Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Valencia sau Madrid?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Madridul si imprejurimile au mai multe de oferit decat Valencia, mai ales in perioada de toamna-iarna. In Valencia e frumos vara cand te poti plimba cu catamaranul, faci plaja, vezi show-ul de delfini, te plimbi prin Jardí del Túria.
Iar pe langa Madrid ai numeroase atractii. Recomand Toledo (mai ales ca ai spus ca iti plac peisajele, centrele vechi) insa poti merge si la Segovia, San Lorenzo de El Escorial, Aranjuez, etc.
Oricum oricare dintre cele 2 alegeri pe care le vei face nu te vor dezamagi. Desi nu se compara cu Barcelona la nr de obiective turistice, cele 2 orase sunt mai ingrijite si mai curate, cu un plus pt Valencia pt ca nu sunt asa multi turisti.

#20
ro_anna05

ro_anna05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.04.2009
parerile vad ca sunt impartite,,,am gasit un hotel dragut in madrid,,cred ca pana la urma acolo voi merge, lasand valencia pentru alta ocazie. Am tot fost prin Europa: Londra, Lisabona, Paris, Amsterdam, Roma, Milano, Venetia, dar niciunde nu mi-a placut mai mult decat in Barcelona, vizitata tot in noiembrie. Asa ca am sperante mari de la Spania, sper sa nu ma dezamageasca,,,sau daca aveti alte idei, alte orase care sa semene cu Barcelona ar fi perfect. Acolo totul ma fascina. Am rezervat momentan hotelul pe booking si se poate anula, biletele de avion inca nu le-am luat fiindca ma gandesc ca poate mai apare vre-o oferta de toamna, oricum vad ca gasesc pe la acelasi -pret (600 ron-2 persoane) si pe blueair si pe rynair, deci mai astept o saptamana cred,,,sa fiu sigura ce imi doresc sa vizitez

Oricum multumesc pentru ca ati raspuns la topic.

#21
ro_anna05

ro_anna05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.04.2009
ps...tocmai au bagat promotie la biletele de avion blueair,,,am fost inspirata,,deci dc aveti nevoie sa plecati undeva acum este momentul,,,zbor lin! Cred ca madrid ramane-2 persoane 480 ron si daca selectez plata la zebra am o reducere, biletele ajungand la 388 ron Wow...

Edited by ro_anna05, 02 September 2016 - 14:38.


#22
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postro_anna05, on 02 septembrie 2016 - 13:32, said:

sau daca aveti alte idei

View Postro_anna05, on 01 septembrie 2016 - 18:41, said:

mai degraba ne impresioneaza peisaje, castelele.

Cadiz si Sevilla!

#23
ro_anna05

ro_anna05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.04.2009
Bun,,,voi sta 4 nopti in madrid, in perioada 18-22 noiembrie...prima zi nu se oune, vom ateriza tarziu 17:40, pana ajungem la hotel, probabil ne plimbam un pic pe acolo. Problema este alta: am citit primele 10 pagini din topic,,si am prea multe de vazut (in mod special in afara madridului): adica mi-ar placea: Avila, Segovia, Toledo, El Escorial, Aranjuez, iar in madrid: palatul regal, catedrala de la almudena, gradina zoologica (dar su parcul faunia---oare care dintre cele doua merita mai mult?) si in rest plimbare, nu ma pasioneaza muzeele de arta. Am citit pe una dintre pagini si de Monasterio de piedro, ufff,,,mi-ar placea sigur, dar nu mi-e clar nici cum ajung acolo, nici cum sa o mai pun in program. Deci daca aveti sugestii va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Ah,,si inca ceva,,,vineri, pe 18 este ziua mea,,deci ceva deosebit de facut atunci in madrid? sa-mi ramana in minte cum mi-am sarbatorit ziua cand am implinit 33 ani? (spre exemplu intr-un an am fost la icebarul din barcelona-exista si in madrid un loc mai special?)

#24
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008

View Postro_anna05, on 03 septembrie 2016 - 13:08, said:

Bun,,,voi sta 4 nopti in madrid,,,si am prea multe de vazut (in mod special in afara madridului):

este exact motivul pt care am zis valencia. insa poti reveni in madrid, nu e problema! ba chiar vei fi familiarizata cu locul si iti va fi mult mai usor. Posted Image
pt rest. sau baruri deosebite cauta pe TA  si vezi ce te incanta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate