Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Reparatie auto in service fara factura

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#19
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
M-am convins acum viks...iti dau dreptate... asta este...ma oftic doar ca m-au pacalit ca mi-o repara...

#20
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
si ti mai dau un raspuns !
era mai bine daca veneai si cereai sfaturi aici inainte de a duce o la amatori !
ai cheltuit vreo 300 ,o sa mai cheltui si pana la urma tot ajungeai la concluzia ca ii gaseai un filtru in 2000-2500 lei,basca mai era si varianta curatarii vreo 500

Edited by viks, 10 September 2016 - 14:25.


#21
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Stiu....buba e ca am fost la cei mai buni...si tot am luat teapa...asta e...data viitoare doar original va intra pe masina...vorba ta...fara anulari sau alte chitzibusuri

#22
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
anularea dpf-ului nu este o reparatie, ci o carpeala. dar oricum, acum exista doua posibilitati - ori masina avea o problema dinainte (si presupun ca avea, ca altfel nu mergeai tu la service de nebun), ori astia care ti-au anulat dpf-ul sunt complet amatori si ti-au facut o carpeala la carpeala. in primul caz ei sunt doar incompetenti ca au recomandat anularea dpf-ului fara sa isi dea seama ce e in neregula, in al doilea caz ar fi normal sa ti-o repare. oricum, in primul rand trebuie sa afli unde e de fapt problema.

#23
Ciresarul

Ciresarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 22.08.2016

View Postsmecheras, on 10 septembrie 2016 - 14:14, said:

Daca madina ta e stricata..tu nu te pricepi...te duci la service si iti da o solutie...nu o urmezi? Posted Image

Si daca platesc tva ce castig? Le mai dau bani? Nu le-am dat destul? Posted Image)
Eu am matiz, eu dau solutiile la service. Si da, platesti tva daca vrei factura si garantie la piese si sau lucrare.

#24
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
s a anulat si fizic sau numai din soft ?

View PostCiresarul, on 10 septembrie 2016 - 14:41, said:

Eu am matiz, eu dau solutiile la service. Si da, platesti tva daca vrei factura si garantie la piese si sau lucrare.

ce solutii ?

#25
Ciresarul

Ciresarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 22.08.2016
Offtopic: de exemplu repararea admisiei de aer la matiz. In loc sa schimb cu totul au schimbat si au pus asta: http://www.techtips....-repair-kit.pdf

#26
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Eu am mers sa o repar ca dadea in nas si nu mergea cum trebuie...logic ca avea ceva masina ca de aia m-am dus la service...sa o repar. Normal consider ca era sa o faca cap coada si sa imi spuna cat ma costa...nu ma incalzeste cu nimic ca am platit fara tva dar masina tot nu merge...asta este...ma duc luna asta la ford...pun tot nou si gata... va dati seama ca fara cunostinte mecanice nu poate cere nimeni de nebun anularea filtrului de particule...eu am cerut reparatie...mi s-a recomandat anulare...dupa anulare a aparut fum...si ei au dat din umeri si m-au trimis sa ma descurc in alta parte...

Si soft si fizic...asa au zis...eu nu am vazut ca nu m-au lasat in hala...

#27
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
aaa am inteles
solutii privind repararea masinii propii,eu ma gandeam la niscai chimicale.
initiator capu sus ,presupun ca esti din Bucuresti,sunt multi baeti destepti pe acolo care te ar putea ajuta
unul din ei a postat si pe aici ,stiu ca i profesor pe vw ,nu stiu daca se pricepe si pe ford !

sincer ,mi as cauta filtru si rescris soft .tare mi a mai placut sa pun acolo ce a pus producatorul masinii de aia si toate mi au mers in viata.
chiar daca unele te usuca

Edited by viks, 10 September 2016 - 14:50.


#28
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Viks...acum am vazut..300 ron? Poate euro...

#29
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
euro bineinteles ,nu exista nicaeri 300 lei
dar sigur iti pot spune ca l curatai cu 500 LEI +manopera si nu te durea capu
am doi amici care au facut asa ,au doi ani si le sfaraie masinile

Edited by viks, 10 September 2016 - 14:59.


#30
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Asta e...nu imi place ca trebuie s invete altii pe pielea mea dar...sper sa invete

#31
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

View Postsmecheras, on 10 septembrie 2016 - 13:12, said:


De obicei inainte de a merge la un service, te uiti la ce service mergi. Altfel o iei in freza.

#32
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Fa reclamatii peste tot unde poti, ANPC, ANAF, etc.
Dupa aia s-ar putea sa te caute ei sa va intelegeti cumva.

Edited by truet, 10 September 2016 - 16:30.


#33
smecheras

smecheras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 03.09.2006
Pai asta intrebam daca exista vreo posibilitate...

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
PA si cum demonstrezi ca nu ti-au dat bon? Le zici ca au venit la tine si, daca nu platesti tva, te costa mai putin?
Lamureste-ma, te rog, ai dat 300 (trei sute euro) pe cirpeala cu dpf off din soft?

#35
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Nu trebuie sa demonstreze el ca nu a primit bon, ci sa demonstreze ei ca au emis bon si au dat.

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu zau? Pe ce baza face plingere la anaf/anpc? Vrei sa zic ca si eu  am cumparat de la tine si nu mi-ai dat bon?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate