Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Windows Phone 7 pe Lumia cu WP 8.1

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
Am un Lumia *** si wp 8.1 merge din ce in ce mai greu, browserul crapa frecvent si din ce in ce mai des, bateria se duce mai repede etc.
Din moment ce Microsoft a anuntat ca isi baga picioarele in WP 8/8.1 cred ca e destul de limpede ca nu are rost sa mai astepti actualizari sau îmbunătățiri si, practic, ramai cu un OS care se misca mult mai greu, lag cat cuprinde, desi înainte nu era, crashuri nelimitate si asa mai departe, practic un OS care te face sa dai cu telefon de pământ.

Am văzut pe net ca se poate schimba si sa pui pe orice telefon (aproape) care rulează wp 8.1, sa pui Windows phone 7 sau chiar Android.

As vrea sa stiu, înainte sa fac asta, de ce aplicării dispune un telefon ce rulează Windows Phone 7 ?
Este pe undeva o lista a aplicatiilor pentru Windows Phone 7 ca sa îmi pot face si eu o părere, sa vad daca as avea tot ce e nevoie si am si pe Windows Phone 8.2 in momentul de față ?
O data ce bag Windows Phone 7 pe telefon, mi se vor actualiza automat contactele din contul de Windows Phone 8.1 sau va trebui sa fac asta manual ?
Dar mesajele ? Mi se vor transfera automat ?

Mulțumesc mult de tot !

#2
Ciresarul

Ciresarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 22.08.2016
Ce lumia ai? 520?

#3
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Daca WP8 se misca greu, uita de Android. Chiar daca ar fi posibil, WP8 reusea sa mearga decent si cursiv pe un hardware un Androidul mergea in franturi.
am avut Nokia X si Lumia 520, relativ identice ca hardware, X-ul cu root si Google Play mergea infect, fara eram oarecum inutilizabil ca smartphone, fiind mai degraba un feature phone.
520-ul inca merge bine, doua bucati au ajuns la parintii mei care le folosesc la nivel mediu (mail, whatsapp, joculete light) si se comporta ultra ok.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,770
  • Înscris: 25.01.2007
pe wp7 nu ai nici un sfert dfin aplicatiile de pe wp8, iar alea care sunt, majoritatea sunt mai rudimentare.
zilele astea am scos de la naftalina un telefon luma cu wp 7, ca l-am folosit ca gps cateva zile.
nici ca gps nu mai exceleaza, cu toatre ca i-am facut reset si instalat versiunea ultima de here si harti. habar nu avea de o portiune din a1.

#5
marcgm

marcgm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 27.11.2007
Rămâi pe 8.1 e foarte bun dăi o resetare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate