.

Designul la japoneze e de doua feluri. Ori iti place, ori nu-ti place.
Mie imi plac masinile japoneze cand apar dar se demodeaza intr-un timp extrem de scurt. Maxim 2 ani le tine frumusetea. Dupa aia, nu prea le mai vrea nimeni.

#22
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Nu obisnuiesc sa-i dau dreptate lui torquemada, dar aici zice bine.
Eu va propun un exercitiu: acoperiti jumatate dn masina de mai jos cu mana, si spuneti voi daca prima jumatate are vreo legatura cu a doua.
Parerea mea e ca sunt doua masini diferite, taiate si sudate.

Attached File  964204l.jpg   334.85K   72 downloads

erata: De fapt e urata de jur imprejur.

Edited by ericmario, 18 September 2016 - 16:56.


#23
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postericmario, on 18 septembrie 2016 - 16:55, said:

Attachment 964204l.jpg

erata: De fapt e urata de jur imprejur.
Corect.Nu inteleg de cei de la Honda nu adopta un alt design exterior si interior pentru Europa, tinand cont de gusturile majoritatii europenilor.Unde este ca si aspect acest model de Civic fata de suratele europene sau americane fabricate in Europa, destinate acestei piete auto(Opel Astra, Ford Focus).

Edited by fredy2007, 19 September 2016 - 08:33.


#24
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,192
  • Înscris: 13.07.2005
Din punctul meu de vedere, pentru prima data in istoria Civicului, sedanul arata mai bine decat hatch-ul !
[ http://s3.caradvice.com.au/thumb/960/500/wp-content/uploads/2016/05/08_2016-Civic_RS.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
imbatranesti :)

#26
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,192
  • Înscris: 13.07.2005
De intinerit ... sigur nu !

#27
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

View Postmarr, on 19 septembrie 2016 - 12:54, said:

Din punctul meu de vedere, pentru prima data in istoria Civicului, sedanul arata mai bine decat hatch-ul !
[ http://s3.caradvice.com.au/thumb/960/500/wp-content/uploads/2016/05/08_2016-Civic_RS.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă asta e masina de vârsta a III-a atunci Golful ar trebui sa se vândă numai în versiunea break, sa intre bine sicriul :)

#28
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009

View Postfredy2007, on 19 septembrie 2016 - 08:33, said:

Corect.Nu inteleg de cei de la Honda nu adopta un alt design exterior si interior pentru Europa, tinand cont de gusturile majoritatii europenilor.Unde este ca si aspect acest model de Civic fata de suratele europene sau americane fabricate in Europa, destinate acestei piete auto(Opel Astra, Ford Focus).

sa faca o masina special pentru europa pentru maxim 43.652 de masini cate au vandut in 2015? Honda nu e un jucator mare pe piata europeana .

#29
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postvanitty, on 19 septembrie 2016 - 17:45, said:

sa faca o masina special pentru europa pentru maxim 43.652 de masini cate au vandut in 2015? Honda nu e un jucator mare pe piata europeana .

Daca masinile vor fi atractive ca si aspect iar raportul pret calitate va fi ok, firmele auto japoneze ar avea mai multe vanzari ca si in prezent.Fiecare incearca sa isi cumpere de banii pe care ii are cel mai bun autoturism.

Edited by fredy2007, 19 September 2016 - 18:06.


#30
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005
japonezii de la Honda nu se dezmint, au scos iar un civic care ori iti place de mori, ori iti vine sa vomiti... mie chiar imi place destul de mult... cred ca in realitate e si mai ozn, asa cum am avut senzatia si la typeR de care m-am indragostit cand l-am vazut in realitate...

#31
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Sper sa fie cum zici tu, jericho, si mai sper sa fi invatat ceva din mai vechea tranzitie:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XeGAmcLYGQ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Am fost cu cineva să-și caute mașină și am trecut pe la Honda să ne uităm la modelul de Civic pe care l-a pus în poză colegul @marr trei posturi mai sus.
De afară nu e rea, dar interiorul l-au cam dat de gard, îți dă o senzație groaznică de ieftin, în special cu plasticul de la butoane. E îngrozitor de "meid in ciaina", de parcă l-au încropit în fugă să respecte termenul de livrare (ceeee, mâineeee??? am crezut că săptămâna viitoare! Jim, dă repede niște butoane!). Modelul adus aici e fabricat în USA.
Evident, nu discut de cât de fiabilă (abia peste un an doi se poate vedea) sau cât de plăcută la condus este (asta ține de fiecare).

Edited by buntzi, 23 September 2016 - 06:50.


#33
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Mi-a luat-o @jericho inainte. Civicul mereu a fost in categoria sau iti place mult sau e hidoasa. fara cale de mijloc.
Eu ma inscriu in prima categorie, imi place mult, mai mult decat orice alta generatie.

View PostKazmer, on 16 septembrie 2016 - 12:20, said:

este cel mai mare din segmentul compact, are cel mai generos portbagaj
Asta pare o gogomanie : Octavia ? Jetta ? etc.

#34
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Mufasa, Jetta si Octavia sunt sedan, respectiv notchback. Porkbagajul e mare pentru un hatch clasic. Masina mie imi place, desi cred ca designul se potrivea mai degraba pe Impreza. Motoare interesante, asteptam preturile. Daca fac marlanii ca la Civic Break (30k, wtf???), se vor focusa exlcusiv pe piata americana unde sunt un fel de Dacia.

#35
Kazmer

Kazmer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 25.11.2010

View Postmufasa, on 23 septembrie 2016 - 20:49, said:


Asta pare o gogomanie : Octavia ? Jetta ? etc.

Se refera la variantele hatchback. Nu exista hatchback mai mare în segment.

#36
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postmufasa, on 23 septembrie 2016 - 20:49, said:

...


Asta pare o gogomanie : Octavia ? Jetta ? etc.
Peste 10-15 ani, atat Octavia cat si Jetta vor arata absolut decent chiar si pentru acele vremuri.
De Honda asta, nici la "scrap" nu ai sa mai auzi de ea. E spectaculoasa daca te uiti superficial. Daca o analizezi atat din punct de vedere estetic cat si functional, e un amalgam de de toate. Un fel de tocanita.

Uita-te la o Honda veche de 10-15 ani si ai sa vezi ca arata de-a dreptul ridicole. Uita-te si la alte marci si ai sa vezi ca sunt absolut ok.

Un englez, mi-a spus un lucru. Tehnic, Honda sunt masini faine. In rest, dincolo de motor si transmisie, niste gunoaie supraevaluate. Nu e niciun secret pentru nimeni ca Honda sunt buni pe mecanica.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate