Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Intrebare Orange TV

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
stdio

stdio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.06.2005
Salutare!

Cum forumul de intrebari este inchis, postez aici. Rog moderatorii sa mute topic-ul unde trebuie daca nu am procedat bine.

Vreau sa reziliez contractul cu RCS-RDS in curand si as avea cateva intrebari legat de Orange TV prin satelit:

1. Exista posibilitatea de folosire CI+ in loc de decodoare/receivere? (Am pus la plural pentru ca am 3 televizoare in apartament)
2. Poate suna aiurea, dar cand e furtuna - se intrerup programele?
3. Cand se instaleaza antena - se trage cablu in fiecare camera pana la televizor?

M-am saturat pana peste cap de RCS-RDS si de grila lor de canale de umplutura. Cum locuiesc in Oradea nu prea exista alternative la cablu, doar satelit.

Multumesc anticipat!

#2
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
1. Nu, lucrul acesta e cerut de o gramada de utilizatori, dar inca nu s-a concretizat in niciun fel. Zvonurile spuneau ca luna asta s-ar putea sa se intample minunea..
2. Antena e mica, e posibil acest lucru, depinde acum.
3. Da, normal, iti trag ei si iti fac tot ceea ce trebuie.

Sa ai in vedere ca nu o sa ai posturile TNT, Cartoon Network si pachetul Maxpak.

In rest serviciul e foarte bun, ti-l recomand !

Edited by queron, 05 September 2016 - 23:29.


#3
BRiaN87

BRiaN87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 27.08.2010

View Poststdio, on 05 septembrie 2016 - 23:03, said:

1. Exista posibilitatea de folosire CI+ in loc de decodoare/receivere? (Am pus la plural pentru ca am 3 televizoare in apartament)
2. Poate suna aiurea, dar cand e furtuna - se intrerup programele?
3. Cand se instaleaza antena - se trage cablu in fiecare camera pana la televizor?

Salut,

1 - Nu exista posbilitatea de CI+ si nu va exista pe abonamentul cu satelit. Poate la cel prin cablu sa fie in curand, deoarece abia au lansat TV prin cablu la nivel national ieri. O antena accepta maxim 3 decodoare, deci daca ai 3 tv-uri se poate sa le conectezi pe toate 3 la antena,
2 - Este posbil sa se intrerupa daca este furtuna, depinde si cum este montata antena.
3 - Cum am zis daca ai 3 tv-uri se trage cablul coaxial in fiecare camera unde este tv.

Edited by BRiaN87, 06 September 2016 - 00:19.


#4
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@:
1. depinde cate iesiri are LNB-ul
2. O antena offset cu diametrul mai mare (120 cm) rezolva si problema calitatii semnalului pe vreme rea

#5
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,722
  • Înscris: 21.03.2014

View Poststdio, on 05 septembrie 2016 - 23:03, said:

Salutare!
Cum forumul de intrebari este inchis, postez aici. Rog moderatorii sa mute topic-ul unde trebuie daca nu am procedat bine.
Vreau sa reziliez contractul cu RCS-RDS in curand si as avea cateva intrebari legat de Orange TV prin satelit:

1. Exista posibilitatea de folosire CI+ in loc de decodoare/receivere? (Am pus la plural pentru ca am 3 televizoare in apartament)
2. Poate suna aiurea, dar cand e furtuna - se intrerup programele?
3. Cand se instaleaza antena - se trage cablu in fiecare camera pana la televizor?

M-am saturat pana peste cap de RCS-RDS si de grila lor de canale de umplutura. Cum locuiesc in Oradea nu prea exista alternative la cablu, doar satelit.
Multumesc anticipat!

Salut.

1. (deocamdata) nu
2. e posibil, depinde cat de tare ploua si cat de groasa e patura de nori, in cazuri extreme cade semnalul si pe Astra 1 cu antena de 80 cm
3. da, instalatorul lucreaza foarte curat si precis, mie mi-a lasat si un colacel de cativa metrii de cablu

Eu zic sa nu renunti (inca) la RDS, grila lor de sport si documentare se completeaza foarte bine cu cea de la Orange, mai ales ca ai si HBO HD.

PS: Imaginea si sunetul sunt foarte bune. Am legat receptorul la niste boxe 2.1, pt urmarit programe TV e suficient.

#6
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View PostBRiaN87, on 06 septembrie 2016 - 00:18, said:

Salut,

Poate la cel prin cablu sa fie in curand, deoarece abia au lansat TV prin cablu la nivel national ieri.

La nivel național, dar Telekom încă nu are fibră la nivel național ȘI Orange nu folosește 100% fibra Telekom. Am căutat servicii Orange în locuri unde Telekom are fibră și au spus că nu este disponibil.

#7
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Nu se întrerupe semnalul decât dacă este furtună mare, iar grila Orange tv satelit e mai bună decât cea de la  RDS, în afară de sport. De calitate, nici nu mai zic, adică Orange e la alt nivel. Dacă nu ai nevoie de net de la RDS și poți instala satelit, că ai numai de câștigat.

#8
edinaa

edinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2007
Buna ziua,

As vrea sa instalez televiziunea prin satelit si am mai multe posibilitati dar as prefera Orange. Ce ma sfatuiti? E in grila DISCOVERY, BBC EARTH, NATIONAL GEOGRAPHIC?

#9
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Da. https://www.orange.r...telit/#channels

#10
edinaa

edinaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.12.2007

View Post_-KALMAN-_, on 27 martie 2019 - 13:19, said:

Multumesc pentru raspunsul prompt. Ma sfatuiti sa aleg Orange sau RDS?

#11
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Pai studiati ofertele si alegeti operatorul care vi se pare pe placul dvs. Pe DTH Orange au o oferta mult mai vasta decat Digi. Eu as opta la DTH pentru Orange...

#12
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Eu aș alege Orange mai ales că sunt mult mai multe canale HD față de Digi.

#13
Anonnim

Anonnim

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 27.03.2019
Eu am trecut la Orange Satelit din februarie 2019 pot spune ca calitatea canalelor e una foarte buna atat SD cat si cele HD nu am avut probleme cand a fost vreme urata au o grila de programe foarte buna eu sunt multumit de ei merita sa treci la ei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate