Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Hotia din gradinitele de stat

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

 daniMMM, on 14 septembrie 2016 - 19:07, said:

Majoritatea sunteti resemnati vad,si vi se pare normal sa platiti ceea ce in mod normal ar trebui sa fie gratuit de la stat.
Numai program normal este gratuit, cel prelungit costa. Recent primarul de la sect 1 a introdus scoala dupa scoala gratuit in cateav scoli, program pilot. Si asa, nu stiu daca include si cateringul. Anul trecut se platea cateva sute de lei.

#38
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
Fi-miu e la stat. De la 11 luni e doar la stat.
La creșă plăteam doar masa. 12 lei/zi.
La grădiniță plătesc masa (15 lei/zi), duc lunar materiale de igienă (șervețele, săpun, hârtie igienică etc în valoare totală de cam 15 lei) și la început de an noi părinții hotărâm o sumă pe care s-o dăm pentru materiale (culori, acuarele, hârtie etc). 150-200 lei/an.
Și n-am văzut niciodată pe cineva din cadrul grădiniței ieșind cu sacoșele pline.
Și nici fi-miu nu se vaită de foame.

#39
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 revillz, on 14 septembrie 2016 - 18:32, said:

Tocmai ce imi explica o mamica care are fetita la gradinita de stat cat de multe se cer pe langa banii pe care ii plateste in fiecare luna in valoare de 200 lei. Acum la inceput de an vor baxuri de coli albe, bani pentru apa, incarcarea cartuselor, acuarele, folii de tiplat nu folii obisnuite de plastic, creioane, carioci si asa mai departe. Pai dupa ce platesti 200 de lei pentru mancare in fiecare luna pe care copii nici macar nu o mananca pe toata mai vor si alte chestii? Pai bucataresele impreuna cu invatatoarele pleaca cu sacosele incarcate de bunatati furate la copii in fiecare zi de nu pot sa le duca. Ce e de facut in acest caz?
Nu-ti convine 200 ron la stat , mergi la particular cu 1200 ron minim la program scurt pana la ora 13.....Vrei program lung mai decarteaza cateva milioane la privat....

 sfantu.dracu, on 14 septembrie 2016 - 22:08, said:


Și n-am văzut niciodată pe cineva din cadrul grădiniței ieșind cu sacoșele pline.

Sunt sacose speciale care desi sunt pline, ghem chiar de produse, par goale....

#40
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 revillz, on 14 septembrie 2016 - 18:41, said:

statul de ce nu ofera aceste lucruri copiilor? De ce sa cheltuie mai mult cu detinutii decat cu copii.
Foarte intelept ! Pacat ca moderatorii nu sterg postarea ...ca asta merita !

#41
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 revillz, on 14 septembrie 2016 - 20:18, said:



Insa am uitat ca aici pe forum majoritatea dintre voi care criticati aveti bani si nu va ganditi la chestii din astea
Pai , inainte sa te apuci sa " pusti " un copchil trebuie sa ai ceva in bibilica si ceva in buzunar . Normal ca-ti faci o situatie materiala capabila sa sustina cresterea in conditii decente , a unui copil ... nu e cazul tau se pare !! Si ca tine mai sunt multi...

#42
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

 Clovis, on 14 septembrie 2016 - 22:30, said:

Sunt sacose speciale care desi sunt pline, ghem chiar de produse, par goale....
Or fi.
Dar n-a ajuns (sau a trecut până să-l duc eu pe fi-miu) moda la grădinița asta.

#43
Travertin

Travertin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 04.10.2015

 revillz, on 14 septembrie 2016 - 18:32, said:

Tocmai ce imi explica o mamica care are fetita la gradinita de stat cat de multe se cer pe langa banii pe care ii plateste in fiecare luna in valoare de 200 lei. Acum la inceput de an vor baxuri de coli albe, bani pentru apa, incarcarea cartuselor, acuarele, folii de tiplat nu folii obisnuite de plastic, creioane, carioci si asa mai departe. Pai dupa ce platesti 200 de lei pentru mancare in fiecare luna pe care copii nici macar nu o mananca pe toata mai vor si alte chestii? Pai bucataresele impreuna cu invatatoarele pleaca cu sacosele incarcate de bunatati furate la copii in fiecare zi de nu pot sa le duca. Ce e de facut in acest caz?
Sa te duci la particular sau sa tii copilul acasa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate