Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Ati discutat vreodata subiecte delicate cu o femeie?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View PostMichidoo, on 02 septembrie 2016 - 01:00, said:

Asa ti se pare tie pentru ca nu cunosti pe cine sta in spatele lor ! Cunosc "10 milioane" de femei de afaceri de "mare" succes in Romania , la care daca iei si calculezi cati bani face afacerea lor da cu minus ...rau ! Dar le f....cine trebuie si spala banii prin firmele respective ! Esti copil sau mega naiv !
Fa un calcul prin Mall-uri ...unde nu intra nimeni ...nu cumpara nimeni si chiriile sunt mii de euro !
Daca vrei...insist la subiect !

Edited by FAP, 02 September 2016 - 01:14.


#20
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
asta e problema, ca-i cunosc foarte bine. De vreo 10 ani pe unii, de 5 ani pe altii..cine sa stea in spatele lor? mama soacra?

#21
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View PostMichidoo, on 02 septembrie 2016 - 01:13, said:

asta e problema, ca-i cunosc foarte bine. De vreo 10 ani pe unii, de 5 ani pe altii..cine sa stea in spatele lor? mama soacra?
Da si tu un exemplu dar la afaceri de categorie medie spre mare...nu un chiosc ! Poate sa vina si  Einstein femeie sau barbat in afaceri , fara securisti in spate nu face nici un rahat in Romania... din pacate  !!! Si iti spune unul care daca ar fi piata bazata doar pe business curat ar fi...racheta nucleara in afaceri !
Ruxandra Hurezeanu sotia securistului Emil , Sucu sotia lui... , Camelia Voiculescu fiica lui , Veronica Dragan fiica lui... ,
putem continua la nesfarsit . Uite-te la fosta doamna Condrea din Hexi Pharma daca ar fi fost in stare sa tina un chiosc ...macarPosted Image !
"Alexandra Copos de Prada (Ana Pan şi Ana Hotels), Roxana Cepalis (Te Rox-Prod), Theodora Bucur Popa (Transavia), Ioana Şucu (Iconic Health, Iconic Food), Isabelle Iacob (Help Net), Alina Barcaru (Farmexim), Daniela Bîzgan (Marelvi), Adina Ionescu (Lemet), Ada Georgescu (Meda şi Vincon), Adina Niculae (InterAgro), Diana Videanu"...daca imi aduc aminte si de analfabeta basescu Posted Image !
Fara securistii din spate...cu putin noroc si pregatire ar fi vanzatoare la chiosc cu 600 de lei salariuPosted Image

Edited by FAP, 02 September 2016 - 01:37.


#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postoctavvv, on 02 septembrie 2016 - 00:40, said:


De exemplu ati intalnit vreodata o femeie cu care sa discuti despre o idee/plan de afaceri sau astea sunt chestiuni strict barbatesti in opinia voastra ?

Ma intreb in ce cercuri te invarti, daca pui asemenea intrebari.

#23
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
De multe ori..daca n-ai o amica sau iubita cu care poti vorbi cu cartile pe fatza despre orice chestie (inteligenta, importanta, ingrijoratoare, etc), atunci iti pierzi timpul cu ea.
Bine, unii vor sa bip femeile proaste, doar ca eu sunt in situatia astuia, nu ma vad cum as ajunge in punctul in care sa le bip. Am bafta de amice smart si sper sa le cresc numarul..plus ca astea smart sunt si mai bune la pat, mai open minded, mai roleplay friendly, intelegeti voi.
Femeile pot face orice munca intelectuala la fel de bine ca un barbat, in functie de capacitatea ei..faptul ca esti femeie sau barbat nu-ti ofera un plus intelectual, depinde de fiecare in parte, si ma mir ca inca mai sunt oameni care considera ca inteligenta este egala cu sexul omului, nu cu creierul acestuia.

#24
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

View Postn-amname, on 02 septembrie 2016 - 01:41, said:

Total eronat ! Femeile si barbatii ...nu sunt la fel NICIODATA ! Unii sunt mai buni in anumite chestii altele in... altele !!!! Putem discuta stiintific...oricand !

View Postpasilla, on 02 septembrie 2016 - 01:31, said:

Ma intreb in ce cercuri te invarti, daca pui asemenea intrebari.
Tu esti barbat sau femeie si ce varsta ai ?

Edited by FAP, 02 September 2016 - 01:45.


#25
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
indicat e sa-i pui ...un termometru in gura inainte de a incepe o discutie pe o tema serioasa etc. sa opresti discutia la timp. sau se opreste singura si doar scapi de ea, te lasa in pace.. "ce nebun si asta".

Edited by 41ex, 02 September 2016 - 01:54.


#26
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Pana la urma ce vrei e la tipa ? Sa i-o tragi , sa discuti cu un "prieten" sau sa te insori ?

#27
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ideal ar fi sa ti se para mai inteligenta decat tine, sa ai impresia ca se gandeste mai mult si mai profund decat tine la teme filozofice/stiintifice, fara "da, ai dreptate" sau "nu stiu, nu m-am gandit/n-avem de unde stii" etc asa cum frumusetea si feminitatea ei pare ca te inspira, la fel si cand deschide gura(+12) ar fi frumos. dar astea in general sunt vise, exceptii probabil...:/

Edited by 41ex, 02 September 2016 - 02:30.


#28
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0BxckAMaTDc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

View Postpasilla, on 02 septembrie 2016 - 01:31, said:

Ma intreb in ce cercuri te invarti, daca pui asemenea intrebari.

Eu ma intreb in ce secol se invarte.
Poti vorbi orice cu oricine, indiferent de sex, atat timp cat persoana aia are o oarecare pregatire sau interes in acel subiect. Daca interactionezi doar cu coafeze sau pitipoance, probabil nu le va interesa si nu vor avea contributii la subiect, asa cum nici un vidanjor sau sofer de maxi taxi barbat nu ar fi interesat si nu ar avea multe chestii utile de adaugat intr-o discutie de afaceri.
Am prietene si cliente care si-au lansat propriile afaceri de succes fara ajutorul vreunui barbat, sunt foarte capabile si au facut din asta mai multi bani decat multi barbati afaceristi din Romania. Tot timpul o sa apara unii sa zica ca femeile alea au ajuns unde au ajuns datorita barbatilor pe care ii au in spate, ceea ce e adevarat in unele cazuri, asa cum e adevarat si in cazul barbatilor, nepotismul nu tine cont de sex.
Atitudinea asta incuiata, unde un barbat nu poate suporta sa vada o femeie avand mai mult succes decat el nu prea are ce cauta in 2016. Oameni frustrati ca afacerea lor nu le merge bine vor exista intotdeauna si tot timpul vor gasi scuze, ca ala e politician, ca e securist. Daca persoana invidiata e si femeie pe deasupra, atunci clar e fiica, amanta de barbat important, altfel cum ea a reusit si frustratul nu, doar e mult mai simplu sa gasesti scuze si sa dai vina pe altii decat sa iti recunosti propria limitare sau incompetenta.

#30
soulshark01

soulshark01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 25.03.2016
Nu stiu ce fel de femei cunosti tu, prietene, eu am cunoscut tot felul de fete si femei, de la femeia care e mare doamna si mananca doar caviar si trufe, pana la fata de 16 ani care e plina de fetish-uri, de praf si de sangele lui Iisus, inclusiv femei de serviciu, hoate, ultimele panarame, fete smardoaice si bazate care nu glumesc si daca le-ncerci a doua zi vin cu bata la tine la usa.
Cum a zis cineva mai sus, daca cunosti doar pitipoance, femei care stau la scara blocului sa asculte ce zic altii si sa barfeasca si cucoane bogate care se cred Miss Univers dar ele arata ca ultima balena naufragiata, da, nu poti vorbi cu ele.
Am gasit fete (ce-i drept putine), cu care puteai vorbi despre orice : de la substante psihedelice pana la politica, de la problemele personale ale fiecaruia la teme sexuale, de la sistemul cretin de invatamant la boli psihice, toate in aceeasi zi.
Sunt foarte multe femei, si unele nu au nici macar feminitatea in comun. Ce te face sa crezi ca nu poti vorbi cu o fata/femeie competenta despre orice lucru?

#31
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
Credeam ca te referi la 'subiecte delicate', gen cand ii vine ciclu' sau ce nr poarta la ciorapi :D

View Postoctavvv, on 01 septembrie 2016 - 22:45, said:


Cat de mult trebuie femeia ferita de asemenea lucruri care sunt prin esenta barbatesti ?

Ferita, adica cum? Cand vine vorba de bani, sau de PSD, o dai afara din sufragerie? ''Mars fa pe balcon, ca discutam de Johannis'', si aia, ''gata Gogule, nu-mi da directa ca abia mi s-a vindecat vanataia de data trecuta''...wtf...ce va mai trece prin cap frate.

#32
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postoctavvv, on 01 septembrie 2016 - 22:45, said:

Cat de mult trebuie femeia ferita de asemenea lucruri care sunt prin esenta barbatesti ?
:w00t:

#33
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,919
  • Înscris: 18.12.2007

View Postoctavvv, on 01 septembrie 2016 - 22:45, said:

Cat de mult trebuie femeia ferita de asemenea lucruri care sunt prin esenta barbatesti ?

A cui esenta?

P.S: daca zici ca nu stai in casa toata ziua, poate ar fi o idee buna sa mai schimbi anturajul. E posibil sa ai niste revelatii ;)

#34
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Nu ai scris la locatie de unde esti de loc. Vii cumva de prin orient, unde femeia isi ia omor daca trece prin fata televizorului atunci cand se uita barbatul iar cadoul preferat pe care il faci unei femei e burkini? Sau dintr-un loc unde nu s-a inventat sapa cu wi-fi si nu sunt la curent cu noutatile?
Si gandindu-ma mai bine cam ai dreptate despre discutiile ce ar trebui sa fie in esenta barbatesti...nu cred ca gasesti vreo femeie sa iti zica daca I s-a atenuat afectiunea dupa ce a luat prostamol

Edited by Karogs, 02 September 2016 - 09:37.


#35
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu ma sfatuiesc cu a mea  tot timpul. Ea imi arata cum se gateste , cum se intind rufele pe sarma la uscat , cum sa spal vase. Nu  numai ca se pricepe ( la toate lucrurile importante ) dar " sheruieste " informatia si cu mine ( nevrednicul ) . Posted Image

Edited by JurasikMan, 02 September 2016 - 09:13.


#36
byea

byea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 11.11.2009
@initiator: ai mare dreptate cand spui ca nu trebuie sa discuti subiecte din astea cu o femeie. Eu sunt femeie si stiu din proprie experienta cat de traumatizant a fost sa mi se impuna sa merg la scoala, sa citesc, sa mi se ceara sa-mi spun parerea pe diferite teme...e oribil. Pentru mine e prea tarziu, dar poate mai exista speranta pentru restul.
Daca prin absurd auzi vreo femeie spunandu-si parerea pe marginea oricarui subiect, vezi ca e bolnava si suferinda.
Tratamentul corect in aceste cazuri e ca, de fiecare data cand ea emite cate o parere pertinenta, tu sa-ti dai o palma. La un moment dat (dupa vreo 10 palme) o sa vezi ca nu o vei mai auzi. Si tine minte ca tratamentul trebuie aplicat cu indarjire si devotament, daca sovai chiar si la o palma, trebuie sa o iei de la capat.
Sa nu te lasi pacalit de cei din jurul tau care o sa incerce sa-ti spuna ca e normal ca femeile sa vorbeasca sau sa gandeasca (ptiu drace), inseamna ca si ei au fost atinsi de boala. Acelasi tratament se aplica si in cazul acestora.
Bafta multa si iti multumesc anticipat pentru ca incerci sa faci lumea un loc mai bun!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate