Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Amazon Echo - inceputul asistentului virtual din casa ta

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#307
eowinn

eowinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 26.08.2005

View PostMunst, on 28 ianuarie 2020 - 15:07, said:

Tocmai ce am primit din Statele Unite un Echo Show 5. Am facut toate setarile, dar cand o intreb pe dansa : "What movie are playing tonight" imi spune : our amazon account is registered for the united states, am facut toate setarile in care sa apara ca sunt din Romania, dar degeaba. Am facut si cu cei de la support si nimic. Stie careva?

Nu merg multe servicii in Romania. De exemplu Pandora merge doar USA.
Urmareste ce skill-uri sunt introduse pentru Romania, apoi activeaza-le si poate vei gasi un skill cu programul TV din Romania.
Acum ai flash briefing din diferite orase din Romania

#308
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Foarte interesantă mi se pare funcția asta de "drop in"; practic dacă ai vreun bunic, părinte, copil, poți comunica/supraveghea mai ușor. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sJ66RwX0tQE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#309
kvlq

kvlq

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 20.12.2010
Am un Amazon echo dot gen3 si un TV philips 49pus6561. Are cineva idee cum il pot conecta? In meniul televizorului nu am aplicatia "amazon alexa". Nu o aveam nici pe un Sony model 2018 dar acolo am reusit sa activez smart settings prin ADB si am primit aplicatia.

#310
iuhas

iuhas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 13.04.2008
Nu reușesc să mă conectez la echo dot 3.
I-am dat reset de "n" ori, am încercat conectare pe 2,4, pe 5...nimic.
Habar n-am dacă fac ceva greșit sau o fi ceva stricat/blocat la el.
Urmez toți pașii, se conectează, mă duce la pasul cu adresa și acolo "la revedere". Am încercat și de pe laptop, acolo nici macar nu se conecteaza la rețeaua wifi.
Vreo sugestie?Mulțam!

#311
VNV666

VNV666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 01.11.2019
Salut, am descarcat aplicatia respectiva, m-am conectat pe cont, dupa cere sa confirm ca-s eu si cand ma intorc in aplicatie, scrie ca "No Network Available" conectat la retea 4G de la Digi, am incercat si pe Wi-Fi, am sters-o, am sters cache, nicio reusita sa intru in cont. Videoclip cu problema Attached File  20201101_140928.mp4   4.35MB   2 downloads Am telefon Samsung S5 Neo, versiune Android 6.0.

Edited by VNV666, 01 November 2020 - 17:09.


#312
CatalinPlesea

CatalinPlesea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.08.2003
Dupa doua dot-uri luate din Romania, vreau sa imi iau Echo Show 8  si fire stick 4k la oferta de Black Friday, apeland la un prieten din UK.  Sa ma astept la ceva probleme nefiind din DE? Am incercat sa iau de pe OLX-ul local un Show8, insa nu am reusit sa ma loghez pe niciunul din conturile de amazon, nici pe unul nou facut pe amazon.co.uk - probabil furat si blocat?

#313
top-foto

top-foto

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.03.2016
Am un Amazon Echo Dot (2nd Gen).
Am tot cautat dar nu gasesc (poate nu merge).
Il folosi pe post de boxa de pe un PC pe care am un adaptor bluetooth?

#314
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
ar trebui sa mearga, eu am generatia a treia si merge

Edited by liberlamare, 06 January 2021 - 17:45.


#315
Ionutyo8

Ionutyo8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.01.2014
Poate cineva care detine echo dot 3 sa testeze daca se poate asculta postul de radio Sun Folk Romania ? La mine Alexa zice ca nu este disponibil in Romania (pe aplicatia tunein din magazin play functioneaza acest radio)

#316
Ionutyo8

Ionutyo8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.01.2014
Raspund tot eu .Am luat legatura cu cei de la amazon si au inclus in biblioteca tunein si acest post.Rezolvat!

#317
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
bine de stiut

#318
ssk

ssk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 24.05.2003

View Postdragosdmx, on 03 martie 2020 - 16:51, said:


Si eu am incercat sa conectez Alexa cu un TV LG, insa imi spune ca serviciile LG ThinQ nu sunt disponibile in Romania. Despre ce setari pe TV este vorba?
Multumesc!
ai reusit pana la urma ?
tot cu LG ma chinui si eu si imi spune acelasi lucru.  serviciile lg thinq nu sunt disponibile in ro

#319
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
La mine google home mini imi reda muzica de pe youtube pe tv LG

#320
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,417
  • Înscris: 16.05.2007
de sters

Edited by liberlamare, 13 February 2021 - 08:18.


#321
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Buna ,poate careva sa imi spuna daca pot face un downgrade la alexa dot 3 pentru ca cu fiecare update merge tot mai prost .
Multumesc

#322
dan1953

dan1953

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2007
Salut, am si eu o Echo Show 8 care la seting ajunge pana la conectare cont Amazon.Daca stie cineva c gresesc il rog frumos sa-mi spuna.Multumesc!

#323
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Nu mai reușesc să dibuiesc National FM pe sculele Amazon pe cele de la Google îmi merge. Pe Echo îmi intră în radio Tamil. Inclusiv când apelez la o rutină unde postul este setat demult.

#324
razvan301969

razvan301969

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.07.2004
Nici la mine nu mai merge National FM pe Alexa in TuneIn. In schimb se deschide in acelasi TuneIn pe Mi tv box. Ciudat ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate