Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Istoria ucrainenilor

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#109
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostMVSTELIDAE, on 28 octombrie 2016 - 02:29, said:

Am mai vorbit eu de paranoia, medicamentele sunt necesare  până nu se agravează şi vedeţi numai ajinturi pe aici ca domnul Florică.

View PostMVSTELIDAE, on 28 octombrie 2016 - 11:59, said:

Sincer, cu dumneata ar putea vorbi doar un medic de specialitate sau o persoană exact ca dumneata, că de aia ocupaţi împreună cu domnul  Florică şi alţii un topic de ani de zile şi nu discutaţi nimic (Originea românilor).

Domnii moderatori ar putea lua in discutie si atitudinea ta, daca insisti :)

#110
fane_cel_vesnic

fane_cel_vesnic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 414
  • Înscris: 26.10.2016

View PostMVSTELIDAE, on 28 octombrie 2016 - 11:59, said:

Ce aş putea adăuga eu la nebunia ce aţi scris-o, asta după ce v-am explicat ca la un elev de  clasa a V-a ce-i sistemul feudal şi ce-i cu Pocuţia?
Cu ce aş putea eu să răspund la delirul ăla Muşat=evreu cămătar, nu o casă nobiliară, să vă mulţumească!? Posted Image)

bun.

matale sustii sus si tare ca românii sunt tampiti si deliranti,
ca matale esti singurul care stie sa poarte discutii,
caci românul este incapabil.

Pe de alta parte, daca eu te contrazic, sustinand ca nu stii ce inseamna "feudal",
dovada ca folosesti o notiune pe care nu o intelegi, cea de feudal, sa explici relatia
de camata dintre regele Poloniei si domnitorul Moldovei,
incepi sa-ti acuzi preopinentul ca delireaza, ca e român, adica prostanac.

Nu numai, daca sustin ca rolul de camatar al musatinilor,
s-a evidentiat de la bun inceputul aparitiei lor in Moldova,
camatari ai regilor Poloniei, cum a fost de exemplu Roman,
rolul de camatar fiind  in acea perioada istorica specific evreilor caraiti,
care printre altele au dat domnitori in statele ortodoxe din Crimeea si Georgia,
motiv ca numele de Musat ar fi plauzibil sa fie la origine Moussat, adica Moise,
matale ma acuzi de nebunie.

Si vi cu o teorie deochiata, nu ca m-ar jena, caci eu sunt adeptul
teoriei imigratiei vlahilor la nord de Dunare,
cum ca Musat vine de la aromanescul musat,
adica frumos, ce s-ar fi acordat Margaretei.

Numai ca asta e teorie lansata pe piata fara nici o documentare,
adica ramane in zona fanteziilor.

Cum am spus, nu m-ar jena daca ar fi adevarata,
caci confirma teoria imbratisata de mine a admigratiei vlahilor la nord de DUnare,
teorie care infirma teoria continuitatii daco-romane.

Edited by fane_cel_vesnic, 28 October 2016 - 17:59.


#111
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,249
  • Înscris: 05.08.2015

View PostMVSTELIDAE, on 28 octombrie 2016 - 02:29, said:

Deci pentru a combate ignoranţa crasă, a  aplica României ce gândeşte lumea despre Ucraina este o  metodă bună, fiindcă în mare parte aşa gândesc şi extremiştii unguri despre România, aşa gândesc şi extremiştii ruşi despre România.

Nu sunt deloc congruente situatiile.

Atata timp cat nici macar nu se putea inchipui ca noi sa fi cedat o bucata din Bucovina, pentru bunul motiv ca n-am fi avut cui s-o cedam decat rusului, muscalului.

View Postfane_cel_vesnic, on 28 octombrie 2016 - 06:26, said:

poate sa adjudece gajul in momentul in care debitorul este incapabil sa-si plateasca datoria.

dupa ce ma porti in hatisurile luxuriante, umbroase, umede si delirante ale unei povesti la fel de intortocheata ca sinapsele dintre cei trei neuroni functionali pe care ii posezi, inchei cu o prostie patenta.

nu, n-ar fi putut sa execute nimeni gajul; putea sa prelungeasca indefinit colectarea uzufructului si atat

ia-ti portia :ciocan:

#112
fane_cel_vesnic

fane_cel_vesnic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 414
  • Înscris: 26.10.2016

View PostMount_Yerrmom, on 28 octombrie 2016 - 18:04, said:

nu, n-ar fi putut sa execute nimeni gajul; putea sa prelungeasca indefinit colectarea uzufructului si atat

ia-ti portia Posted Image
adica dobitocul ala de Charlemagne, il faci feudal, fiindca a taiat capetele a peste 40 000 de saxoni,
curat genocid, ca sa le fure teritoriul,
iar un domnitor pe rol de camatar al regelui Poloniei,
cand debitorul nu-si indeplineste datoria,
nu poate sa-l articuleze
precum procedeaza orice camatar.

De exemplu asta:
[ http://i0.1616.ro/media/441/2681/33713/15028172/1/61666060.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

daca observi, are si el capul de tap (pe rol de bour, caci astia sunt extincti, din sec XVI in Moldova)

Edited by fane_cel_vesnic, 28 October 2016 - 18:13.


#113
neafloricadinobor

neafloricadinobor

    Senior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.03.2016
„Marca Moldovei a fost teritoriu unguresc.
Am uitat să adaug asta.” (Mvsteliade, mare savant ungur în viață.)

Înainte numai evreii se prezentau drept romîni. Acum văd că și ungurii fac asta. I-auzi ce visează boz unguru: cică Moldova a fost teritoriu unguresc!  Nu a fost nici Ardealul, că am văzut că nu a fost făcut pașalîc de turci în sec 16, cînd au făcut Ugaria pașalîc.
Ungurii ăștia spun multe prăpăstii cu aerul că ei dau lecții. Poa să încerce să dea, că sîntem în democrație și pe forum, iar pe forum prostul este egal în drepturi cu deșteptul.

View PostMount_Yerrmom, on 28 octombrie 2016 - 18:04, said:

Nu sunt deloc congruente situatiile.
Ai, ai, ai...congruente! Simplu să spui nici nu mai știi. cauți cuvinte prețioase. Las-o jos, că tot ciocănar ești.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate