Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Unicredit Bank

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4018 replies to this topic

#2593
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,571
  • Înscris: 13.03.2005
I-ai curentat tare astazi....pe Unicredit...

#2594
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010

 ZIGZAG20, on 29 iunie 2022 - 13:43, said:

Azi am folosit beneficiile la adevarata lor valoarea.Am inchis cardul de lei si am deschis altul de euro atasat contului facut de Black Friday si am scos euro de la bancomat.Apoi am mai scos din contul meu 18.000 euro 0 la comision.Si am trimis tot in alti cont inca cativa euro.... tot 0 comision....

Te ia ANAF-ul in vizor la asa suma , probabil o sa ia UniCredit decizia sa iti inchida contul.

#2595
vwvwvw

vwvwvw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.02.2010
ZIGZAG20 mi-e putin neclar... ai reusit sa scoti 18.000 euro de la bancomat?

#2596
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 andupustiu, on 29 iunie 2022 - 15:28, said:

Te ia ANAF-ul in vizor la asa suma , probabil o sa ia UniCredit decizia sa iti inchida contul.

Posted Image De ce sa ii inchida contul daca va putea dovedi provenienta banilor (asta daca il cauta anaf-ul) ?

Edited by MembruAnonim, 29 June 2022 - 16:13.


#2597
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

 andupustiu, on 29 iunie 2022 - 15:28, said:



Te ia ANAF-ul in vizor la asa suma , probabil o sa ia UniCredit decizia sa iti inchida contul.
Dacă ți-au închis ție anumite bănci conturile nu înseamnă că închid la toată lumea.

#2598
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

 andupustiu, on 29 iunie 2022 - 15:28, said:

Te ia ANAF-ul in vizor la asa suma , probabil o sa ia UniCredit decizia sa iti inchida contul.
Veniturile sunt legal obtinute :) .
Deci am scos vreo 1200 euro de la bancomat,18000 cash de la ghiseu,apoi in alt cont din RO am transferat cateva mii. 0 comision la tot

#2599
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 28.01.2007

 ZIGZAG20, on 29 iunie 2022 - 13:43, said:

Azi am folosit beneficiile la adevarata lor valoarea.Am inchis cardul de lei si am deschis altul de euro atasat contului facut de Black Friday si am scos euro de la bancomat.Apoi am mai scos din contul meu 18.000 euro 0 la comision.Si am trimis tot in alti cont inca cativa euro.... tot 0 comision....

Zici ca azi (ieri) ai inchis cardul in lei si l-ai deschis pe cel in euro dupa care ai scos bani de la bancomat. Cardul in euro l-ai primit pe loc?

#2600
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Cardul nu l-am primit pe loc toata zarva asta a fost facut in 2 saptmani. Am mers la banca am cerut incidere doar card de lei si apoi emitere unul de euro atasat cardului de euro.Tot in aceeasi zi am cerut sa imi dea la ghiseu 18000 care din contul personal(au fost anuntati cu o saptamana ca voi retrage euro),in aceasi zi am transferat euro in alt cont la alta banca.Cand mi-a venit cardul de euro l-am activat si am retras euro la ATM-ul lor.

#2601
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014
Dobânzi de până la 6%/an la Unicredit. Not bad. Intră și ei în trendul dobânzilor măricele.

Attached Files



#2602
itdj

itdj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.05.2009
oferta BF, inchis card lei in sucursala, deschis card euro asociat cont euro, astazi am retras EURO de la ATM Unicredit cu 1% comision
La Call Center mi-a spus ca trebuie sa fiu fericit, ca la casierie este 2.5

Am verificat in mesajele primite si scrie clar, mare ... comision zero la retragere EURO ...

2022, Unicredit, reincerci la telefon pe cineva care sa seteze corect contul

Edited by itdj, 08 July 2022 - 07:43.


#2603
itdj

itdj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.05.2009

 itdj, on 08 iulie 2022 - 07:35, said:

oferta BF, inchis card lei in sucursala, deschis card euro asociat cont euro, astazi am retras EURO de la ATM Unicredit cu 1% comision
La Call Center mi-a spus ca trebuie sa fiu fericit, ca la casierie este 2.5

Am verificat in mesajele primite si scrie clar, mare ... comision zero la retragere EURO ...

2022, Unicredit, reincerci la telefon pe cineva care sa seteze corect contul

Later Edit:
la crearea unui card nou nu mai exista evident oferta de bf care sa fie aplicata, si noul card pleaca cu comisioane standard
trb facuta in sucursala cerere mutare vechea oferta pe noul card

#2604
-ina-

-ina-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 02.02.2006
Oare când nd se transfera cashback ul ?
Edit. Tocmai s a transferat...

Edited by -ina-, 08 July 2022 - 08:56.


#2605
daddypuff

daddypuff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 07.01.2014

 itdj, on 08 iulie 2022 - 07:35, said:

oferta BF, inchis card lei in sucursala, deschis card euro asociat cont euro, astazi am retras EURO de la ATM Unicredit cu 1% comision
La Call Center mi-a spus ca trebuie sa fiu fericit, ca la casierie este 2.5

Am verificat in mesajele primite si scrie clar, mare ... comision zero la retragere EURO ...

2022, Unicredit, reincerci la telefon pe cineva care sa seteze corect contul

E notificare în care scrie clar că din 1 iulie sunt comisioane 0 la retragerile EUR cu cardul de la ATM-urile Unicredit.

#2606
ColdFusion

ColdFusion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 13.01.2005

 itdj, on 08 iulie 2022 - 08:46, said:

Later Edit:
la crearea unui card nou nu mai exista evident oferta de bf care sa fie aplicata, si noul card pleaca cu comisioane standard
trb facuta in sucursala cerere mutare vechea oferta pe noul card

Care vechea oferta? In pachetul de BF nu existau retrageri de EUR gratuite de la BNA-urile UniCredit. Au fost introduse incepand cu 1 iulie, s-a trimis o notificare cu noile modificari prin Aprilie (eu atunci am primit-o).
Pe langa retrageri de EUR, au mai fost introduse gratuit si:
- retrageri de numerar cu cod MCash generat din Mobile Banking, de la ATM-uri si BNA-uri
- reinnoire card expirat

Eu unul n-am apucat sa testez pt ca am inchis cardul de RON si deschis pe cel de EUR inainte de 1 Iulie (notificarea primita fiind si motivul pt care am facut schimbarea), iar in ultima sapt de cand a intrat in vigoare modificarea n-am avut nevoie de EUR cash.

Edited by ColdFusion, 08 July 2022 - 15:49.


#2607
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 28.01.2007
Ca sa retragi EURO din contul curent de la BNA-urile Unicredit ai nevoie de card atasat contului in EURO sau merge si cu cel atasat contului in lei?
Intreb, deoarece azi am fost in sucursala sa depun EURO, iar cei din sucursala ma indrumau spre BNA. Le-am spus ca detin doar un card atasat conului in lei, dar mi-au spus ca pot depune euro si cu cardul atasat contului in lei. Nu aveam cardul la mine, asa ca i-am depus la casierie.

Edited by x_veb, 08 July 2022 - 18:19.


#2608
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

 x_veb, on 08 iulie 2022 - 18:18, said:

Ca sa retragi EURO din contul curent de la BNA-urile Unicredit ai nevoie de card atasat contului in EURO sau merge si cu cel atasat contului in lei?
Intreb, deoarece azi am fost in sucursala sa depun EURO, iar cei din sucursala ma indrumau spre BNA. Le-am spus ca detin doar un card atasat conului in lei, dar mi-au spus ca pot depune euro si cu cardul atasat contului in lei. Nu aveam cardul la mine, asa ca i-am depus la casierie.

Poți folosi cardul de RON pt a depune EUR.
Cardul este doar pt autentificare. Din meniu vei alege contul potrivit.

#2609
vwvwvw

vwvwvw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 07.02.2010

View Postitdj, on 08 iulie 2022 - 08:46, said:

Later Edit:
la crearea unui card nou nu mai exista evident oferta de bf care sa fie aplicata, si noul card pleaca cu comisioane standard
trb facuta in sucursala cerere mutare vechea oferta pe noul card
Mersi de informatia asta. Confirm si eu, in urma inchiderii cardului in RON si deschiderea altului in EUR am sunat la ei si mi s-a confirmat ca noul card e cu comision standard.

A trebuit sa merg in sucursala pt a imi atasa oferta Black Friday pe noul card. Nu prea se descurca baiatul de la ghiseu, dar dupa ceva discutii a rezolvat, acum e totul ok.

#2610
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Unicredit tot nu permite deschiderea conturilor curente de la distanta? Trebuie mers neaparat in sucursala?

Nu stiu cate banci din RO nu au aceasta varianta... totusi, suntem in 2022.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate