Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Batut si amenintat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015

View PostDany_Darke, on 04 septembrie 2016 - 17:55, said:

faptul ca te-au tinut de maini cand te-au batut nu are absolut nici o treaba cu privarea de libertate. nu stiu in spania cum se incadreaza asta sau daca are vreo incadrare. dar la noi si in alte state chiar, privarea de libertate inseamna de fapt:

privarea de libertate - măsură pe care organele judiciare competente o pot lua în cazurile şi condiţiile prevăzute de lege împotriva unei persoane cu privire la care există probe sau indicii temeinice că a săvârşit o faptă prevăzută şi pedepsită de lege (art. 23 din Constituţie), v. şi arestarea preventivă.
M-am incurcat, era defapt lipsirea de libertate in mod ilegal, dar nu cred ma ma incadrez

#20
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
nici la aia nu te incadrezi

#21
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Incercati si voi sa rezolvati amiabil.

#22
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
eu unul ma tem ca oricum nu sunt multe persoane pe aici care sa stie legile si procedurile spaniole - deci cel mai bine faci exact ce ti-a zis politistul. te duci unde ti-a zis sa te duci, cand ti-a zis sa te duci si raspunzi cat poti de bine la intrebarile pe care ti le pune acolo.

#23
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Sustin impacarea amiabila, de acum incolo cumperi bautura la sacosa , bei acasa , iti cumperi un boombox si vreo 6 luni stai cuminte .
Este o vorba "pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti" -asa si tu cu fratii, lasa-i mai impace sa-si regleze conturile , de cand e lumea fratii s-au batut intre ei . Ce rezolvi ? azi nu se bat ca i-ai despartit dar peste 2 zile se iau la omor . Exista oameni prosti pe lumea asta care de la o furculita isi creeaza un tel in viata , acela e visul lui - daca intri in amanunte si vezi de la ce se cearta efectiv te tampesti pentru ca asa anagramata e problema ca nici cu dex-ul in fata nu deslusesti .

#24
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015
Ieri a fost procesul,am fost prezenti toti in afara de unul dintre faptuitori,ceilalti doi au mintit de doamne doamne.judecatoarea a precizat ca trebuie sa ne plateasca o suma de bani dar faza este ca cel care nu a fost prezent este in romania si unul din cei 2 prezenti azi se duce in romania.intrebarea este daca o sa mai vad eu banii aia,ce poate sa le faca statul spaniol? banuiesc ca nu ii aduce inapoi in spania..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate