Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Protejare geamuri termopan.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 dcg3, on 11 februarie 2017 - 11:04, said:

Oarecum tangential cu problema initiatorului topicului, protectia aia cu care vine tamplaria cat timp poate sa stea nedezlipita? .......
Cit mai putin . Acum nu este caldura , nu bate soarele , mai poate sta ...

#20
dcg3

dcg3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.02.2017
Ok, mersi!

#21
doome27

doome27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 16.08.2009
Poate e de ajutor celor care isi protejeaza ferestrele cu diverse folii si benzi adezive. Mare atentie ce puneti, ca riscati sa va dati mai mult de lucru decat daca le-ati lasa neprotejate. Am pus eu folie de la Tesa ce are pe un capat si banda adeziva + am mai pus pe margini niste banda adeziva mai groasa de la Tesa. In urma ei ramane un lipici care se curata extrem de greu. Unde am mai pus cap la cap 2 folii si le-am lipit tot cu banda ce a mai prins si putin din geam - la fel - a ramas lipiciul ala pe geam si e foarte greu de curatat. Eu unu preferam sa nu fi pus nimic si sa spal apoi ferestrele, pt ca nu cred ca se puteau murdari de ceva mai nasol decat lipiciul ala.
Are rost sa fie puse la interior cat timp se da tencuiala si imediat date jos. Greseala mea a fost ca le-am lasat vreo luna.

#22
tassimo

tassimo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.11.2015
A folosit cineva asa ceva pentru protectie?
[ https://straalketel.nl/nieuw/wp-content/uploads/2016/12/33.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce sfaturi si experiente aveti pentru protectie sticla + tamplarie la interior / exterior?

Eu am o experienta dezastruoasa la exterior cu folie transparenta prinsa cu banda de hartie. Dupa 3 saptamani s-a impregnat adezivul benzii de hartie in tamplaria PVC si am scos-o foarte, foarte greu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate