Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Reparatie auto in service fara factura

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#37
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Hai ca asta e culmea, sa nu poti face plangere ca nu ti s-a oferit bon pentru ca nu ai bon sa dovedesti ca nu ti-a oferit bon...
Repeta putin propozitia si vezi poate te prinzi...

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Man, aia vor zice ca nu a lucrat la ei? PArca am cumparat si eu de la tine(PJ) o masina/combina/ce vrei tu si vreau sa fac plingere... Se poate?

Garantia parca se acorda in baza unei facturi/bon fiscal. Imi scapa ceva?

#39
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Eu am inregistrarea cu ei dupa ce am fost a 3-a oara si i-am sunat si le-am zis ca nu mi-au reparat masina si pe deadupra nu mi-a dat nici factura si baiatu zice cu gura lui ca nu mi-a dat ca nu era nu stiu ce coleg de-al lui acolo... am dat 11 milioane pe dpf off soft si fizic

#40
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
asta e riscul pe care ti l ai asumat ,tu ai fost de acord cu anulare etc etc
dar masina merge bine ,trage ca lumea,martori in bord ?
lasand  furnalu la o parte

#41
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Pai masina merge dar e furnal...imi poate lua oricand talonul... pai eu am fst de acord ca au zis ca asta este necesar pentru a o repara...


#42
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
ti am dat un sfat mai sus ,eu zic sa l urmezi
filtru sh sau producator sunt sigur ca original e la pret cu ala care am avut eu necaz,85 milioane,rescris soft ,maşină în toate mințile

#43
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostTestosteron, on 10 septembrie 2016 - 15:06, said:

De obicei inainte de a merge la un service, te uiti la ce service mergi. Altfel o iei in freza.
Pai si de unde stii cum e service-ul respectiv ca sa nu o iei in freza? Eu am luat-o in freza de la reprezentanta si pe bani grei ...ziceau ca fac revizia  (ulei +filter etc....) si ei doar completau cu ulei.....nici un filtru nu au schimbat.....Asa ca.....Am facut schimbul in fata casei....sau la service-ul de cartier si stat langa masina......Era uleiul negru ca taciunele......si chipurile avea 5000 km.....

#44
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
te aprob 100% clovis ,am mai auzit cazuri la indigo.

asta e riscul la dpf off,furnalu si pomu de craciun ,martori aprinsi prin bord,fel de fel de erori.
de asta mi a fost urat .

ai mai putea sa mergi la ei sa le spui :
domle uite eu sunt nemultumit,imi iau filtru ,vreau soft initial ce a fost pe maşina,faceți si voi cinste cu o manoperă si multumire de ambele parți

#45
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Fitrele ca filtrele dar nici macar placutele de frana nu le schimbasera nemernicii de la reprezentanta desi eu le platisem si traiam cu impresia ca am placute de frana noi.....

Edited by Clovis, 10 September 2016 - 18:12.


#46
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
1. Nu ai fost la un service. Daca mergeai la un service, iti faceau macar o foaie pe care sa scrie ce probleme ai la masina.
2. Nu ai fost sa repari masina. Anulare dpf nu e reparare nicaieri in galaxie.

Ai fost la baieti, ca asa ai auzit de la alti baieti, ca fac treaba. Nu au facut. Pune mana, mergi la un service decent, vezi cat face reparatia, plateste.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate