Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cateva detalii despre Adsense

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016
Salut, doresc sa stiu exact daca adsense inchide conturile pentru site-urile de stiri care au content dublicat (nu unic) copiat de pe protv de exemplu, bineinteles, in content este adaugata sursa de unde este copiat, nu se face nici-un copyright pe site, dar adsense are ceva impotriva?

Am vazut foarte multe site-uri de stiri care au adsense. Probabil aceasta intrebare o sa ajute si alte persoane pe viitor.

Edit: Am site de stiri facut de doua zile, dar de exemplu astazi pana la ora asta 8:30 am 2.000 unici, probabil pana seara ajung la 15.000-20.000 unici, stiam ca adsense au o problema cu traficul, deci cred ca ma incadrez.

Edited by TiberianSun, 07 September 2016 - 07:54.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
3. Materialele si informatiile accesibile prin intermediul site-ului www.protv.ro
Continutul si design-ul site-ului si baza de date colectata de la utilizatori reprezinta proprietatea www.protv.ro si sunt protejate de legislatia in vigoare in Romania, in privinta drepturilor de autor si a drepturilor conexe. In privinta continutului postat de utilizatori, vizibil in sectiunea „Stirile tale”, dreptul de autor si responsabilitatea asupra informatiilor le revin exclusiv utilizatorilor, site-ul nostru fiind doar hosting pentru informatiile respective.
Continutul site-ului poate fi utilizat exclusiv in scop personal. Orice utilizare in alte scopuri decat personale se va face doar cu acordul scris in prealabil al www.protv.ro.
Este strict interzisa copierea, reproducerea sau vanzarea partiala sau integrala a continutului.
Este permisa reproducerea a maximum doua paragrafe pe alte site-uri doar cu specificarea sursei si cu link catre site-ul nostru, dupa urmatorul model: Sursa – protv.ro – www.protv.ro.
Utilizatorii care expediaza informatii catre site-ul www.protv.ro isi asuma obligatia de a nu incalca in nici un mod drepturile de autor pe care o terta persoana le-ar detine si accepta implicit ca raspunderea pentru incalcarea acestora le revine in totalitate.


Ce site ziceai ca ai ?

Edited by bumpocbum, 07 September 2016 - 08:08.


#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003

View PostTiberianSun, on 07 septembrie 2016 - 07:51, said:

Edit: Am site de stiri facut de doua zile, dar de exemplu astazi pana la ora asta 8:30 am 2.000 unici, probabil pana seara ajung la 15.000-20.000 unici, stiam ca adsense au o problema cu traficul, deci cred ca ma incadrez.

Tu esti ala cu site-urile de filme, care nu vede nimic ilegal in ele, si care nu e catusi de putin deranjat de chestia numita "copirigt"?

1. Adsense nu are nimic cu traficul, dar are o problema cu traficul prost si neconvertibil.
2. 15-20 000 /zi nu faci in site de 2 zile, cu continut normal.
3. Adsense isi va inchide contul daca sunt raportari de incalcare "copiright".
4. Crezi ca esti primul "indian" care crede ca da lovitura? Te-ai trezit la 10 ani distanta...

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu sunt tare curios cat a fost impozitul pe venit la site-ul ala de filme....

Edited by bumpocbum, 07 September 2016 - 08:35.


#5
TiberianSun

TiberianSun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.04.2016
"2. 15-20 000 /zi nu faci in site de 2 zile, cu continut normal."
N-ai de unde sa stii ce trafic am, asa ca inceteaza din a vorbii prostii.

"Crezi ca esti primul "indian" care crede ca da lovitura? Te-ai trezit la 10 ani distanta..."
Nu tati, sunt cu 10 ani peste tine la orice, doar ca voiam sa ma lamuresc in legatura cu adsense. Despre adsense am un minimum de informatii, asa ca orice informatie este bine venita.

Mie imi place sa ma informez in toate, daca tu ai ceva impotriva de a te informa despre diferite chestii, probabil ai probleme mintale, sau lipsuri de memorie si nu-ti place sa te informezii despre anumite chestii care oricum le vei uita, sau cine stie ce probleme mintale ai. Insa mie imi face placere sa pun intrebari despre chestii care nu sunt sigur si sa aflu informatii pe care nu le cunosc.

Edited by TiberianSun, 07 September 2016 - 09:40.


#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
https://support.goog...r/1348737?hl=en

Te asteptam aici sa ne spui ce jegosi sunt astia de la google, ca ti-au banat contul, ca tu nu aveai trafic facut cu continut ilegal sau SPAM.

Edited by laffin, 07 September 2016 - 11:04.


#7
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007

View PostTiberianSun, on 07 septembrie 2016 - 09:39, said:

Mie imi place sa ma informez in toate, daca tu ai ceva impotriva de a te informa despre diferite chestii, probabil ai probleme mintale, sau lipsuri de memorie si nu-ti place sa te informezii despre anumite chestii care oricum le vei uita, sau cine stie ce probleme mintale ai. Insa mie imi face placere sa pun intrebari despre chestii care nu sunt sigur si sa aflu informatii pe care nu le cunosc.

Oare cum ai sa demostrezi ceea ce afirmi despre un persoana in cazul in care vei fi nevoit sa aduci dovezi.
Putina decenta, in orice situatie, nu cred ca ti-ar prinde rau, chiar daca te afli pe un forum.

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
@TiberianSun - tu realizezi oare ca multi de pe aici foloseau internetul cand tu te pregateai sa folosesti abecedaru' ?

Iti dai seama ce "jenibil" esti?

In 5 minute de research am reusit sa imi dau seama cu ce te ocupi, iar asta doar folosind Google!

E de bun simt ca in lumea dinozaurilor, sa te feresti de T-Rex!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate