Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Huawei Nova

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#163
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
nu induc pe nimeni in eroare, e experienta personala, repet a nu stiu cata oara am folosit MULTE telefoane(alte marci) e PRIMUL cu care am asemenea problema. Consider discutia incheiata.

#164
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017
Cel mai bine ar fi sa folosesti un telefon cu disc,sa stii ca nu vei avea parte de neplaceri!Ecran prost,s-ar putea sa ai deficiente in folosirea lui.Chiar si la Apple vei avea aceeasi problema.Asadar ca sa nu fii nevoit sa devii suferind din cauza comoditatii si a micilor zgarieturi,te sfatuiesc domnule "partyman"sa folosesti altceva decat terminalele inteligente(in traducere,smartphone).

#165
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

View Postapollodollce, on 24 aprilie 2017 - 17:15, said:

Salutare. Vreau sa iau si eu un Huawei Nova si va rog sa ma lamuriti cu cateva aspecte:

1. Unde credeti ca il gasesc la cel mai bun pret?
2. Daca e setata amprenta la deblocare tastatura, mai trebuie sa introduc vreun cod pin cand deblochez sau doar pun degetul pe senzor?
3. Pot sa il setez sa deblochez cu butonul de deblocare din lateral dar sa folosesc senzorul de amprenta la alte chestii (gen derulat poze in galerie)
4. Se vede acceptabil afara, la lumina zilei?
5. Ati gasit o folie de sticla care sa acopere cum trebuie toata suprafata ecranului? Dar o husa ultra subtire? Dati un link va rog.
6. Are optiunea double tap to wake?
7.Il foloseste cineva in reteaua Orange? Ma intereseaza cum e semnalul 4G? Dar 2G?
8. Cartela din cate stiu e nano sim. Daca am micro sim oare o pot decupa eu sau stiti daca de la Orange imi da gratis alta?
9. L-ati mai cumpara si a doua oara?

Astept vesti de la utilizatori (si nu numai)
Multam fain
Acum il gasesti la cel mai mic pret in Altex.Nu e necesar niciun cod,deblochezi doar cu amprenta.Senzorul de amprenta are mai multe optiuni in utilizare.Da,ecranul vede f.bine in lumina zilei daca e setat pe luminozitate de 50%.Folie gasesti pe quickmobile dar e scumpa sau pe mobiledirect.ro costa vreo 43 de ron cu transport.Acopera perfect ecranul si aproape ca nu sesizezi ca o ai.Are double tap to wake.Da e nano sim si pe 4G merge high speed.L-as cumpara de inca trei ori,indiferent ce optiuni ar fi.Ai toate optiunile pt.un terminal de top dar la un pret elegant.Husa gasesti pe cel.ro la 60 de ron,husa dedicata Huawei Nova.Merita si arata excelent,plus ca poti raspunde la apel fara sa deschizi,adica direct prin husa.Vei primi update la android 7 si sincer,zboara telefonul.Eu zic sa iti cumperi acest model si nu cred ca vei regreta banii dati.Ca disign si performante e peste S7.Sper ca am reusit sa iti fiu de ajutor!O zi buna!

View Postpartyman, on 25 aprilie 2017 - 09:38, said:

nu induc pe nimeni in eroare, e experienta personala, repet a nu stiu cata oara am folosit MULTE telefoane(alte marci) e PRIMUL cu care am asemenea problema. Consider discutia incheiata.
Din pacate induci in eroare si nu realizezi un review obiectiv.Limbaj de pitipoanca,probabil asa te simti sau esti!M- am adresat elegant,dar se pare ca am facut o eroare,percepi doar limbajul de trotuar!

#166
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004

View PostKneht777, on 25 aprilie 2017 - 12:41, said:

Din pacate induci in eroare si nu realizezi un review obiectiv.Limbaj de pitipoanca,probabil asa te simti sau esti!M- am adresat elegant,dar se pare ca am facut o eroare,percepi doar limbajul de trotuar!
Mofturi ai tu in cap baiete, ca sunt sigur ca mucii stau aproape de gura, da tare va mai credeti voi interesanti, sigur nu ne tragem de sireturi(probabil nici nu stii despre expresia asta, esti "gen"). Eleganta in limbaj e perceputa de tine un pic altfel decat o vad eu, cum imi vorbesti asa iti raspund, eu nu intorc obrazul, asta e. Cand i te adresezi cuiva la nivelul de a face mofturi inseamna tratament discretionar si superior, pe care sunt sigur ca nu-l merit, dar tu, ca un nimeni care esti te-ai gandit ca ma pui la punct..."elegant", fara sa ai habar cu cine vorbesti.
Vad ca ai 5 posturi pe forum si toate in topicul Huawei Nova, de vechime ce sa vorbesc...spune ca lucrezi pentru Huawei si ne-am lamurit, dar nu ataca persoane.
Valabil si pentru userul Alexutu2201, daca tot va faceti mai multe conturi, macar schimbati povestea amandoi ati avut S6, amandoi din noiembrie si amandoi folositi nova de 2 luni fara folie si pentru amandoi atacul la persoana e lege. Mai rasfirati baieti...

Edited by partyman, 25 April 2017 - 14:03.


#167
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017
Regret ca am deschis o conversatie cu un individ fara pic de materie cenusie si de o crasa nesimtire!Nu individ anost,nu lucrez la Huawei,desi n-ar fi rau.Constat ca trebuie sa comunic cu un troll,o unitate umana lipsita de ratiune care are accese de furie intelectuala(inexistent acest capitol,intelectul).Normal sa ma adresez superior unei legume umane,ar fi culmea sa fiu respectuos cu un iobag social!Baiete,ii spui vecinului tau care probabil detine acelasi intelect,inexistent!Ca sa avem aceeasi scoala ar trebui sa te nasti de vreo 10 ori si tot nu ai fi capabil sa accezi macar la grupa pregatitoare!Societatea pune la punct orice imbecil care isi da inutil cu parerea!Lucrez intr-un domeniu pe care tu nu il poti scrie in limba romana,daramite sa intelegi despre ce e vorba.Spre surprinderea ta,am activat multa vreme in domeniul retelelor mobile!Ca sa poti verbaliza,termina intai o scoala,citeste macar un ziar,desi nu cred ca esti capabil si abia atunci sa iti permiti sa deranjezi oamenii inteligenti din aceasta tara!Te rugam sa nu ne insulti inteligenta cu lipsa ta de educatia si prostia evidenta de care dai dovada!

#168
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017
Nu il cunosc pe alexutu si nu e cazul sa formulezi dumneata o  opinie,nu esti apt pentru asta.Spre deosebire de unii moftangii(cazul tau)da am folosit si S6 si S7  si am fost nemultumit in mare parte de ambele modele,dar am apreciat si partile bune atunci cand am redactat un review.Nova chiar il am in uz de la inceputul lunii noiembrie si daca se intampla ca cineva sa spuna ca il foloseste din aceeasi perioada e doar o simpla coincidenta.Am facut acest cont dintr-un motiv anume,sa dau peste nas unor indivizi neaveniti si lipsiti de orice forma de pregatire si de educatie!IPledoaria mea a luat sfarsit si regretam ca suntem obligati sa inghitim pe forum indivizi ca tine si nu esti singurul!

#169
Alexutu2201

Alexutu2201

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 14.01.2017
Eu zic sa iti vezi de ale tale frustrari in alta parte. Dai dovada de impertinenta deja si nu stau la discutii de mahala. Citeste regulamentul forumului si lasa offtopicul. Ai ceva de spus concret despre subiect? Foarte bine, exprima-te civilizat altfel nu mai veni sa bati campii pe aici. Am detinul culmea si S6 Edge si detin si nova si un honor 8, eu si inca cate zeci de persoane. Nu am afirmat in viata meaca detin S6 din noiembrie. Deci lasa fantasmele.E o coincidenta, da. Wow!!Conteaza? Nu conteaza. Partyman, un troll, corect! Ai scris un comentariu in care sustii ca ai incheiat discutia cu mine dupa care in mintea ta ce ai zis? Lasa sa ma iau si de asta ca-s boss de boss, stilul pur romanesc. Nu te obosi sa mi scrii ca deja am cobor prea multe niveluri ca sa-ti raspund...

Edited by Alexutu2201, 25 April 2017 - 17:54.


#170
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

View PostAlexutu2201, on 25 aprilie 2017 - 17:30, said:

Eu zic sa iti vezi de ale tale frustrari in alta parte. Dai dovada de impertinenta deja si nu stau la discutii de mahala. Citeste regulamentul forumului si lasa offtopicul. Ai ceva de spus concret despre subiect? Foarte bine, exprima-te civilizat altfel nu mai veni sa bati campii pe aici. Am detinul culmea si S6 Edge si detin si nova si un honor 8, eu si inca cate zeci de persoane. Nu am afirmat in viata meaca detin S6 din noiembrie. Deci lasa fantasmele.E o coincidenta, da. Wow!!Conteaza? Nu conteaza. Partyman, un troll, corect! Ai scris un comentariu in care sustii ca ai incheiat discutia cu mine dupa care in mintea ta ce ai zis? Lasa sa ma iau si de asta ca-s boss de boss, stilul pur romanesc. Nu te obosi sa mi scrii ca deja am cobor prea multe niveluri ca sa-ti raspund...
Bravo!Apreciez atitudinea ta si chiar nu merita sa ne coborim la nivelul unui individid de acest gen!Respect!

#171
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

View Postpartyman, on 25 aprilie 2017 - 09:38, said:

nu induc pe nimeni in eroare, e experienta personala, repet a nu stiu cata oara am folosit MULTE telefoane(alte marci) e PRIMUL cu care am asemenea problema. Consider discutia incheiata.
Domnule Martin Romulus,sper sa nu va mai regasim niciodata pe acest forum!

#172
quarelin

quarelin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 06.04.2015
Salut,

Alexutu2201,

am văzut că ai și un honor 8..

am și eu 2 nelămuriri  ( la honor 8 ):

- de ce nu îmi apare poza cuiva când sun sau sunt sunat - deși am atașat deja poze la acele contacte ...;  ( melodiile personalizate merg ...)
- de ce, după ce am activat  comanda vocală, telefonul mă întreabă din când în când dacă să sune un anume contact din agendă ( aleatoriu ...); după ce am dezactivat comanda vocală nu mai face probleme ...Posted Image

poți să mă ajuți ?

mulțumesc!

Edited by quarelin, 26 April 2017 - 11:00.


#173
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

View Postapollodollce, on 24 aprilie 2017 - 17:15, said:

Salutare. Vreau sa iau si eu un Huawei Nova si va rog sa ma lamuriti cu cateva aspecte:

1. Unde credeti ca il gasesc la cel mai bun pret?
2. Daca e setata amprenta la deblocare tastatura, mai trebuie sa introduc vreun cod pin cand deblochez sau doar pun degetul pe senzor?
3. Pot sa il setez sa deblochez cu butonul de deblocare din lateral dar sa folosesc senzorul de amprenta la alte chestii (gen derulat poze in galerie)
4. Se vede acceptabil afara, la lumina zilei?
5. Ati gasit o folie de sticla care sa acopere cum trebuie toata suprafata ecranului? Dar o husa ultra subtire? Dati un link va rog.
6. Are optiunea double tap to wake?
7.Il foloseste cineva in reteaua Orange? Ma intereseaza cum e semnalul 4G? Dar 2G?
8. Cartela din cate stiu e nano sim. Daca am micro sim oare o pot decupa eu sau stiti daca de la Orange imi da gratis alta?
9. L-ati mai cumpara si a doua oara?
Astept vesti de la utilizatori (si nu numai)
Multam fain
Folie nu mai gasesti pe mobiledirect.ro,au suspendat produsl.Doar pe emag mai au folie care acopera integral display-ul si gasesti la adresa asta.  http://m.emag.ro/fol...k/pd/DHWX57BBM/ si costa 45 de ron si husa dedicata pt.Nova la cel.ro si e 44 de ron.

View Postapollodollce, on 24 aprilie 2017 - 17:15, said:

Salutare. Vreau sa iau si eu un Huawei Nova si va rog sa ma lamuriti cu cateva aspecte:

1. Unde credeti ca il gasesc la cel mai bun pret?
2. Daca e setata amprenta la deblocare tastatura, mai trebuie sa introduc vreun cod pin cand deblochez sau doar pun degetul pe senzor?
3. Pot sa il setez sa deblochez cu butonul de deblocare din lateral dar sa folosesc senzorul de amprenta la alte chestii (gen derulat poze in galerie)
4. Se vede acceptabil afara, la lumina zilei?
5. Ati gasit o folie de sticla care sa acopere cum trebuie toata suprafata ecranului? Dar o husa ultra subtire? Dati un link va rog.
6. Are optiunea double tap to wake?
7.Il foloseste cineva in reteaua Orange? Ma intereseaza cum e semnalul 4G? Dar 2G?
La Orange vei primi un alt sim care poate fi un sim normal,micro sau nano,in functie de necesitate.Vei primi gratuit schimbarea sim-ului daca ai vechime cel putin un an in retea fie ca abonat sau in sustem pre-pay.Nu incerca modificari la sim-ul actual,daca nu e bine realizt vei afecta sertarul pt.sim si sistemul de citire al terminalului.
8. Cartela din cate stiu e nano sim. Daca am micro sim oare o pot decupa eu sau stiti daca de la Orange imi da gratis alta?
9. L-ati mai cumpara si a doua oara?

Astept vesti de la utilizatori (si nu numai)
Multam fain


#174
catalindows

catalindows

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 03.01.2007
Sau aici folie...
Huawei Nova Tempered Glass 5.0 inch 0.26mm 2.5D Full Cover Screen Protector For Huawei Nova Protective Film

s.aliexpress.com/MFryQR32

#175
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007
Eu cand am cumparat sotiei acest telefon, l-am "imbracat" de la Quickmobile fiindca e la un pas de magazinul Altex. Pe un bumper de silicon + folia de sticla am platit 135 de lei. A fost mea culpa ca nu am vazut pretul "prohibitiv" pentru ecranul protector. E o tampenie absoluta sa dai 100 de lei pe o bucata de sticla.
Insa sta perfect pe telefon, absolut impecabil. La S7 Edge pe care il folosesc, am schimbat vreo 3, dupa care m-am dat batut.
Legat de sensibilitatea ecranului la zgariere, S7 Edge e campion absolut. Iar daca il scapi la peste 50 cm, ai toata sansa sa-l spargi fie in spate fie fata, ambele fiind de sticla.
Ma tot gandesc sa iau un S8 plus, insa as vrea sa vad fizic si un Huawei P10 plus, dar in Cluj nu la-m vazut expus nicaieri.

#176
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

View Postvibeo, on 26 aprilie 2017 - 19:46, said:

Eu cand am cumparat sotiei acest telefon, l-am "imbracat" de la Quickmobile fiindca e la un pas de magazinul Altex. Pe un bumper de silicon + folia de sticla am platit 135 de lei. A fost mea culpa ca nu am vazut pretul "prohibitiv" pentru ecranul protector. E o tampenie absoluta sa dai 100 de lei pe o bucata de sticla.
Insa sta perfect pe telefon, absolut impecabil. La S7 Edge pe care il folosesc, am schimbat vreo 3, dupa care m-am dat batut.
Legat de sensibilitatea ecranului la zgariere, S7 Edge e campion absolut. Iar daca il scapi la peste 50 cm, ai toata sansa sa-l spargi fie in spate fie fata, ambele fiind de sticla.
Ma tot gandesc sa iau un S8 plus, insa as vrea sa vad fizic si un Huawei P10 plus, dar in Cluj nu la-m vazut expus nicaieri.
Nu te hazarda!Unul din bunii mei prieteni l-a asteptat cu sufletul la gura.A dat o gramada de bani si nu mai avea stare.S-a racorit in scurt timp.A luat plusul si nu l-am vazut incantat dupa 2 zile.Ecranul este intr-adevar de exceptie,dar e nemultumit de cum e inchegat.Pare fragil si el crede ca e f.usor de zgariat si scapat din mana.Suprafata e un fel de jet black de la Apple,cel putin la telefonul lui si pare expus la zgarieturi.Il nemultumeste si asezarea senzorului de amprenta,incomod ca asezare si nu era incantat de reactia lui.O alta nemultumire,modelele pt.piata europeana vin cu procesor Exynox si procesor grafic Mali,cele pt.USA,Japonia si Australia vin cu ultima generatie de Qualcomm si procesor grafic Adreno 540.El este extrem de nemultumit de acest aspect.Fiind IT-ist probabil stie mai bine ce spune,daca stia ar fi preferat sa il achizitioneze din State.Despre Huawei P10 plus nu imi permit sa iti dau sfaturi,nu l-am vazut in realitate si nu l-am avut in mana.Dar dupa specificatii nu pare a fi cu nimic mai prejos decat S8 plus.Ba chiar ar putea fi mai bun decat specificatiile pt.piata europeana de la S8+.Singura diferenta si cred ca destul de clara va fi la nivel de panel,cu certitudine ecranul de pe S8+este la ora actuala cel mai performant ecran,dar pare sa fie sensibil la socuri usore,desi e protejat cu C.G 5.Ramane sa alegi sau sa optezi pentru un alt terminal de top al unui producator diferit,Apple,Xperia,Lg,Htc sau Xioami Redmi.Eu as alege dintre cei trei totusi,in aceasta ordine.1.Apple2.Huawei3.Samsung.Evident ca nu sunt obiectiv cand dau acest clasament,dar asa consider eu in acest moment!O seara buna iti doresc!

#177
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007
Da, cam asa stau lucrurile.
Adevarul este ca trecerea de la S7 edge la S8 nu este chiar asa de spectaculoasa. Oricum nu cumpar telefoane sa creez senzatia de wow !
In alta ordine de idei se zvoneste ca Apple 8 sau 7s sau cum s-ar numi, va fi unul de exceptie, cu modificari revolutionare la design si functionalitati. Repet, insa este doar un zvon. Daca in cazul Samsungului s8 stia toata lumea cu 3 luni inainte cum va arata si ce specificatii va avea, cei de la Cupertino pastreaza mult mai bine secretele.
O alta varianta ar fi un note 8, insa fara figuri pirotehnice.
Huawei p10 Plus pe verde arata senzational, cel putin in poze. Scuzati de offtopic.

Attached Files


Edited by vibeo, 27 April 2017 - 10:18.


#178
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

View Postvibeo, on 27 aprilie 2017 - 10:13, said:

Da, cam asa stau lucrurile.
Adevarul este ca trecerea de la S7 edge la S8 nu este chiar asa de spectaculoasa. Oricum nu cumpar telefoane sa creez senzatia de wow !
In alta ordine de idei se zvoneste ca Apple 8 sau 7s sau cum s-ar numi, va fi unul de exceptie, cu modificari revolutionare la design si functionalitati. Repet, insa este doar un zvon. Daca in cazul Samsungului s8 stia toata lumea cu 3 luni inainte cum va arata si ce specificatii va avea, cei de la Cupertino pastreaza mult mai bine secretele.
O alta varianta ar fi un note 8, insa fara figuri pirotehnice.
Huawei p10 Plus pe verde arata senzational, cel putin in poze. Scuzati de offtopic.
Dar pe blue sa vezi cum arata,cred ca e mai interesant decat pe verde.Nu exista o certitudine asupra lui 8s dar cred ca va fi aparte fata de ce a scos Apple pana in acest moment.Sunt nevoiti de altfel,in ultimii ani nu au facut o imbunatatire evidenta asupra terminalelor si au cam pierdut din piata.Am convingerea ca merita sa astepti 8S pentru achizitionare.Note 8,tot Samsung.Din pacate lacomia celor de la Samsunga afecteaza terminalele produse,au design placut,dar optimizarea soft-ului,anumite componene de hardware si parte fizica cedeaza,plus ca sunt prea fragile si o ciudata senzatie  ca nu ar fi "sudate"in cel mai profesionist mod.Instictul imi spune ca cei de la Apple vor da lovitura cu 8s.Ca niciodata,8S pare cel mai bine pazit secret a celor de la Cupertino.Opinia mea ar fi sa optezi pentru telefonul celor de la Apple.


#179
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Arată bine pe verde, din păcate are partea din față albă, ceea ce din punctul meu de vedere e extrem de nașpa. Asta a fost o mișcare bună făcută cu S8, toate variantele de culoare au față neagră.

#180
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Modelul este dual sim active sau stand-by ?
Pe site-uri diferite sunt informatii diferite (gsmarena vs emag) . Dualsim.ro spuneau exact cum e ,dar nu l-am gasit la ei in magazin...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate