Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Comanda de pe epiesa.ro ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma bate gandul sa comand si eu la ei. Sunt de incredere? Unii zic ca audc marfa contrafacuta. Este adevarat?

#56
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Sunt de incredere, piesele de la ei sint aceleasi ca si orice magazin de piese.

Problemele cu piesele proaste este ca producatorii de piese fac piese f slab calitative pt masinile vechi!

#57
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005

 MembruAnonim, on 09 mai 2019 - 01:55, said:

Ma bate gandul sa comand si eu la ei. Sunt de incredere? Unii zic ca audc marfa contrafacuta. Este adevarat?

Nu-s de incredere. Citeste experientele colegilor cu epiesa si o sa intelegi ca nu merita bataia de cap.
Ca si experienta personala, eu mi-am luat o teapa de vreo 900 lei de la epiesa, in 2017 - mi-au trimis compresor defect, le-am comunicat si mi-au cerut un teanc de acte pentru asigurarea garantiei, din care o parte trebuia sa le obtin de la service (gen copie dupa certificat inmatriculare service, autorizatie RAR service...etc) . Srevice-ul era autorizat RAR, se putea verifica usor dupa factura emisa; dar nuuuu , epiesa voia sa cer eu service-ului copii dupa autorizari.
Deci practic au facut regulile in asa fel incat daca vrei garantie sa nu poti.

#58
elektron1

elektron1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.11.2010
ATENTIE  :   O piesa , ca sa fie originala , fabricata de firma respectiva , trebuie sa aiba obligatoriu un TIMBRU HOLOGRAMA  si sa fie SIGILATA  !!

Se intampla cum am patit eu ,  sa ajuga in ambalaj original , dar desigilat de ei si inlocuita piesa originala cu alta proasta dar tot noua !!  Deci nu acceptati piese daca nu au timbrul holograma si SIGILATE

 bossake, on 09 mai 2019 - 04:21, said:

Sunt de incredere, piesele de la ei sint aceleasi ca si orice magazin de piese.

Problemele cu piesele proaste este ca producatorii de piese fac piese f slab calitative pt masinile vechi!

Nu este adevarat !  O piesa buna, de firma,  are intotdeauna  timbru holograma si vine sigilata de producator . Daca nu are asa ceva , este un fake ordinar care nu merita nici un ban ! Se intampla la majoritatea magazinelor online , sa iti trimita piese cu ambalaj original , desigilat de ei , iar inauntru piesa contrafacuta !   Deci mare atentie la verificare

Edited by elektron1, 17 May 2019 - 12:56.


#59
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 MembruAnonim, on 09 mai 2019 - 01:55, said:

Ma bate gandul sa comand si eu la ei. Sunt de incredere? Unii zic ca audc marfa contrafacuta. Este adevarat?

Sunt de incredere .Nu comanda piese la firme suspecte .
Au probleme pe alte parti , marketing , stoc produse , angajati incompetenti , etc.

Quote

Srevice-ul era autorizat RAR, se putea verifica usor dupa factura emisa; dar nuuuu , epiesa voia sa cer eu service-ului copii dupa autorizari.
Deci practic au facut regulile in asa fel incat daca vrei garantie sa nu poti.
O defectiune poate aparea la orice piesa  . Legea este una pentru toata lumea. Daca ti-au cerut ceva in plus si s-au abatut de la calea legala te puteai adresa ANPC.(poate era un angajat incompetent)

Eu am facut retururi fara probleme.

Edited by polizei, 17 May 2019 - 15:02.


#60
SilvianDement91

SilvianDement91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 20.10.2008
In ultima vreme nu imi mai apar comenzile efectuate in istoric in contul personal, dupa sfarsitul lui 2019 nu imi mai apare niciuna din cele ce le-am finalizat. Pe facebook nu le poti trimite mesaj privat, in magazin angajatii nu isi bat capul, ca interfata interna pt ei functioneaza. Mai are cineva problema asta?
Ca si piese, nu am avut probleme, mi-au adus ce trebuia.

#61
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 22.03.2007
Din pacate, mi.am schimbat impresia despre ei. Acum ceva timp erau foarte amabili si prompti. Acum 2 saptamani am comandat o husa de volan.  M.au anuntat ca vine in 2 zile, dupa 2 zile i.am sunat eu, abia au raspuns si mi.au spus ca nu stiu nimic. Nu m.au mai sunat, dar nici eu nu mai comand de la ei. Sunt atatea site uri de piese auto care aduc aceleasi piese contrafacute puse in ambalaje de firma, si la preturi mai bune. La consumabile, cel putin, pirateria depaseste 50%...

Edited by takis, 15 April 2020 - 00:25.


#62
i93mid

i93mid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 27.06.2005
Sunt si alte site-uri mai profi si mai de incredere. Mie ePiesa mi-a refuzat schimbarea unor placute de frana pe motiv ca am depasit 14 zile. Dar gresala este a lor intrucat pt acelasi cod OEM listeaza placute de frana cu dimensiuni diferite. Nu am gasit intelegere la ei desi , repet, greseala este a lor. Sunt site-uri unde poti returna piesele si dupa 6 luni de zile daca nu se potrivesc. Si nu ma refer la site-uri fantoma.

#63
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 14.10.2018
Mie nu mi se par asa de neseriosi. Am luat de multe ori de la ei, si piese auto si accesorii. Mereu livrarea a fost prompta, ori acasa ori in magazin. Am avut o data o problema cu niste discuri de frana, intr-adevar iti cer multe acte PE CARE SERVICE-ul TREBUIE SA LE AIBA,  si mi-am luat banii inapoi pe garantie. Este adevarat ca daca nu stii legea incerca asa te faca, subtil, dar daca o stii, iti dau toti banii cuveniti inapoi. Deh, balcanisme...
Si eu sunt omul care se documenteaza foarte bine cand cere ceva. Dupa parerea mea, oamenii din call center sunt slab pregatiti, dar pe certificatul de garantie scrie foarte clar ce si cum.

#64
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019
Niste tepari cu acte in regula.

Le dai si seria de sasiu in comanda, si iti livreaza alta piesa "compatibila". Desi si din poza de pe site, iti dai seama ca nu o sa fie compatibila.

Dupa ce le lasi review negativ, te suna sa te ia la rost. Pe relatii clienti sunt ZERO.

Dupa care mint in raspunsul de la review, acuzand clientul ca ar fi recunoscut ca a completat vin-ul la misto. Lucru fals. Vin-ul era corect. 100%.

Integritate. ZERO.


Astia ar trebui desfiintati.

Daca aveam bon, (am refuzat produsul) le faceam reclamatii pana ziceau piua.



PS: Produsul era desigilat. Alta bila neagra.

Edited by stevetlangat, 21 April 2022 - 16:54.


#65
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,554
  • Înscris: 23.09.2017
Doar ce am vazut ca piesa.ro vinde si periferice de pc, tastaturi, mousi, monitoare etc. Ma intreb ce altceva mai vinde...
Curios lucru, o companie specializata exclusiv pe piese auto incepe sa vanda alte chestii din domenii total diferite. Asteptam sa bage si medicamente, haine si machiaje.

edit: are tot tacamul, scutece, mancare animale, placi video, procesoare etc

Edited by alex342, 21 September 2023 - 15:26.


#66
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Am dat comanda on-line pentru niste carenaje aftermarket la masina si am ridicat comanda on-site din magazin.

Azi am constatat ca nu se potrivesc la gauri cu ce am eu pe masina si as vrea sa-mi spuneti daca am vreo  sansa de retur cu epiesa?
Mentionez ca produsele nu au fost montate.

Edited by juannn, 23 September 2023 - 19:47.


#67
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006

 juannn, on 23 septembrie 2023 - 19:46, said:

Am dat comanda on-line pentru niste carenaje aftermarket la masina si am ridicat comanda on-site din magazin.

Azi am constatat ca nu se potrivesc la gauri cu ce am eu pe masina si as vrea sa-mi spuneti daca am vreo  sansa de retur cu epiesa?
Mentionez ca produsele nu au fost montate.
M-am fript si eu cu epiesa.....nu vor sa faca retur (chiar daca nu au putut sa-mi puna placa "produsele prezinta urme de montaj") pe motiv ca nu accepta furnizorul retur.
Mi-au propus un deal cu o reducere la urmatoarea comanda....urmeaza sa vad daca se tin decuvint. Nu mai cumpar niciodata nimic de la ei ca sunt naspa in privinta returului.

Edited by juannn, 28 September 2023 - 21:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate