Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Samsung c5 in romania la quickmobile

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
Vreau sa imi iau un samsung c5. Chestia este ca el nu a aparut pana acum. A aparut in china si filipine sk cred ca si in india.
Am dat search pe google si am vazut ca e vandut de quickmobile la 15 mililane, si de evomag la acelasi pret, doar ca nu este in stoc la ei.
Nu este vandut pe amazon, nici in romania nicaieri. Nu emag. Nu pcgarage. Doar quixkmobile.

Am dat un mail la quickmobile. Mi-au raspuns a doua zi,i-am intrebat cum de au pus ei spre vanzare telefonul asta cand nici nu a fost lansatin europa. I-am intrebat cate ceva de furnizorul lor. Raspunsul:
Buna,





Iti multumim pentru interes.



Putem aduce pentru tine acest produs la comanda. Iti confirmam timpul de livrare odata ce plasezi comanda, in functie de stocul furnizorului. Poate varia intre 7 si 14 septembrie.

De asemenea suntem importatori directi.


Suntem aici pentru detalii si suport.





O zi faina,

Echipa QuickMobile

As vrea sa dau comanda la ei, dar ceva cam pute si nu as vrea sa raman cu buza umflata. Sediul lor e in baia mare, eu sunt in ploiesti. Nu am auzit in  viata mea de ei,si am gasit niste reviewuri proaste despre ei. Cum ca nu e buna garantia lor, ca zgarie telefonul cand ajunge in service ca sa iti anuleze garantia etc.

Voi ce ziceti? As vrea sa cumpar telefonul dar am niste retineri. Mai ales ca ei sunt singurii care vand telefonul in romania si nu am rabdare sa astept. Mi-e frica sa ju primesc vreo copie fake, sau sa se strice si sa imi anuleze garantia asa aiurea.

Sunt ei o firma de incredere?


#2
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Cat timp ei vand ceva ce nu e destinat pt piata din Europa/Romania, nu vei avea garantie la Samsung.

#3
Zebulon

Zebulon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.06.2008
Am sunat la samsung romania si mi-au zis ca oficial nu a fost lansat pt romania si nici europa, deci ni voi avea garantie de la samsung romania.

Am sunat si la evomag si mi-au zis ca produsul e importat direct de pe piata asiatica, si ca nu a fost lansat pt romania.

#4
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Eu n-as recomanda achizitia unui produs de la ei nici daca l-ar vinde la juma de pret.
Garantia oferita de ei e egala cu zero.Uite aici un bloger a pus punctul pe i !

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Garanția Samsung este o glumă. Dacă pentru asta vă luați telefoanele lor, mare greșeală faceți.
Nici mie Quick nu-mi inspiră încredere.

#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
lasand deoparte quickmobile, de ce ai da 1500 de ron pe telefonul ala?

#7
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,494
  • Înscris: 13.11.2011
De ce dorești in mod expres acest morl?Samsung fabrică o gamă variată de telefoane disponibile in Romania.....ai de unde alege.

#8
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Nu stiu de unde isteria asta cu garantia... mai ales la Samsung, la care ai sanse sa il lasi cu un defect in service si sa il iei cu doua dupa reparatie Posted Image Asta daca ai norocul sa iti recunoasca defectul, ca daca e unul mai putin vizibil/evident se fac ca nu exista.
Nu ca la concurenta ar fi mai stralucita treaba... pana la urma aceeasi romani incompetenti lucreaza in Romania.

Orice companie care nu are politica de inlocuire device fara exceptii e o companie proasta.

Edited by truet, 02 September 2016 - 22:27.


#9
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Il cumperi pt carcasa. Procesorul e slab.

#10
petre81

petre81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.08.2016

 Zebulon, on 02 septembrie 2016 - 17:30, said:

De asemenea suntem importatori directi.

Sunt pe dracu, in Romania exista un singur distribuitor oficial de telefoane mobile Samsung si nu sunt ei.

#11
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Au dreptate, sunt importatori directi... ei nu se aprovizioneaza prin intermediari locali. Grupul QuickMobile e mare, la nivel European, si in Romania ei sunt chiar acel intermediar de la care se aprovizioneaza altii.

Edited by truet, 03 September 2016 - 08:44.


#12
petre81

petre81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.08.2016

 truet, on 03 septembrie 2016 - 08:43, said:

Au dreptate, sunt importatori directi... ei nu se aprovizioneaza prin intermediari locali. Grupul QuickMobile e mare, la nivel European, si in Romania ei sunt chiar acel intermediar de la care se aprovizioneaza altii.

Ha ha, pai maine import si eu Samsung si devin importator direct, Chestie de semantica...

#13
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
C5 ...cica C vine de la China (Wiki) deci noua serie este destinata Asiei.
In alta ordine de idei, am dat si eu o comanda prin qm. Alternativa ar fi fost online de prin china unde e cu 150 lei mai ieftin dar se complica cu vama /transport etc.


#14
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
Sa-ti cumperi smartphone de la quickmobile, este ca si cum ai arunca banii pe geam. Ce de la quickmobile aduc smartphone-uri făcute pentru tarile emergente sau de pe asa zisa piata gri.

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
QM are obiceiul sa aduca telefoane de pe pietele dubioase.
Si asta nu doar la modele ne-lansate in EU, ci si la modelele cunoscute.

Te trezesti ca nu ai anumite benzi, functii sau mai rau, google play. :)

#16
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
Aveti dreptate. Dar uneori ei sunt singurii care aduc un anume telefon...C5 in cazul meu. Important este sa stim ce cumparam, de la cine cumparam si sa o facem in cunostinta de cauza. ( de exemplu, eu stiu ca e un telefon destinat chinezilor, si implicit nu are google playstore).

Revin cu impresii cand ajunge comanda (daca ajunge).

Edited by cristi_che, 06 September 2016 - 15:37.


#17
petre81

petre81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.08.2016

 lex404, on 06 septembrie 2016 - 14:32, said:

QM are obiceiul sa aduca telefoane de pe pietele dubioase.
Si asta nu doar la modele ne-lansate in EU, ci si la modelele cunoscute.

Te trezesti ca nu ai anumite benzi, functii sau mai rau, google play. Posted Image

Probabil sunt resoftate.

#18
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 petre81, on 07 septembrie 2016 - 21:06, said:


Probabil sunt resoftate.

Nu, is de pe piata destinata Chinei. Piata care stie tot pamantul ca nu are serviciile Google

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate