Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ar fi lumea un loc mai bun fara religie?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
200 replies to this topic

#199
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

 Sfantul Jakob, on 10 decembrie 2016 - 16:16, said:

Imi plac provocarile si jocurile.
Dar nu sa joc de unu' singur.
Prefer sa pierd jucand cu cineva.

Astept sa joci tu primul si sa pui screenshotul.

Nu e un joc, e un test.Eu am facut testul ala prin 2004 si daca nu ma insel iesise ceva in jur de 125. Nu e nici o competitie aici. dar daca ti mortis il mai fac odata pentru tine, sunt sigur ca nu m-am prostit intre timp. Dar sper ca ma crezi pe cuvant si o sa pierzi 20 de minute din viata ta sa arati ca nu esti mai prejos decat un ateu.

 dark, on 10 decembrie 2016 - 13:53, said:

Trebuie să găsesc pe internet că închinătorii vodoo sunt generoși, afectuoși și familiști? Dimpotrivă, eu am cercetat și m-am convins de contrariul.

Evident te poti duce intr-o biblioteca si cauta direct in carti dar pe internet este mult mai rapid. Uite cam ce poti gasi:

Love and support within the family of the Vodou society seem to be the most important considerations. Generosity in giving to the community and to the poor is also an important value. One's blessings come through the community, and one should be willing to give back. There are no "solitaries" in Vodou—only people separated geographically from their elders and house. A person without a relationship of some kind with elders does not practice Vodou as it is understood in Haiti and among Haitians.

http://www.livescien...odoo-facts.html
http://faculty.webst...oo/morality.htm

Tu unde ai cercetat si ce ai gasit?

Edited by oMariusRO, 10 December 2016 - 17:22.


#200
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,928
  • Înscris: 26.01.2007

 oMariusRO, on 10 decembrie 2016 - 17:21, said:

Nu e un joc, e un test.Eu am facut testul ala prin 2004 si daca nu ma insel iesise ceva in jur de 125. Nu e nici o competitie aici. dar daca ti mortis il mai fac odata pentru tine, sunt sigur ca nu m-am prostit intre timp. Dar sper ca ma crezi pe cuvant si o sa pierzi 20 de minute din viata ta sa arati ca nu esti mai prejos decat un ateu.
Sunt mai prejos. Eu am facut doar 95.

#201
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

 Sfantul Jakob, on 09 decembrie 2016 - 17:20, said:

Da, colegu, sunt si atei mai civilizati.
Or fi, dar nu e cazul lui, te asigur. :coffee_happy:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate