Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

OROC. Topic general.

  • Please log in to reply
1478 replies to this topic

#37
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006

 Eagle Raider, on 20 februarie 2017 - 12:37, said:

parca nu au lansat si cam?!  iar programele dolce sport 5 6 sunt disponibile care din ce stiu mai mult prezinta reluari si nu evenimente sportive in direct cum sunt dolce sport 1 si 2.

eu am intrebat in orange shop de ambele bonusuri, chiar si la telefon, dar mi-au spus ca imi pot alege un singur bonus, nu pot pe amandoua, se pare ca tu esti mai norocos Posted Image
mi-au inslatat si mie in cele din urma astazi serviciile orange, dupa ce, cei de la telekom le-au refuzat, deci o mare bila alba pentru orange.
nu am obtinut ambele bonusuri, numai unul, cel cu 6 luni gratis + hbo + router gratis si CI+ pachet home, internet de 300 si grila explore.

momentan nu am ajuns acasa, dar diseara dupa ce testez, revin cu detalii
LE: costul lunar este de 12 euro

Edited by Eagle Raider, 02 March 2017 - 13:36.


#38
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Chiar asteptam poze cu interfata decodorului, cu decodorul in sine, cu modemul de internet. E dificitara zona aici.

#39
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
nu am media box, m-au intrebat daca vreau media box sau CI+, cum media boxul mi-au zis ca nu are nici o functie in plus, gen de inregistrare, pauza sau ceva de genul, am optat pentru CI+
din ce mi-a trasmis cineva care este acum acasa, HBO HD ar fi codat, verific cand ajung si eu acasa

Edited by Eagle Raider, 02 March 2017 - 13:37.


#40
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Ai luat si pachetul HD? Pacat ca ai luat Explore, are multe lipsuri fata de Global.

Edited by ronuquet, 02 March 2017 - 13:37.


#41
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
nu era inclus in oferta tv global, caci am intrebat de el, dar nu mi-au facut nici o oferta pentru tv global, asa ca am ramas cu explore.

nu am optat pentru optiunea HD, nu m-am mai gandit si la ea, dar parca as fi optat pentru eurosport hd si nat geo hd, dar n-as mai da inca 2.5 euro doar pentru asta...

#42
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Aiurea.. ai doar 15 HD-uri, mai putin decat la RCS :( . Dar 54 lei e un pret bun pt TV + Internet. Cate decodoare ai?

#43
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
da, acum realizez si eu, am intrebat acum daca se ofera ceva discount la optiunea HD, dar nu cred ca ofera nimic :(
2.5 euro mi se pare cam multisor pentru costul total al serviciilor, ori renunt la netul de 300 mb si il modific cu cel de 100 mb, caci oricum nu pot folosi mai mult de 100 pentru ca am placa de retea de 100mbps si adaug optiunea HD, deci ar fi o diferenta de 1.5 e suplimentar, ceea ce e mai rezonabil.

am un singur CI+ pentru ca momentan locuiesc intr-o garsoniera, deci am un singur TV functional

la telekom aveam iptv cu grila maxima fara hbo cu pret final de 57 lei pe luna si net de 500 mbps

#44
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

 Eagle Raider, on 02 martie 2017 - 14:12, said:


la telekom aveam iptv cu grila maxima fara hbo cu pret final de 57 lei pe luna si net de 500 mbps
Este invers ca pret, adica 75 lei , dar grila avea 166 canale, 55 HD, net de 500Mbps, cu discount 50 %.

#45
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
eu am calculat pretul cu acel discount, deci practic lunar as fi platit 57 de lei, la orange platesc cam 40 de lei pe ce am optat, dar nu sunt pachetele maxime cum aveam la telekom.

#46
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
CI+ nu e pe site, sa faci o poza si cu el :D .

#47
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
Am revenit cu, câteva poze.
Routerul este huawei gpon hg8247h
Grila este de la Telekom cu multe canale codate. Va trebui sa le aranjez, deși e mult de munca.
Canalele HD se vad impecabil sa vad ce rezolv cu opțiunea HD. Revin diseară și cu poza cu CI+

Attached Files


Edited by Eagle Raider, 03 March 2017 - 17:02.


#48
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Seteaza televizorul pe modul Incadrare ecran sau Toti Pixelii sau Doar scan, pentru ca tu ai zoom pe posturile HD.

Ti-as recomanda sa faci alta manevra, hai ca ti-o zic aici, daca nu e ok modific comentariul:

Vorbeste cu cineva de pe forum sau cu cineva cunoscut care are Telekom DVB-C, roaga-l sa mai inchirieze inca un card CI+, il iei tu si ii dai pe luna o suma stabilita la comun de amandoi. Asa te-ai rezolvat.

Internetul de la Orange e mai puternic decat cel de la Telekom, ai 500 mbps upload fata de 200 la Telekom.

Sa pui poza si cu cardul CI+ daca poti.

Toata grila e aici : https://www.tvchanne...omania_(digital) .

Grila doar pentru Orange e aici : https://www.tvchanne...nge_TV_(Digital)

Edited by ronuquet, 03 March 2017 - 17:23.


#49
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
nu am observat ca ar fi cu zoom, o sa ma mai uit diseara prin setari, ce-i drept nici nu prea am avut timp sa ma uit la tv, iar scanarea au facut-o cei de la instalari si din ce mi-a zis persoana de era acasa nu au nimerit din prima scanarea corecta.
legat de net, eu am de 300mbps, nu stiu ce upload am, dar nici nu ma intereseaza foarte tare, mai ales ca laptopul meu nu are placa de retea gigabit, deci eu oricum prind maxim 100 mbps

Edited by Eagle Raider, 03 March 2017 - 17:16.


#50
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
A.. daca ai net de 300 mbps uploadu e de 100 mbps din cate stiu.

CI+ vad ca e oficial acum pentru cablu si pe site. Foarte bine. Insa chiria e scumpa - 6.7 lei.

Edited by ronuquet, 03 March 2017 - 17:29.


#51
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
Am atașat și pozele cu, cardul ci+
de asemenea mi-am activat și opțiunea HD, dar vad ca încă nu mi-a fost activat

Attached Files



#52
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Mersi pentru poze. TNT HD, CNN HD si FLN HD sunt criptate, nu? :( La fel si Filmbox si TV Paprika?

#53
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 29.04.2006
clar, apar in grila, dar sunt codate :P

#54
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,157
  • Înscris: 22.02.2017
Mda, nu stiu cu ce nu s-au inteles de nu sunt si in grila la Orange.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate