Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

De unde aflu UID?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Va rog putin ajutor.I-am facut unui unchi pe net actele pt o viza de Sua. Toate bune si frumoase pana la plata interviului de la ambasada.La BRD se plateste dar se pare ca trebuie codul UID. Sincer pe goagal nu am gasit nimic. Stie cineva cum gasesc UID-ul?

#2
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
vezi aici,jos unde este incercuit cu rosu http://www.ustraveld...paymentinfo.asp

Edited by sebastiansebi, 16 September 2016 - 12:57.


#3
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Ce chestie.. cautasi peste tot pe google?

http://lmgtfy.com/?q=Cod+uid+viza+sua

Si primul rezultat e :
http://www.ustraveld...paymentinfo.asp

#4
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Multumesc de raspunsuri si de ironia fina.Problema e ca la banca inainte de a plati ,casiera cere acel UID,si eu recunosc...sunt cam noob,dar de unde fac rost de rl? Am tiparit formularul B-160 patca,facut cont pr celalalt site pt programare...dar tre platit inainte... So? :)

#5
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Pe bune acum , tu ai citit ce scrie acolo?

Quote


Opţiunile de plată a taxei de procesare a vizei
Numerar la bancă
Solicitanţii de viză pot plăti taxa de procesare a vizei în numerar la orice sucursală BRD. Taxa se achită în Lei (RON). Înainte de a merge la bancă, trebuie să printaţi avizul de plată corespunzător vizei SUA pentru care doriţi să aplicati, aviz disponibil pe mai jos pe această pagină. Nu veţi putea plăti taxa fară un aviz de plată valid.
Dacă printaţi avizul de plată înainte de ziua în care efectuaţi plata taxei, vă rugăm să verificaţi data de expirare a acestuia. Dacă data expirării este anterioară datei la care doriţi să efectuaţi plata, printaţi un nou aviz de plată. Operatorii bancari nu vor accepta încasarea taxei în baza unui aviz de plată expirat. La momentul plăţii taxei, BRD va elibera o chitanţă. Păstraţi chitanţa. În cazul în care o pierdeţi, banca nu vă poate elibera o nouă chitanţă. Nu veţi putea efectua o programare la interviu fără numărului chitanţei.
Selectaţi din lista de mai jos avizul de plată corespunzător cuantumului taxei de procesare a vizei pentru care doriţi să aplicaţi. Sumele sunt indicate în dolari americani (dar plata se face în RON). Această pagină conţine informaţii suplimentare despre taxele de procesare corespunzătoare fiecărui tip de viză.
Formular de plată - $160 (Vizele de tip B, C-1, D, F, I, J, M, T, TN/TD, U)
Formular de plată - $190 (Vizele de tip H, L, O, P, Q, R)
Formular de plată - $265 (Vizele de tip K)
Formular de plată - $205 (Vizele de tip E)

Codul UID e scris mare acolo pe avizul de plata

ex:

http://ustraveldocs....=73&quantity=01

Edited by Jammalan-the-Prophet, 16 September 2016 - 13:59.


#6
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Dragul meu,tipa de la banca a zis ca uid-ul ala e separat si unic pt fiecare aplicant. Cu hartia aia am fost la banca si nu am putut plati.

#7
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Ia da tu un refresh pe linkul ala si vezi , ramane acelasi UID?

Quote

Vă rugăm să reţineţi faptul că fiecare aviz de plată este unic şi poate fi folosit la o singură plată per solicita
Chitanţa de depunere numerar eliberată de către bancă nu este transferabilă şi în consecinţă nu poate fi folosită de către o altă persoană.

Vezi ca numele de pe chitanta trebuie sa fie acelasi cu numele aplicantului.Nu poti plati tu pentru altcineva.

Eu iti recomand sa dai o tura pe la ei sau macar sa ii contactezi telefonic ca sigur o faci praf.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 16 September 2016 - 14:50.


#8
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Mare domn,uite,chichita aia cu refresh la pagina ...nicaieri nu am gasito explicata. Mare domn si multzam fain. Bei o palinca cand treci prin Zalau :)

#9
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Bine ca am lamurit-o.

Mare grija , plateste doar solicitantul si numai in aceasi zi care este printata si pe avizul de plata.
Nu te duci cu asta scos azi maine sa platesti.

Vezi ca banii inapoi nu ii vezi daca platesti in data gresita sau pentru o alta persoana.

Astea fiind spuse , succesuri !!!

#10
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Am fost eu si am platit pt 2 persoane fara probleme.Data pe aviz a fost 19.09 dar era data expirarii avizului.Si tipa de la banca sa minunat cand i-am zis ca doar un refresh la pagina trebuie pt un nou UID,zicea ca nici lor nu le zice nimeni nimic. Si apropo,nu a trebuit datele aplicantilor...

Poate ajuta pe altii mai incolo informatia,asa ca daca nu s-ar sterge topicul ar fi fain.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate