Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

ce sa fac cu 20.000 euro?

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#73
cosmin0417

cosmin0417

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.09.2016

View Postpacopaco1967, on 03 septembrie 2016 - 13:48, said:

Apuca-te de comertul cu cherestea . E super profitabil .

si la asta m-am gandit foarte mult, tata a lucrat foarte multi ani in domeniul asta si foarte multe cunostinte printre care si un bun prieten ce face export cu cherestea in china

#74
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postbyea, on 03 septembrie 2016 - 10:58, said:

Nu stiu daca iti ajung banii sa pui in practica ideea asta, ca nu am apucat sa fac reasearch pe ea prea mult - de fapt nu am facut deloc reasearch.
Vinzi terenul pe care-l ai si iei ceva mai aproape de oras (inca mai gasesti terenuri bune pe la marginea Ramnicului).
Tinand cont ca in judet industria se cam duce si raman oamenii fara job, in curand va fi o criza de locuinte. Nu la modul ca nu vor mai avea oamenii unde sa stea, ci ca le va fi greu sa intretina locuintele actuale (deja CET a dat somatii catre asociatiile de locatari sa plateasca restantele). Oamenii acum nu au alternative, nu au unde sa se mute si sa stea mai ietin.
Ai putea sa faci un cartier cu locuinte ieftine si usor de intretinut...cum au americanii parcurile de rulote. Ceva cu 1 camera si dependinte, fara etaj (ca oamenii cand imbatranesc urca scari mai greu), fara pretentii, fara spatiu prea mare.
Si apoi le vinzi sau le inchiriezi, cum iti convine.
Asta sau un cimitir as face eu.
Nu-i ajung banii. :)

#75
liviu46

liviu46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 05.08.2012
Guvernul da banii cu unele conditii. Una este   ,,,Daca in primul an de functionare a noii intreprinderi antreprenorul realizeaza venituri echivalente cu 30% din valoarea finantarii initiale, aceasta va mai putea primi o a doua transa de finantare, de pana la 10.000 euro.,,,
  Cam ce afaceri sa faci ca sa ai + 30% venituri? Eu daca as avea ANII TĂI şi BANII TĂI nu as face investitii in Romania, dimpotriva as vînde ce  am.

#76
cosmin0417

cosmin0417

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.09.2016

View Postliviu46, on 03 septembrie 2016 - 16:35, said:

Guvernul da banii cu unele conditii. Una este   ,,,Daca in primul an de functionare a noii intreprinderi antreprenorul realizeaza venituri echivalente cu 30% din valoarea finantarii initiale, aceasta va mai putea primi o a doua transa de finantare, de pana la 10.000 euro.,,,
  Cam ce afaceri sa faci ca sa ai + 30% venituri? Eu daca as avea ANII TĂI şi BANII TĂI nu as face investitii in Romania, dimpotriva as vînde ce  am.

Si crezi ca e mai bine in strainatate, adica sa incerc ceva in strainatate?

#77
liviu46

liviu46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 05.08.2012
faci ce ai facut si pina acum.

#78
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postcosmin0417, on 03 septembrie 2016 - 16:38, said:


Si crezi ca e mai bine in strainatate, adica sa incerc ceva in strainatate?
De ce nu te gandesti la alta varianta? Zici ca stai pe acolo de ceva ani, deci presupun ca stii cat de cat cum merge treaba si pe acolo. Ce se cauta/cat/unde/la ce pret/etc.
Te poti gandi la ceva ce poti produce in Romania si vinde acolo.

#79
liviu46

liviu46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 05.08.2012
se pot inmultii banii dar nu pot explica aici.

#80
cosmin0417

cosmin0417

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.09.2016

View Postbaliosss, on 03 septembrie 2016 - 16:51, said:

De ce nu te gandesti la alta varianta? Zici ca stai pe acolo de ceva ani, deci presupun ca stii cat de cat cum merge treaba si pe acolo. Ce se cauta/cat/unde/la ce pret/etc.
Te poti gandi la ceva ce poti produce in Romania si vinde acolo.

in domeniul constructiilor, lucrari mici luate in privat se castiga foarte multi bani, problema este cam aceeasi ca si in tara, cam greu de intrat pe piata

View Postliviu46, on 03 septembrie 2016 - 16:56, said:

se pot inmultii banii dar nu pot explica aici.

explica-mi unde poti

#81
liviu46

liviu46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 05.08.2012
pm

#82
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Nu sunt deloc dubios, ai incredere intr-un strain de pe internet.

Pentru initiator, cum sa iti explic eu, tu ai 20 de mii de euro, o suma la care majoritatea din tara asta si-a pune status pe facebook, sunt bogat, ar trage ceva poze in cada cu tot cu aia 20 de mii de euro, apoi ar face ce face orice roman, i-ar baga la cec.

#83
liviu46

liviu46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 05.08.2012
nu pot sa ti scriu un nr de telefon aici i mi blocheaza contul l am mai avut blocat, scrie un tel al tau pe PM

#84
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

View Postcosmin0417, on 03 septembrie 2016 - 13:33, said:

Mi-am rupt carca pt 20k, dar nu vreau sa mi-o rup in continuare, am 23 ani, consider ca daca astept pana la 30 nu o sa mai am acelas curaj si aceeasi dorinta sa fac ceva

vino in RO si investeste i si o sa plangi dupa ei ,asculta bine ce ti spun
vezi ca ai  pe aici nspe mii de ,,sfaturi,, de la unii care habar nu au cum se tine o afacere chiar cu chinezarii
consider ca nu ai inca bani suficienti ,mai aduna sau munceste in continuare si agoniseste
repet ,in RO ,20.000 e nu mai sunt chiar atati de multi bani pentru a incepe o afacere ,etc

View Postliviu46, on 03 septembrie 2016 - 16:56, said:

se pot inmultii banii dar nu pot explica aici.

la pacanele sau la rahaturi de fonduri de investitii ,bursa etc etc !! unde rechinii mari de abia te asteapta

Edited by viks, 03 September 2016 - 17:46.


#85
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Cred ca bursa, ceva imi zice ca la pacanele nu avea nevoie de mentor....

#86
alexandrualexe

alexandrualexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 05.07.2015

View Post-A-, on 02 septembrie 2016 - 23:38, said:

Cultiva marjuana cred ca nu iti putem recomanda sa plantezi.

Afacere de 2jdemi de ieuro, asta clar suna a adapost pentru animale, ai teren, fraieri doneaza mancare si or sa te iubeasca femeile ca faci ceva bun sau macar ca esti patron.

Alt mesaj tampit nu am gasit sa scriu, parerea mea ca merge adapost pentru animale si ceva marijuana pentru consum propriu.

Acest mesaj ti se va sterge si vei fi sanctionat.
De acemenea mesejale similare vor fi sterse.

Edited by alexandrualexe, 03 September 2016 - 18:30.


#87
cosmin0417

cosmin0417

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.09.2016

View Postliviu46, on 03 septembrie 2016 - 17:18, said:

nu pot sa ti scriu un nr de telefon aici i mi blocheaza contul l am mai avut blocat, scrie un tel al tau pe PM

multumesc pentru intentie, dar nu am muncit atata pentru banii astia ca sa-i pun cuiva in brate si sa imi promita ca imi aduce un profit, nu poti avea incredere nici in persoana ta cu atat mai putin intr-un strain de pe internet. am cerut sfaturi si pareri si atat. inca odata, multumesc pt intentie

View Postu-k, on 03 septembrie 2016 - 17:12, said:

Nu sunt deloc dubios, ai incredere intr-un strain de pe internet.

Pentru initiator, cum sa iti explic eu, tu ai 20 de mii de euro, o suma la care majoritatea din tara asta si-a pune status pe facebook, sunt bogat, ar trage ceva poze in cada cu tot cu aia 20 de mii de euro, apoi ar face ce face orice roman, i-ar baga la cec.

nu ma ajuta cu nimic sa ma dau mare cu niste bani, am muncit din greu pentru banii astia si am de gand sa fac ceva cu ei ce m-ar ajuta pe termen lung, nu conteaza ca la inceput imi scot un salariu, daca am certitudinea ca pe viitor o sa am o afacere profitabila nu-mi va fi deloc teama sa incerc

#88
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Ce afacere ti-a sugerat liviu46?

#89
cosmin0417

cosmin0417

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.09.2016

View PostMizu, on 03 septembrie 2016 - 18:57, said:

Ce afacere ti-a sugerat liviu46?

nu ma intereseaza afacerile nimanui, am nevoie de pareri si opinii de la cei care stiu despre ce vorbesc, afaceri murdare se fac si fara bani dar nu asta ma intereseaza. nu am vorbit

#90
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostMizu, on 03 septembrie 2016 - 18:57, said:

Ce afacere ti-a sugerat liviu46?
Tu ce crezi? :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate