Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Muscatura paianjen?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
poate fi orice, de la o muscatura de insecta, la furuncul, foliculita, abces.
daca te intepa/musca vreo insecta, mai mult ca sigur ca ai fi simtit atunci pe loc (ma rog, cu exceptia capusei...dar daca te-ar fi muscat ieri la gratar, o gaseai infipta in piele, isi da drumul dupa ce-si face plinul, adica dupa cateva ore bune)
ai fost recent pe la vreun strand/piscina ?
pana una-alta, pune comprese cu gheata, reduc durerea si inflamatia. si fuga la medic, maine la prima ora.

#20
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016

 Kevlar111, on 05 septembrie 2016 - 15:39, said:

O sa iasa matele pe acolo, hai ma nene esti barbat sau baietel? e o muscatura, o sa treaca, eram la servici cand m-a intepat o viespe de doua ori in mana, si nu m-am mai cacat atat pe mine, si crede-ma intepatura de viespe chiar e dureroasa.
Iti doresc sa fii muscat de CUR sa vezi cum este.sa nu poti sa stai pe un scaun mai tare ca iti ies ochii de durere.sa fii nevoit sa te justifici in fata sefului si sa iti mai rada si in fata. ITI DORESC DIN TOATA INIMA sa ti se intample asta.
@corina Am tot fost pe la stranduri si nu am avut nimic.
Ieri la gratar trebuie sa ma fi muscat ceva..chestia e ca nici macar nu am simtit,acasa m-am trezit cu o mancarime mare si cand am vazut cata e...cand o ating doare foarte tare si a inceput sa se formeze un fel de buboaie acolo de cand tot o scărmăn.


#21
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Omule, exista o chestie la spital, Camera de Garda! Foloseste-o cu incredere daca zici ca e asa de grav.

Cine stie ce ai acolo si tu stai sa cauti solutii pe forumuri?

#22
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016
Ma duc.

#23
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Vezi ca e deschisa non-stop! Nu trebuie neaparat sa astepti pana maine la prima ora.

Eventual poti reveni si sa spui despre ce a fost vorba.

#24
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 Andrei91_, on 05 septembrie 2016 - 17:21, said:

Ma duc.
Sper c-ai ajuns la spital, sa fii consultat. Nu te descuraja daca e aglomerat, ramai acolo sa te vada un medic. Si dupa ce ai un diagnostic, sa ne spui si noua care a fost sursa problemei - muscatura de insecta sau vreun crocobaur cules de la piscina..
Insanatosire rapida!


#25
Andrei91_

Andrei91_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 30.06.2016
Diagnostic reactie alergica la intepatura de insecta...nici ei nu s-au pronuntat cu privire la ce cacat de insecta ar fi putut fi.m-au dezinfectat acolo si m-au dat cu o crema.voiau sa imi puna mai intai gheata,dar ghici NU aveau gheata-spital municipal sa nu aiba gheata in dotare. Wtf? Mi-au dat sa iau Claritine 3 zile si unguent cu hidrocortizon.imi dadura o hartie si cica sa ma duc maine prin policlinica la alergologie.
M-am facut si de bafta pe acolo,ranjeau asistentele asa,subtil intre ele dar le-am simtit..in viata mea nu s-au holbat atatea femei la fundul meu.sunt nevoit sa stau pe burta pana imi trece prostia asta...

#26
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 Andrei91_, on 05 septembrie 2016 - 21:44, said:

Diagnostic reactie alergica la intepatura de insecta...nici ei nu s-au pronuntat cu privire la ce cacat de insecta ar fi putut fi.
Putea sa fie si furnica. Unii au tegumentul mai sensibil la acidul formic. Ori ceva miriapod...

#27
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 Andrei91_, on 05 septembrie 2016 - 21:44, said:

Diagnostic reactie alergica la intepatura de insecta...nici ei nu s-au pronuntat cu privire la ce cacat de insecta ar fi putut fi.m-au dezinfectat acolo si m-au dat cu o crema.voiau sa imi puna mai intai gheata,dar ghici NU aveau gheata-spital municipal sa nu aiba gheata in dotare. Wtf? Mi-au dat sa iau Claritine 3 zile si unguent cu hidrocortizon.imi dadura o hartie si cica sa ma duc maine prin policlinica la alergologie.
M-am facut si de bafta pe acolo,ranjeau asistentele asa,subtil intre ele dar le-am simtit..in viata mea nu s-au holbat atatea femei la fundul meu.sunt nevoit sa stau pe burta pana imi trece prostia asta...
Maine te duci si o iei pe cea care arata mai bine si o tragi deoparte. Ii zici ca vrei sa "vorbesti" ceva cu ea si sa traga perdeaua. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate