Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Png doner kebab

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013
Salut baieti, am nevoie de un png (fara background) cu un doner kebab dar la o rezolutie mai mare, daca se poate. Am cautat pe google aproximativ 2 ore dar nu gasesc nimic in stilul a ce vreau eu. Pozele pe care le am in momentul asta sunt mai jos.
Daca gasiti o poza cu fundal unicolor sa-l pot scoate usor si s-o transform in png, e bine si asa.
Doresc ca png-ul sa fie free to download, daca e posibil.

Multumesc anticipat.

Attached Files


Edited by mihai_costea, 02 September 2016 - 11:39.


#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
http://www.shutterst...YBXnsjg5PA-1-35

https://www.google.r...=isolated kebab

Edited by arg, 02 September 2016 - 11:24.


#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
http://www.istockpho...ludenudity=true

https://eu.fotolia.c...h-submit=Search

#4
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postarg, on 02 septembrie 2016 - 11:23, said:

- are watermark pe el si nu ma ajuta asa.
- in cautarea de pe google ori sunt de proasta calitate ori au watermark, ori trebuie cumparate.

View PostAdm, on 02 septembrie 2016 - 11:24, said:

Pe istock si eu.fotolia  am gasit ceva in schimb trebuie cumparate.

Intradevar nu am mentionat acest lucru in initierea topicului. As dori ceva free daca mai exista asa ceva in ziua de azi... Posted Image .
Multumesc pentru implicare.

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Depinde la ce le folosesti..s-ar putea sa fi mai bine sa le cumperi pentru ca o sa ai si dreptul de a le folosi in scopuri comerciale.

#6
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postarg, on 02 septembrie 2016 - 12:02, said:

Depinde la ce le folosesti..s-ar putea sa fi mai bine sa le cumperi pentru ca o sa ai si dreptul de a le folosi in scopuri comerciale.
am nevoie de poza pentru un baner. Nu este interesul meu sa o cumpar, si pentru cine-l fac nu doreste acest lucru. Cu alte cuvinte eu doar editez ce am de editat si imi iau banii. Ce face omul mai departe si faptul ca refuza sa dea bani spre cumpararea unei poze de caltiate, e problema lui.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
aici am gasit o gramada de poze, dar nu stiu daca sunt exact ce ai tu nevoie...am zis doar sa-ti dau o mana de ajutor, atat...

https://www.google.r...oner kebab logo

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

View Postmihai_costea, on 02 septembrie 2016 - 11:38, said:

- are watermark pe el si nu ma ajuta asa.
- in cautarea de pe google ori sunt de proasta calitate ori au watermark, ori trebuie cumparate.

Pe istock si eu.fotolia  am gasit ceva in schimb trebuie cumparate.


WTF ? normal ca trebuie sa fie cumaparate ... tu crezi ca cineva iti face gratis ? Pici mai ieftin sa cumperi decat sa pui pe cineva sa iti faca
Daca 5$-10$ ti se pare mult ... imi dau seama cat de cinsistent va fi kebabul cand o sa il vinzi Posted Image

PS ; acel watermark de care zici , o sa dispara dupa ce cumperi imaginea

Edited by Andreysc7, 02 September 2016 - 12:56.


#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
Sau faci 5-6 kebabe' si te duci cu ele la un fotograf sau le faci poze, dar cred ca tot mai ieftin iesi cu o poza cumparata.

#10
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postarg, on 02 septembrie 2016 - 12:59, said:

Sau faci 5-6 kebabe' si te duci cu ele la un fotograf sau le faci poze, dar cred ca tot mai ieftin iesi cu o poza cumparata.
Repet, o cunostiinta m-a rugat sa-i editez ceva, nu am alte legaturi, pe mine personal nu ma intereseaza atat de mult calitatea cum ar trebui sa-l intereseze pe el. Cu toate aceastea mi-e mie rusine de pozele pe care mi le-a dat sa le folosesc asa ca imi pierd timpul cautand altceva.

#11
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
Daca tot ii iei banu, editeaza ce ti-a dat, si gata. E de cacat ca in banner sa apara un produs, si ala sa vanda altceva. O s-o ia in bot repede de tot daca face asa ceva.
In alta ordine de idei, ce dimensiune are acel banner, si de la ce distanta va fi privit?

#12
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
total off-topic, arata f bine in poze cele doua kebab-uri, in realitate niciodata asa.

#13
mihai_costea

mihai_costea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 31.12.2013

View Postbalauru69, on 02 septembrie 2016 - 13:16, said:

Daca tot ii iei banu, editeaza ce ti-a dat, si gata. E de cacat ca in banner sa apara un produs, si ala sa vanda altceva. O s-o ia in bot repede de tot daca face asa ceva.
In alta ordine de idei, ce dimensiune are acel banner, si de la ce distanta va fi privit?
Pana la urma asta am si facut. Pozele, dupa ce le-as fi gasit i le-as fi aratat sa fie de acord cu ele. Clar nu putea pune alte poze faza de ceea ce are el de oferit. Baner-ul este de 1400x800 mm. Multumesc pentru ajutor, se poate inchide.

#14
calexe

calexe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,722
  • Înscris: 21.11.2006
Attached File  burger-advertising-reality-comparaison-04.jpg   36.81K   16 downloads
(http://www.ufunk.net...-de-la-realite/)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate