Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Codec programe HD in ProgDVB pentru cablu RCS

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
if07iul

if07iul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2016
Salutare tuturor. Am un abonament original la RCS pentru toate posturile tv transmise prin cablu. Ma incanta ideea sa pot urmarii aceste posturi tv si cand stau la calculator.  Asa ca am achizitionat un tuner dvb-c Hauppauge 5500. Am scanat grila de programe transmise prin cablu de RCS. Mi-a gasit toate programele (am reusit sa le decodez pe toate) dar la unele programe HD ,cum ar fi digifilm hd sau hbo hd, am niste patratele colorate in loc de imagine, deci nu pot urmarii aceste posturi. De asemenea sunetul nu este clar (este distorsionat). Am incercat sa schimb codecul video din setarile Progdvb-ului dar fara nici un rezultat. Am incercat urmatoarele codecuri hd: arcsoft, elecard, ffdshow, divx, coreavc, lav. Am instalat si ultima versiune de k lite codec pack dar fara succes. Astept cu nerabdare un raspuns din partea voastra, ce codec video hd sau h264 imi recomandati. Multumesc. Numai bine.

Edited by if07iul, 03 September 2016 - 10:07.


#2
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 08.12.2009
Daca stiu bine digifilm hd si hbo hd sunt codate(criptate), niciun codec nu o sa-l decodeze.

Edited by csgabe, 03 September 2016 - 10:39.


#3
if07iul

if07iul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.09.2016
Salut. De decodat le-am decodat pe TOATE! Ma uit fara probleme la posturi cum ar fi hbo3hd, cinemax hd etc. Problema este de codec video la canalele digifilm hd fi hbo hd. A nu se confunda softul de deblocat programele criptate (nagra, viaaccess) cu codecul video pentru programele hd (codecul h264/avc). Eu am probleme cu acesta din urma, imi trebuie un codec video cu ajutorul caruia sa vad fara probleme aceste programe.

#4
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,665
  • Înscris: 31.10.2013
Incearca DvbViewer. Nu o sa regreti. ProgDVB e slabut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate