Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

S-a suit scroafa-n copac!

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
75 replies to this topic

#1
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,684
  • Înscris: 13.10.2003
În DEX, expresia este explicată astfel: S-a suit scroafa în copac se spune despre un parvenit înfumurat.

Poate cel mai bun comentariu aparține unui cetățean care rezumă totul la o frază simplă- dacă școala nu ar fi fost politizată, iar directorul școlii numărul 1 din Voluntari nu ar fi fost numit și susținut politic, probabil că și-ar fi permis să-i spună domnului primar Pandele că nu e frumos să se urce pe catedră ca să-și țină cuvântarea și l-ar fi dat jos de acolo.
N-ați înțeles metafora. Calcă în picioare catedra și implicit scoala, spune Vasile Temle.
Soțul doamnei Firea. Poate că atunci când ai două doctorate, nu te mai cobori la nivelul profesorilor, elevilor, părinților, le dai lecții de bun simț, spune Cristina Alexandru.
[ http://assets.republica.ro/20160913/400x0/de80e010d03c28ef37033d3cfb056ab92bbb651e.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sursa

Am vazut ieri tot felul de reportaje unde diversi politicieni au participat la deschiderea anului scolar aruncand cu populisme spre auditoriul format in special din parinti, parinti care peste nici trei luni vor merge sa voteze. Si la scoala unde este fiica-mea a fost Robu, bravul primar al Timisoarei.
Dar hei, sa te urci pe o catedra si sa tipi de acolo cum a facut pramatia asta de Pandele este la limita absurdului si a nesimtirii in acelasi timp.

Edited by radumiki, 13 September 2016 - 13:08.


#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014
Astia nu-si mai incap in piele. Pana nu-si arata asa zisa maretie si superioritate de doi lei, nu se simt bine.

#3
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006
Radu , schimba titlul .
E porc , nu scroafa .
Pentru scroafa exista deja topic dedicat .

#4
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,529
  • Înscris: 30.01.2008

View Postradumiki, on 13 septembrie 2016 - 10:47, said:


Dar hei, sa te urci pe o catedra si sa tipi de acolo cum a facut pramatia asta de Pandele este la limita absurdului si a nesimtirii in acelasi timp.

Sa vada parintii cu cine sa voteze :)

#5
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Filmarea in timp ce porcusoru se urca  (i-au adus scaun sau a stat unu in patru labe ? ) pe tron cred ca era interesanta.
Asa , doar un porcusor guitand pentru cativa alti viitori porcusori si multe alte victime.

Ferma animalelor reloaded.

#6
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
firea era sub catedra?

#7
AlexRe

AlexRe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.02.2008
Pentru specimenele astea exista o singura solutie: Posted Image Posted Image

A se remarca in planul indeparat:  fara Batman nu se putea incepe scoala ....

Edited by AlexRe, 13 September 2016 - 10:57.


#8
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,703
  • Înscris: 25.11.2014

View Postcasadivino, on 13 septembrie 2016 - 10:55, said:

firea era sub catedra?
Nu.
Nu era nimeni la catedra pe scaun. Se plictisea singura acolo fara sa se ia in gura cu "ceva" :lol:.

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Cultul personalitatii e adanc inradacinat in fanariotii contemporani.
De cate ori trec prin Voluntari, raman uimita ce pe orice ctitorie neterminata sau autobuz scrie ca e dobandit prin efortul eroic al Consiliului Local Voluntari si a Preamaritului Primar Florentin Pandele.

Astept sa vad la fel si in Bucuresti, dar cu mama-heroina Fii-rea.

#10
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Asta cu Pandele-Firea ,...ca parca erau din partide diferite,...imi aduce aminte de o emisiune de televiziune in care apareau Basescu si Ciumara,...tot asa adversari politici,...

Domnul Basescu,...Domnul Ciumara, etc,...

Ca la sfirsitul emisiunii,...

Hai mai Mircea,...Hai mai Traiane,...ce sa mai,...

#11
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAdm, on 13 septembrie 2016 - 11:20, said:

Cultul personalitatii e adanc inradacinat in fanariotii contemporani.
De cate ori trec prin Voluntari, raman uimita ce pe orice ctitorie neterminata sau autobuz scrie ca e dobandit prin efortul eroic al Consiliului Local Voluntari si a Preamaritului Primar Florentin Pandele.

Astept sa vad la fel si in Bucuresti, dar cu mama-heroina Fii-rea.

La fel era si in sectorul 5 cand era primar Vanghelie(bannere intru lauda primarului iubit).De aceiasi teapa ....

#12
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Postmotanul13, on 13 septembrie 2016 - 10:51, said:

Radu , schimba titlul .
E porc , nu scroafa .
Pentru scroafa exista deja topic dedicat .

Titlul este bun, e scroafa.

#13
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu nu pot decat sa il felicit pe nea Pandelica.
Atata timp cat cetatenii tineri nu merg la vot si nu sunt in stare sa protesteze fata de derapajele conducatorilor, vom avea multe scroafe in copac..

#14
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

Quote

În primele cinci fotografii a deschis PSD-ul anul şcolar, în unități importante de învătământ. În ultimele două fotografii, anul şcolar a fost declarat deschis de preşedinte şi premier. Faceți voi diferențele, vă rog! Nu uitați de popi, armată, catedră şi baloane. Mai clar decât atât eu nu pot explica care este direcția de urmat pentru țara noastră!

Iar imi aduc aminte ca 'fo 40% dintre romani ii voteaza p-astia. Mi-aduc aminte si ma deprim. Posted Image

#15
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Ce dement...

#16
lotharragnar

lotharragnar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 14.08.2016

View Postradumiki, on 13 septembrie 2016 - 10:47, said:

S-a suit scroafa-n copac!

Altora  le editezi imediat postarea initiala si titlul topicului daca ti se par jignitoare.  Nu mi se pare corect.

Noi userii de rand nu avem voie sa bagam titluri cool? Numai moderatorii au voie?

Edited by lotharragnar, 13 September 2016 - 11:59.


#17
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Si parintii de acolo nu i-au zis, COBOARA IDIOTULE?
Eu cred ca radeam de el de ma . "Asa te-a invata MATA TA?"
Dar mie nu are ce sa imi faca. Restul au sange de sluga..

#18
ipopovici11

ipopovici11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 06.06.2015
Nu  vad ce  e asa  interesant/scandalos... Macar daca ati comenta ce a  zis...aceleasi refulari plictisitoare. Omu' e  pur si simplu mic de statura. Nu vad de unde se deduce ca ar calca scoala in  picioare ca a calcat pe o catedra.
Sa fie clar, nu simpatizez  omul, de fapt  nici  nu-i stiu activitatea de  la el din  Voluntari. Mi-e indiferent,  nici nu am motive sa-l dispretuiesc.
Oare ce-ar  fi sa ne mai calmam si sa nu ne mai isterizam din toate nimicurile. Care e  problema cu individul asta, ca e sotul  lui  Firea pe care n-o inghit  unii primarita?  Deci  prin  urmare trebuie balacarit?
Balacariti-l cu spor, dar pe  motive clare, gen activitatea de la  primaria  lui, nu pe din astea.

Si ce-mi mai  place ipocrizia unora, care se mai dau si impartiali, si pentru care  urcatul astuia  pe o masa e doar un "nod  in papura" pentru a-l ataca ca nu-i pe lista lor  de politrucieni pupati in bot. Daca era  un... Basescu /Boc sau altul preferat al  lor, erau pe spate de admiratie ca s-a urcat  pe o  masa...

Edited by ipopovici11, 13 September 2016 - 12:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate