Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Batut si amenintat

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015
Buna ziua colegi, totul se pare ca a inceput cand eu impreuna cu un prieten am fost la un botez in urma cu vreo 3 luni. la un moment dat am iesit impreuna cu prietenul la o tigara unde era si fratele prietenului , baut bine sa iscat o cearta intre cei doi si am intervenit sa ii despart.am reusit sa ii despart fara lovituri, doar am tras putin de ei.Tin sa mentionez ca era atat de beat incat s-a legat de fiecare persoana de la botez...dupa o luna a plecat in Romania,toate astea sau intamplat in Spania.Dupa cateva zile,un coleg cu care locuia fratele prietenului a inceput sa imi zica ca de ce m-am bagat ca trebuia sa ii las sa isi regleze conturile, i-am zis ca doar i-am despartit,nimic altceva...si acuma dupa 3 luni,aseara iesind la o discoteca cu prietenul si inca un prieten a inceput iara sa-mi zica ca de ce m-am bagat,i-am raspuns la fel ,cu calm...dupa care mia dat o palma serioasa de m-am lovit tare cu capu de perete,tipu are undeva la 100 de kg...si era impreuna cu doi prieteni care la fel erau bauti bine.Incercand sa evit orice conflict,am parasit discoteca cu cei 2 prieteni a mei,ei urmandune afara,dupa cateva discutii in care incercam sa ii explic frumos ca vorbim maine ca nu are rost sa ne batem, au inceput sa ma ia iara la palmi, m-au strans de gat...impins, prietenul meu incercand sa vorbeasca cu ei,l-au luat si pe el la bataie la care eu incercand sa plec,unul dintre cei 3 m-a tinut de mana si ma ameninta ca ma omoara si ca imi rupe oasele si ca ma lasa lat,intre timp, intervine si celalalt prieten de a lor, care culmea nu avea nici cea mai mica legatura, el de abia a venit de o luna in Spania, a inceput sa ne ia la picioare si palmi, eu nu am ripostat deoarece sunt sub supraveghere doar am incercat sa fug, in timp ce prietenul meu i-a apucat 2-3 pumni.cand am vazut ca devine chiar serioasa treaba am luato la fuga cu prietenii urmand ca in 15 metri aproape ca ne-am batut de 5 politisti care alergau in directia noastra,probabil a sunat cineva din multimea de afara.Dupa ce ne-au luat datele ne-au trimis la urgente sa scoatem un fel de constatare,in care era trecut cum,in ce zona am fost loviti,etc. Urmand ca a doua zi, azi sa mergem la politie.eu m-am ales cu o lovitura destul de serioasa la cap, vreo 10 palmi, niste picioare si un pumn,prietenul meu cu un ochi umflat, cateva vanatai si vreo 2 picioare in burta.

Intrebarile mele sunt, daca nu m-au lasat sa plec de acolo, fiind tinut de ambele maini, se poate baga la privare de libertate ? Daca da, impreuna cu amenintarile si bataia...cred ca o incurca unpic baietashii.Cum ati proceda in locul meu ? Martori au fost multi, dintre care cunoscuti care sunt sigur ca ar veni la declaratii....Si politia cred ca ii stie de baieti mai scandalagii.

#2
kartys

kartys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.02.2007
Plangere la politie si certificat medico legal.In functie de nr de zile de ingrijire se va face incadrarea faptei.

#3
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
La fiecare trei randuri apare cineva baut bine. De curiozitate, voi pe acolo v-ati dus la munca sau sa stati prin baruri?

#4
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Tu esti sub supraveghere pentru ca...?

#5
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015

 dorin_2k, on 04 septembrie 2016 - 16:46, said:

Prea multi "prieteni" ai "prietenilor" in povestea ta.
Poti dezvolta un roman politist din asta.
L-am scris in graba....De la incident n-am dormit...sa intamplat undeva la ora 3:30 dimineata.

#6
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 better_call_saul, on 04 septembrie 2016 - 16:49, said:

L-am scris in graba....De la incident n-am dormit...sa intamplat undeva la ora 3:30 dimineata.
Eu nu stiu cum va gasiti si peste hotare sa va bateti.
Incredibil!!

#7
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Ce sa zic...asa e cand ai amici si prieteni pe toti cocalarii si borfasii. Daca te invarti in astfel de cercuri, ce asteptari sa ai?
Asteapta sa vezi ce va face politia

#8
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015

 danvlas, on 04 septembrie 2016 - 16:49, said:

Tu esti sub supraveghere pentru ca...?
Pentru ca am condus fara permis de conducere.

 Afrikaner76, on 04 septembrie 2016 - 16:49, said:

La fiecare trei randuri apare cineva baut bine. De curiozitate, voi pe acolo v-ati dus la munca sau sa stati prin baruri?
erau bauti toti,si eu aveam 2 pahare de whisky la bord..dar care nu mi-au afectat judecata. Sunt fiestele orasului,am 22 de ani si lucrez 6 zile pe saptamana si am iesit o seara la discoteca...pare ceva iesit din comun ?

Edited by althea, 04 September 2016 - 17:13.
editare raspunsuri la mesaje sterse


#9
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Ancheta o face politia spaniola , la fel si incadrarea !

Cauta un avocat si negociaza cu "preteni" prietenului !

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 better_call_saul, on 04 septembrie 2016 - 16:38, said:


Eu zic ca ti-ai luat-o si asta e.
Alta data fii baiat destept si fereste-te de scandaluri.
Dar daca asta e hobby-ul tau, pai o sa ti-o mai iei aiurea.

Topicul e deschis aiurea, si noi nu te putem ajuta cu nimic.
Bataia si fu****l nu se mai dau inapoi.
Impaca-te cu ideea.

#11
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015

 Reynolds, on 04 septembrie 2016 - 16:51, said:

Eu nu stiu cum va gasiti si peste hotare sa va bateti.
Incredibil!!
Nu m-am batut...

 dorin_2k, on 04 septembrie 2016 - 16:51, said:

Dar cu supravegherea cum e? De cand esti?
data inceperii :04.06.2016,si dureaza 2 ani

Edited by althea, 04 September 2016 - 17:14.
editare raspunsuri la mesaje sterse


#12
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Discuta cu politistii care sunt pasii de urmat (e nevoie de plangere, e nevoie de certifica medico-legal?), fiind vorba de Spania.

#13
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016

 better_call_saul, on 04 septembrie 2016 - 16:56, said:

Pentru ca am condus fara permis de conducere.

erau bauti toti,si eu aveam 2 pahare de whisky la bord..dar care nu mi-au afectat judecata. Sunt fiestele orasului,am 22 de ani si lucrez 6 zile pe saptamana si am iesit o seara la discoteca...pare ceva iesit din comun ?

fetele au plecat de mult acasa

scump ...
nu aveai deloc permis de conducere? sau era suspendat?

#14
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Mesajele în care se discută userul vor fi sancționate cu avertisment și suspend.

Edited by althea, 04 September 2016 - 17:19.


#15
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015

 red46, on 04 septembrie 2016 - 17:07, said:

nu aveai deloc permis de conducere? sau era suspendat?
Nu aveam deloc, urma ca in cateva zile sa dau orasul.

#16
Ciresarul

Ciresarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 22.08.2016

 better_call_saul, on 04 septembrie 2016 - 16:38, said:



Intrebarile mele sunt, daca nu m-au lasat sa plec de acolo,
Cine de unde?

#17
better_call_saul

better_call_saul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 19.02.2015

 Ciresarul, on 04 septembrie 2016 - 17:40, said:

Cine de unde?
Cei trei scandalagii,din fata discotecii unde sa petrecut o mare parte din incident,cand vroiam sa plec sau sa fug, ma prindeau de maini si incepeau sa ma ameninte si sa ma incarce

#18
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
faptul ca te-au tinut de maini cand te-au batut nu are absolut nici o treaba cu privarea de libertate. nu stiu in spania cum se incadreaza asta sau daca are vreo incadrare. dar la noi si in alte state chiar, privarea de libertate inseamna de fapt:

privarea de libertate - măsură pe care organele judiciare competente o pot lua în cazurile şi condiţiile prevăzute de lege împotriva unei persoane cu privire la care există probe sau indicii temeinice că a săvârşit o faptă prevăzută şi pedepsită de lege (art. 23 din Constituţie), v. şi arestarea preventivă.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate