Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Huawei Nova

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#469
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Ia pune Orange....

#470
rmg2

rmg2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2012

View Postaris86, on 23 septembrie 2018 - 01:48, said:

Ia pune Orange....
Nici orange, deci e clar ca nu are nici o legatura cu vreo cartela sim indiferent de operator.

#471
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View Postrmg2, on 22 septembrie 2018 - 19:46, said:

Ai dreptate, am probat cu vodafone, telekom si digi, nu are nici o legatura cu cartela sim. O sa apara zilele astea. Ce ma enerveaza cel mai tare e ca pe unul din telefoane care e branduit TIM a ramas la 370.

rmg2 sa nu incerci sa bagi firmware de europa no brand pe el il strici asa am facut eu cu primul meu nova adus din Franta de la sfr prima data nu se mai schimba temele si dupa a crapat il am de piese acum telefoanele de la operatori sunt in urma toate la update

#472
rmg2

rmg2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2012
Ms pentru sfat, astept update oficial. Cu firmware finder doar urmaresc ce update-uri mai apar.

#473
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
Huawei iar o dat-o-n prosteala cu telefoanele vandute in Romania nici pana azi nu mi-a aparut update ota la nova din Romania si la cel de Germania am de ceva timp B562

#474
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
Azi a aparut update ota B562 si pe nova din Romania vedeti la voi daca apare

#475
campeador

campeador

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.10.2010
La mine inca nu. Bucuresti.

#476
rmg2

rmg2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 12.04.2012
A aparut si la mine 562, pe dual-sim telekom.

#477
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
A aparut firmware nou azi B564 au sarit peste B563 de obicei firmware ul pentru nova aparea la inceputul lunii ma asteptam sa bage si ei oreo au bagat doar un patch de securitate pentru luna octombrie

#478
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Telefonul are 2 ani de cand e lansat si  nu mai prezinta interes pentru cei de la huawei. Vor mai veni niste update-uri de securitate pe viitor, care se vor rari tot mai mult.

#479
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
Azi la 11 si ceva mi-a aparut update ota la nova B564 la cel de la telekom apare peste cateva zile

#480
killmaster

killmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.12.2008
salut . am si eu un nova can-l01 banduit tim. problema e ca nu am mai primit nici un update de la b341. faza e ca si camera cand o comut pe camera frontala se inchide aplicatia si nu se mai deschide pana ce nu sterg datele aplicatiei de camera . i.am dat si resetare si tot asa face

#481
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View Postkillmaster, on 01 decembrie 2018 - 11:15, said:

salut . am si eu un nova can-l01 banduit tim. problema e ca nu am mai primit nici un update de la b341. faza e ca si camera cand o comut pe camera frontala se inchide aplicatia si nu se mai deschide pana ce nu sterg datele aplicatiei de camera . i.am dat si resetare si tot asa face

Salut! la telefoanele branduite intotdeauna sunt in urma la update da-mi sa vad ce cust are pe el vezi la info unde arata versiunea de firmware sa ti spun care este ultima versiune pentru el si cum sa faci update fara sa-l strici

Edited by Cagula, 07 December 2018 - 17:11.


#482
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
Killmaster asta e este pentru telefonul tau Android 7 full ota CAN-L01C55B372CUSTC55D001 2018.10.25 his update improves system security with Google security patches.

Integrates Google security patches released in Oct 2018 for improved system security..
For more information on the security of Huawei app updates, please visit the official Huawei website at https://consumer.hua...letin/2018/10/.

#483
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
A aparut Nova 4. Arata bine; Gaurica din display este bine pozitionata dar cred ca ar fi trebuit sacrificat umpic camera pentru o gaura mai mica. In rest...vad ca barbia nu dispare asa cu este la Iphone-uri. Poate cine stie pe un model superior sa faca asta. Din cate am inteles e nevoie de un ecran flexibil pentru asta. Telefoanele Android cu breton dar care au si barbie sunt un nonsens.

#484
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

Fuserisk nu mai cumpar in viata mea telefoane de la huawei cu procesor kirin chinezarie maxima ei au doar cateva modele cu snapdragon in rest numai kirin


#485
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007
Usor, usor se aseaza praful peste acest topic. Un telefon bun, inca potent raportat la cerintele mele actuale, ramas in urma la capitolul display fata de noile telefoane Huawei midrange actuale. Autonomia bateriei a scazut simtitor insa inca mai tine o zi intreaga la utilizare medie-scazuta. (7-8 apeluri, 2-4-5 ore youtube, fb, etc). Asadar in acest moment l-as inlocui doar sa-mi satisfac un moft, acesta fiind din punctul meu de vedere putin uzat moral(ceea ce-si doresc si producatorii), singurul model eligibil ptr. inlocuire fiind P20, un telefon relativ slim (nu suport ecranele de 6inch care au invadat piata in ultima vreme)si cu obligatoriu B38. Momentan nu am suficiente argumente sa-l inlocuiesc. Mai asteptam, vedem ce ne rezerva Huawei pe viitor.

#486
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Exact aceeasi gandire o am si eu. Am tot cautat un telefon care sa-mi satisfaca cerintele (modeste de altfel) actuale si am descoperit ca nu exista nimic pe piata, comparativ cu Nova, care sa ma impresioneze. Tinand cont de marimea display-ului, care este foarte importanta pentru mine, nu am gasit nimic sub 5,6 inch. Din moment ce nu sunt fanul nici unui brand, am folosit un A8 2018 in paralel cu Nova timp de 2 saptamani si inafara de display-ul amoled care arata foarte bine, nu m-a convins deloc. Tinand cont ca Nova al meu are aproape 2 ani, este mai bun la baterie decat samsung-ul mai sus mentionat. Chia si dupa 22 de luni de cand il am , la nivelul meu de folosire, scot 5 ore de SOT. Exceptand ecranul, unde clar s-a facut un compromis, Nova inca este un telefon actual, dar cu uzura morala. Este pacat ca nu a mai primit si Oreo. Nu stiu ce se intampla cu producatorii astia, dar de un timp incoace scot numai palete la care iti trebuie poseta sa le cari. Totusi trag sperante ca va veni si telefonul ala de 5-5,2 inchi care sa fie pe placul meu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate