Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

OROC. Topic general.

  • Please log in to reply
1511 replies to this topic

#109
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 16.01.2007

 xperia_ray, on 02 februarie 2018 - 15:21, said:

Pe ce tara se scaneaza TV ul Philips pe Orange TV?
Eu am scanat pe România.

 xperia_ray, on 02 februarie 2018 - 15:21, said:

@ admin, acest topic ar trebui muta sus la cele principale, pt ca sunt multi clienti care au acum Home net Posted Image
Subscriu.

#110
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,101
  • Înscris: 13.01.2013
A intrat si la Orange Sud Est tv ala?

#111
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,956
  • Înscris: 29.04.2006

 xperia_ray, on 13 ianuarie 2018 - 23:43, said:

Orange nu are HBO Go?
din pacate nu

#112
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017
Ceva posturi noi si pt voi:

4Story pt cei cu pachetul Hungarian.
Penthouse HD, Pink'O TV si CentoXCento pt cei cu pachetul Midnight.

Din pacate cele de baza, adica TNT HD, FLN HD, CNN HD, Filmboxuri, Mezzo Live HD, TV Paprika si Duck TV inca sunt criptate pt orice abonat Orange DVB-C....

#113
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Va salut,imi puteti spune daca merita trecerea de la rds la orange tv?ma intereseaza sa mi fac un abon orange love + smart tv in rate.calitatea imaginii este ok?multumesc

#114
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017
Da, merita. Acum depinde si ce vrei tu, vrei mai multe documentare, mai multa muzica, etc....
Sa iei neaparat pachetul HD.

Calitatea imaginii e putin mai slabuta decat RCS, dar e acceptabila.

Edited by ronuquet, 28 February 2018 - 20:29.


#115
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015

 silviu03, on 28 februarie 2018 - 20:24, said:

Va salut,imi puteti spune daca merita trecerea de la rds la orange tv?ma intereseaza sa mi fac un abon orange love + smart tv in rate.calitatea imaginii este ok?multumesc
Salut. Da, merita sa treci de la RCS la Orange DVB-C, insa iti vor lipsi din grila posturi precum Minimax, TV Paprika sau Film Cafe pe care le ai la RCS, insa in rest merita din plin migrarea pentru ca vei avea mai multe HD-uri si mult mai calutative si diversificate fata de cum este acum la RCS.

Iti recomand din plin sa te abonezi la pachetul Global + HD, pentru ca crede-ma ca nu vei regreta deloc ca ai trecut la Orange.

Chiar si Maxpack-ul merita, ai si Cinemax 2 HD pe care la RCS nu il ai.

#116
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011

 Robert201, on 28 februarie 2018 - 20:31, said:


Salut. Da, merita sa treci de la RCS la Orange DVB-C, insa iti vor lipsi din grila posturi precum Minimax, TV Paprika sau Film Cafe pe care le ai la RCS, insa in rest merita din plin migrarea pentru ca vei avea mai multe HD-uri si mult mai calutative si diversificate fata de cum este acum la RCS.

Iti recomand din plin sa te abonezi la pachetul Global + HD, pentru ca crede-ma ca nu vei regreta deloc ca ai trecut la Orange.

Chiar si Maxpack-ul merita, ai si Cinemax 2 HD pe care la RCS nu il ai.
Multunesc frumos,da pachetul global il vreau plus hbo.
Sincer de la rds o sa mi lipseasca digisport...

#117
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Iti va lipsi Digi Sport, insa vei avea Telekom Sport 5 si 6 HD in locul lor ceea ce nu va fi un minus din punct de vedere (eventual unele competitii sportive vor lipsi, dar Digi Sport se poate urmari si online deci nu este nicio problema).

#118
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare, nu reusesc sa prind nici un canal cu cablu de la Orange, fara card CI sau decodor. E vreo setare care imi scapa ? E vorba de un samsung mu6122.
Orice sfat e binevenit ;)

#119
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017
Fa scanare de la frecventa 682.000 mhz, 256 QAM, 6900 SR.

#120
braveheart24

braveheart24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 14.09.2005
Merita trecerea  la Orange Home Tv de la Telekom IPTV?
La Telekom am grila maxima de programe, cu HBO inclus si programele pentru adulti, internet de 1000Gbps pentru care plătesc în jur de 75 lei lunar (rețea FTTH).
Orange m-au sunat si mi-au făcut oferta pentru pachetul global + HBO +internet 1000Gbps la 50 lei, dintre care primele 6 luni gratuite. Se vor folosi de acelasi cablu de fibra optica care-mi intra in casa.
M-ar tenta ca plătesc mai puțin per total la Orange, însă nu știu dacă au o calitate mai buna la tv si daca internetul este mai ok decat la Telekom.



#121
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017
Calitatea e aceeasi, vei pierde urmatoarele posturi pe care nu le vei putea obtine cu niciun pachet suplimentar, iar pentru restul HD-urilor trebuie sa mai iei un pachet care se numeste HD si costa 10 lei.

Iti amintesc si ca Orange nu are HBO GO.

Attached Files



#122
braveheart24

braveheart24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 14.09.2005

 ronuquet, on 22 martie 2018 - 22:56, said:

Calitatea e aceeasi, vei pierde urmatoarele posturi pe care nu le vei putea obtine cu niciun pachet suplimentar, iar pentru restul HD-urilor trebuie sa mai iei un pachet care se numeste HD si costa 10 lei.

Iti amintesc si ca Orange nu are HBO GO.
Din aceasta lista doar telekomsport-urile mi-ar lipsi, obisnuiesc sa mai vad ceva meciuri din liga 1 si Champions League, Europa League. Bine, au si Orange looktv-urile si telekom 5 si 6, insa nu stiu daca transmit toate meciurile din Liga1 si Champions/Europa league.
HBO GO accesez foarte rar, daca vad un film la 2 saptamani, mai mult sotia este cu HBO GO.

Cu 6 luni gratuite si contract pe 2 ani, rezulta o medie de 37,5 lei/luna ceea ce nu ar fi rau deloc (pachet global + hbo + net 1000Gbps).
Insa daca la calitatea posturilor stau la fel ca telekom, unde posturile non-hd se vad foarte prost iar Orange are mult mai putine posturi hd decat Telekom, atunci aici vad o problema. Nu stiu daca internetul lor de 1GB prin fibra este mai bun decat la telekom.

Ramane sa mai cantaresc un pic situatia si apoi sa iau o decizie.

Multumesc pentru raspuns!

#123
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,956
  • Înscris: 29.04.2006
netul e la fel ca e transmis tot de telekom, intr-adevar, canalele sd se vad foarte prost, dar diferentele intre telekom si orange nu prea sunt.
eu as merge pe orange care e mult mai ieftin si iti adaugi pachetul HD pentru eurosport HD si nat geo.
nu prea sunt diferente pe partea de sport acum... de cand look a cumparat si champions league si europa league, telekom sport 5 6 transmit acelasi lucru ca telekom 1 2, mai putin champions league, acum ca ai look nu mai ai nevoie, diferenta e ca momentan transmisia HD a celor de la look este cam slaba pentru meciurile din CL

#124
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,217
  • Înscris: 22.02.2017
A iesit AMS SD&HD.

 Eagle Raider, on 20 octombrie 2017 - 22:43, said:

hai ca in ritmul asta, intr-un an ramanem numai cu firul in televizor  :))

Ca bine zici. :))

Edited by ronuquet, 23 March 2018 - 14:33.


#125
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,956
  • Înscris: 29.04.2006
nu ca ma uitam la postul respectiv, dar oare il vor inlocui cu altul? :D

#126
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Deocamdata nu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate