Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

de ce samsarul,bisnitarul de masini NU plateste taxe si impozite ?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
ce sa zic , n am avut nimic cu omul care se descurca n viata .toata stima .nu sunt rautacios si nici nu mi e ciuda daca te descurci si mi ,,iei fata,,
le vedem masinile peste tot expuse ,ba prin parcarile supermarket urilor ,prin spatii inchiriate ,pe borduri etc etc
sunt adevarate parcuri cu zeci de masini expuse la vanzare ,sunt absolut sigur ca se face profit frumos din vanzarea acestor masini fie ca sunt aduse din afara sau luate de pe aici de la propietari naivi si sub evaluate
nu doresc a fi subiectiv dar sunt sigur ca la nivel de tara se face profit de zeci de milioane de euro per an .
vin si intreb aici
pe acesti ,,comercianti,, ii intreaba cineva daca platesc impozite ,daca platesc angajati ,cas uri ,taxe la stat din profitul lor ?

p.s  express nu am adus vorba de kilometraje,,,coafari,, ,,cosmetizari,, etc etc ,nu as dori sa amintiti de ele in postarile voastre .

#2
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
sincer nu înţeleg, eşti bugetar şi-ţi faci probleme cu pensia?
păi întreabă cine a împărţit paralele pe 150 MII TONE minereu de la montana... ăia au plătit ceva la pensia ta?
şi era şi altău aurul, wolframul...etc...etc... ale tale şi ale copiilor tăi erau... erau...

referitor la cosmetizări...am luat direct in jermănica. probabil cosmetizată..

Edited by sarac.lipit, 09 September 2016 - 20:22.


#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,979
  • Înscris: 24.02.2006
pentru ca "cetatenii" prefera sa se planga pe facebook sau pe formuri, sa vada lumea cat de revoltati sunt, in loc sa depuna o sesizare la ANAF.

#4
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 sarac.lipit, on 09 septembrie 2016 - 20:18, said:

şi era şi altău aurul, wolframul...etc...etc... ale tale şi ale copiilor tăi erau... erau...

Doar al lui, sau si al meu / al nostru ?...
Bai, nu stiu, da' eu n-am vazut o karata din haurul ala, iar wolfram vad doar in filamentele de becuri model vechi si la electrozii de sudura ...

Edited by sylvius, 09 September 2016 - 20:29.


#5
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009
Fiindca samsarii sunt niste hoti care fura statul si pe cumparatori, inseala statul si pe cumparatori plus evaziune fiscala si comert ilegal. Pentru toate astea ar merita sa fie starpiti prin condamnare la inchisoare.

In plus interesul este mare ca sa plateasca impozite locale pentru ceeea ce vand, pentru ca astfel se aduna bani in fondurile primariilor si cand mor ei si rudele lor, sa poata primi ajutorul de inmormantare. Posted Image

#6
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014
Raspunsul e unul singur. Sunt smecheri cu doi de șm.

#7
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

 _Smiley_, on 09 septembrie 2016 - 20:25, said:

pentru ca "cetatenii" prefera sa se planga pe facebook sau pe formuri, sa vada lumea cat de revoltati sunt, in loc sa depuna o sesizare la ANAF.

E mai comod asa, nu? Specific Romaniei: dam doar din gura, insa cand vine vorba sa facem ceva efectiv... dar nu e treaba mea.

#8
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012

 viks, on 09 septembrie 2016 - 20:06, said:

ce sa zic , n am avut nimic cu omul care se descurca n viata .toata stima .nu sunt rautacios si nici nu mi e ciuda daca te descurci si mi ,,iei fata,,
le vedem masinile peste tot expuse ,ba prin parcarile supermarket urilor ,prin spatii inchiriate ,pe borduri etc etc
sunt adevarate parcuri cu zeci de masini expuse la vanzare ,sunt absolut sigur ca se face profit frumos din vanzarea acestor masini fie ca sunt aduse din afara sau luate de pe aici de la propietari naivi si sub evaluate
nu doresc a fi subiectiv dar sunt sigur ca la nivel de tara se face profit de zeci de milioane de euro per an .
vin si intreb aici
pe acesti ,,comercianti,, ii intreaba cineva daca platesc impozite ,daca platesc angajati ,cas uri ,taxe la stat din profitul lor ?

p.s  express nu am adus vorba de kilometraje,,,coafari,, ,,cosmetizari,, etc etc ,nu as dori sa amintiti de ele in postarile voastre .

Poti incepe prin a face o lista cu marii samsari ai tarii. Share pe Facebook pana facem de un "Top 500 mari samsari in Romania"
Macar sa-i facem de ras (sau nu) fir-ar ei ....

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 Afrikaner76, on 09 septembrie 2016 - 20:34, said:

E mai comod asa, nu? Specific Romaniei: dam doar din gura, insa cand vine vorba sa facem ceva efectiv... dar nu e treaba mea.
alţii...vro' 6 meleoane nici din gură n-au dat...au plecat dracu'...cu prostul(conducător) nu te pui...

 sylvius, on 09 septembrie 2016 - 20:27, said:

Doar al lui, sau si al meu / al nostru ?...
Bai, nu stiu, da' eu n-am vazut o karata din haurul ala, iar wolfram vad doar in filamentele de becuri model vechi si la electrozii de sudura ...
şi al tău!
da'ce mai contează? a fost trimis ca ''eşantioane''...hahaha ca la tîmpiţi
şi ăla cu siguranţa naţională o tot trăgea...pe siguranţă... ce cretin...
da' acum avem treabă cu ăştia de încearcă să trăiască aici... trebe trimis anafu' pe ei pînă-i ia dracu' pe toţi! multinaţionalele trebuie să rămînă. atît. restu', ori sclaveţi la ei ori valea!

Edited by sarac.lipit, 09 September 2016 - 20:46.


#10
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

 sarac.lipit, on 09 septembrie 2016 - 20:18, said:

sincer nu înţeleg, eşti bugetar şi-ţi faci probleme cu pensia?
păi întreabă cine a împărţit paralele pe 150 MII TONE minereu de la montana... ăia au plătit ceva la pensia ta?
şi era şi altău aurul, wolframul...etc...etc... ale tale şi ale copiilor tăi erau... erau...

referitor la cosmetizări...am luat direct in jermănica. probabil cosmetizată..

nu ,nu sunt bugetar
de aia am si deschis acest topic !

#11
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Ia vindeti-va voi masina pentru care ati platit 5 ani la leasing,...asa dupa 10 ani,...cum va convine sa dati impozit pe cistig,...

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 viks, on 09 septembrie 2016 - 20:06, said:

ce sa zic , n am avut nimic cu omul care se descurca n viata .toata stima .nu sunt rautacios si nici nu mi e ciuda daca te descurci si mi ,,iei fata,,
le vedem masinile peste tot expuse ,ba prin parcarile supermarket urilor ,prin spatii inchiriate ,pe borduri etc etc
sunt adevarate parcuri cu zeci de masini expuse la vanzare ,sunt absolut sigur ca se face profit frumos din vanzarea acestor masini fie ca sunt aduse din afara sau luate de pe aici de la propietari naivi si sub evaluate
nu doresc a fi subiectiv dar sunt sigur ca la nivel de tara se face profit de zeci de milioane de euro per an .
vin si intreb aici
pe acesti ,,comercianti,, ii intreaba cineva daca platesc impozite ,daca platesc angajati ,cas uri ,taxe la stat din profitul lor ?

p.s  express nu am adus vorba de kilometraje,,,coafari,, ,,cosmetizari,, etc etc ,nu as dori sa amintiti de ele in postarile voastre .
pentru ca exista fraieri care cumpara de la ei, nu cumva sa va aud ca v-am ofensat
dar stiu destui care au luat teapa, multi s-au plans (culmea) tot pe forum SP

Edited by MarianG, 09 September 2016 - 20:45.


#13
TheRipper0607

TheRipper0607

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 649
  • Înscris: 14.11.2015
natural selection

#14
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015
N-am vazut nici un samsar sa aiba vila lu' Berceanu . Dar stiu un samsar number one care dupa 3 luni de la investirea in functie a sters datoria istorica a Germaniei de 19 mld de E , ceva asa ...egal cu o retea de autostrazi de murea Europa de ciuda .

#15
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 viks, on 09 septembrie 2016 - 20:45, said:

nu ,nu sunt bugetar
de aia am si deschis acest topic !
bun, şi atunci cum vezi afacerea privată???
ori n-ai înţeles că statul este asociatul tău din secunda 1 cum deschizi firma? îţi cere din prima jumătatea lui de profit chiar de nu-l ai. asta...pe lîngă anaful ridicat în slăvi de unii...el este al doilea asociat.
mai sunt încă 12 asociaţi ce te controlează anual.
chiar nu te miră ''mortăciunea afacerilor'' în rommania????

Edited by sarac.lipit, 09 September 2016 - 21:14.


#16
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009

 Serafim606, on 09 septembrie 2016 - 20:31, said:

Raspunsul e unul singur. Sunt smecheri cu doi de șm.

Nu e adevarat.
Samsarul,bisnitarul de masini NU plateste taxe si impozite fiindca e un hot, un escroc, un infractor si un evazionist.
Le urez tuturor sa devina smecheri in inchisoare.

 sarac.lipit, on 09 septembrie 2016 - 21:10, said:

bun, şi atunci cum vezi afacerea privată???
ori n-ai înţeles că statul este asociatul tău din secunda 1 cum deschizi firma? îţi cere din prima jumătatea lui de profit chiar de nu-l ai. asta...pe lîngă anaful ridicat în slăvi de unii...el este al doilea asociat.
mai sunt încă 12 asociaţi ce te controlează anual.

Pai lupta ca asociatul tau sa scada  pe la 20-30 % si gata. Nu insela si escroca cumparatorii, dand vina pe asociatul tau.

#17
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,901
  • Înscris: 02.02.2007
Pentru ca inca nu sa gasit temeiul legal sa fie impozitati! Si nici nu se va gasi prea curand!
Dar mai important decat asta, eu cred ca ar trebui incriminata vanzarea de masini cu km ,,manariti"! Adica sa se specificee in CV sau o declaratie pe propie raspundere ca masina se vinde cu km REALI!
Ptr ca la ora actuala, vanzarea de masini ,,falsificate"nu reprezinta inselaciune! desi in anunt scrie ,,masina in stare perfecta" asta nu e considerata inselaciune de catre Parchet!

#18
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eºti condus de proºti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

 richi_e, on 09 septembrie 2016 - 21:20, said:

Pentru ca inca nu sa gasit temeiul legal sa fie impozitati! Si nici nu se va gasi prea curand!
Dar mai important decat asta, eu cred ca ar trebui incriminata vanzarea de masini cu km ,,manariti"! Adica sa se specificee in CV sau o declaratie pe propie raspundere ca masina se vinde cu km REALI!
Ptr ca la ora actuala, vanzarea de masini ,,falsificate"nu reprezinta inselaciune! desi in anunt scrie ,,masina in stare perfecta" asta nu e considerata inselaciune de catre Parchet!
acu' sincer, vezi un măgar că-şi dă sufletu'... tu'l cumperi să faci agricultură intensivă cu el? Apoi te plîngi că nu trage????
orice investiţie în seconduri presupune un risc. priveşte la secondurile ce conduc ţara asta! riscul este maxim pentru locuitorii băştinaşi!!!

 cristalqw, on 09 septembrie 2016 - 21:15, said:

Nu e adevarat.
Samsarul,bisnitarul de masini NU plateste taxe si impozite fiindca e un hot, un escroc, un infractor si un evazionist.
Le urez tuturor sa devina smecheri in inchisoare.



Pai lupta ca asociatul tau sa scada  pe la 20-30 % si gata. Nu insela si escroca cumparatorii, dand vina pe asociatul tau.
asta-i cea mai tare replică!
să lupţi cu prostul! păi are mintea odihnită şi te face el de încă 20-30 % peste ce-ţi ia acum...plus că are absolut toate pîrghiile şi interesul să te falimenteze în scurt.
sincer, unde îţi faci afacerile?

Edited by sarac.lipit, 09 September 2016 - 21:55.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate