Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dupa prima confruntare Voce vs X Factor, gluma zilei in Pro Tv: lajumate.ro. Vocea, cifre duble fata de X Factor

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
Prima confruntare de gale de deschidere dintre Voce și X factor a fost câștigată de Voce. Pro TV a avut cifre aproape duble fata de Antena 1 in intervalul in care cele doua show-uri s-au intersectat.

Paginademedia.ro prezinta in continuare cifrele obtinute de cele doua show-uri care au avut debutul vineri seara:
NATIONAL. Vocea a fost mult peste X Factor. Show-ul de pe Pro TV aflat la cel de-al șaselea sezon a fost urmărit de 1,6 milioane de persoane din intreaga tara. X Factor a avut putin peste un milion, foarte aproape de locul trei, Kanal D, care a obtinut 964.000 de telespectatori cu telenovela turceasca.

URBAN. Cifrele Voci s-au apropiat de un milion de privitori, la orașe. Antena 1 a fost la jumatate: 500.000 de telespectatori pe interval. Si aici, Kanal D a fost aproape: cu o medie de 470.000 de orășeni.

COMERCIAL. Pe publicul cu varste intre 18 si 49 de ani, 478.000 de persoane au fost pe Vocea Romaniei. Si aici, Antena 1 a fost la jumtate: 263.000 de persoane.


http://www.paginadem...ata-de-x-factor

Attached Files



#2
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Încă o știre Bombă! :lol:

#3
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Am aruncat un ochi la ambele emisiuni.
Nu e rau deloc X Factor dar ProTV face mai mult show.

Cred ca Antena 1 indiferent ce face este asociata cu Voiculescu, Gidea, Badea si de aici rezultatele proaste.
Sunt convins ca exista si la ei profesionisti.
Un mare minus este lipsa transmisiei HD.

Ca tot am adus vorba de HD, ce am vazut aseara la ProTV nu prea semana cu HD. :(

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Chiar a vizionat atata lume aceste sho€”uri ?
Ca eu am tras un pui de somn la orele difuzării.

Ma gandesc ca aceste posturi TV concurente mai si exagerează.
Imi amintesc sigur ca in urma cu ceva ani au fost prinse mai multe televiziuni cum au mintit ca au rating€”uri mari, insa nu aveau sens caci adunate toate rating—€”urile televiziunilor depasea populatia Romaniei.

Deci care e adevarul ?

#5
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Pe mine ma ingrijoreaza numarul telespectatorilor A3 + Realitatea.Posted Image

#6
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nicio surpriză.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Mare noroc are emisiunea X-Factor ca e difuzata pe A1, altfel Gadea avea audienta mai mare. Posted Image
Gadea are audienta mai mare si ca finala Champions League! Posted Image

#8
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Pai nu prea e de ras din pacate.

#9
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu tu HD, nu tu semnalizare, calitatea imaginii e slabuta.. placerea de a te uita unde e?

Pacat.. mie personal imi place mai mult X Factor decat Vocea Romaniei.

Edited by queron, 10 September 2016 - 15:52.


#10
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,556
  • Înscris: 25.04.2007

View Postsuper8, on 10 septembrie 2016 - 13:39, said:

Chiar a vizionat atata lume aceste sho€"uri ?
Ca eu am tras un pui de somn la orele difuzării.

Ma gandesc ca aceste posturi TV concurente mai si exagerează.
Imi amintesc sigur ca in urma cu ceva ani au fost prinse mai multe televiziuni cum au mintit ca au rating€"uri mari, insa nu aveau sens caci adunate toate rating—€"urile televiziunilor depasea populatia Romaniei.

Deci care e adevarul ?
Nu s-a facut niciodata statistica dupa declaratiile televiziunilor. La inceput se monta un dispozitiv in televizor, care monitoriza selectorul de canale si transmitea din cand in cand pachete de date prin linia telefonica fixa. Firma care se ocupa de acest lucru ii asigura in schimb eventualele reparatii ale televizorului de care ar fi avut nevoie proprietarul, daca bineinteles acesta era de acord sa intre in programul acesta de monitorizare.
Acum cu transmisia digitala, operatorii de cablu au feedback de la televizor digital, cutie decodoare sau card CI si trimit date catre firma ce face statistica.

Cat priveste scorul, Antena, al carui public se omoara dupa cu totul alte showuri, mai pierde o parte buna din publicul tinta al acestui fel de spectacol si din cauza asocierii cu voiculescu. Dar si juratii ei nu sunt la fel de simpatici ca cei ai Pro-tv-ului. Eu cel putin nu pot sa-l sufar pe Brenciu dar nici dupa Banica nu ma omor. De Delia si mascatul ala n-am, nici o parere, nici buna nici rea.

#11
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
X-Factor are o regie proasta, in director de imagine prost, in director de sunet prost... e ingrozitoare punerea in scena a showului.
La Vocea Romaniei arata mult mai profi punerea in scena a showului.

Edited by truet, 10 September 2016 - 17:09.


#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In + Vocea eu o vad in Hd (1080i) pe cind cealalta... vai capul lor de antenisti!

#13
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Mie mi-a plăcut mai mult X Factor. Cred că mulți se uită la Vocea României datorită imaginii HD. La Vocea României am auzit numai poante vulgare, cu tentă sexuală (cum nici la Vacanța Mare nu auzeam), în special ale lui Tudor Chirilă, care zici că era pe "legale". Ce-i drept, montajul de la Vocea României e mai bun decât la X Factor, mult mai bun. Pe de altă parte, la X Factor au trecut mai departe oameni care la Vocea României n-ar fi trecut, dar ultimul băiat din emisiunea de aseară a fost senzațional, peste toți cei care au fost aseară la Vocea României.

Edited by Cipry7, 10 September 2016 - 18:16.


#14
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Ești minor? Au fost „la limita decenței”. Mi-au plăcut poantele. Nu am în grilă Antena 1 V.H.S.Posted Image

Edited by megafanro, 10 September 2016 - 18:40.


#15
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Nu, doar că nu suport vulgaritățile la TV. Apreciez divertismentul fără glume de șantier. Astea se pot discuta fără probleme cu băieții la o bere, nu la TV, în prime-time. E o chestie de gusturi... :peacefingers:

#16
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Am înțeles că ești la mânăstire. O.K. Ai dreptate, călugării și călugărițele nu au voie să asiste la glumele norodului normal.

Edited by megafanro, 10 September 2016 - 19:20.


#17
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
indiferet cum ar fi, cu acele "vulgaritati" sau nu, pe langa asta, Pro Tv are si "acel ceva" care face show-urile mai profi, fata de celalalte ! Posted Image

Edited by Fly_85, 10 September 2016 - 19:24.


#18
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Anul asta Vocea Romaniei se va numi "Urletele Romaniei", prea multe urlete in showul ala, prea putina muzica, nu le-a placut de profesoara de canto care a cantat un slagar cunoscut, lor le plac urletele, "teava mare "....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate