Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Migrena persistenta, continua

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
reaper666

reaper666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.01.2012
Salut. De cateva zile am o migrena continua, am luat deja pastile cu pumnul si nici macar nu se amelioreaza.

Totul a inceput luni cand m-a prins ploaia si era un vant rece foarte puternic. Am ajuns acasa, insa in ziua aceea nu am observat nici un simptom. Incepand de marti a inceput durerea cu toata amploarea(incluziv la nivelul cefei), am inceput sa iau clasicele ParaSinus pentru ca nu aveam altceva la mine. Deja luasem cateva pastile pana am vazut ca nu foloseste la nimic, durerea nu trecea nici macar pentru cateva minute/ore.

A doua zi am fost la cabinetul medical de la servici si mi s-a dat un Ibuprofen mai concentrat. Pentru 2-3 ore durerea a scazut la jumatate, dar nu a disparut definitiv. In ultimele 2 nopti am avut si febra si orice as face, nu se imbunatateaste situatia. Cel mai mult ma doare cand ma misc, fac efort(mai ales cand ma ridic din pat/scaun sau urc scarile).

Alte simptome de raceala nu am. Ce tratament as putea sa incerc sa-mi treaca?

Edited by reaper666, 09 September 2016 - 15:07.


#2
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Neurologul. Si urgent.

Edited by Chifteluta, 09 September 2016 - 15:12.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Daca iei cu pumnul pastile, iei degeaba.
Da o fuga la medicul de familie sa-ti dea trimitere la neuro.

Nu de alta insa tind sa cred ca a fost o infectie locala de inainte sa stai in ploaie care acum a inceput sa se manifeste.

#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
sinuzita

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu-i asculta pe astia de te trimit la medic. Stai si intreaba pe forum . Sigur iti trece . Ce sa cauti la medici ? Aia habar nu au de nimc. Majoritatea au facut medicina ca sa poata face sex cu asistentele . Posted Image

#6
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 JurasikMan, on 09 septembrie 2016 - 18:23, said:

Nu-i asculta pe astia de te trimit la medic. Stai si intreaba pe forum . Sigur iti trece . Ce sa cauti la medici ? Aia habar nu au de nimc. Majoritatea au facut medicina ca sa poata face sex cu asistentele . Posted Image
din pacate, in cazul asta, medicina e neputincioasa. medicul trebuie sa iti spuna in primul rand cauza, nu sa dea calmante. poate e o durere pe care eu o suport si nu vreau sa iau calmante. doctorul trebuie sa-mi spuna cauza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate