Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

iPhone 7 / iPhone 7 Plus - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4574 replies to this topic

#4447
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Conecteaza-l cu cablul la un calculator cu iTunes si vezi ce se intampla. In principiu at trebui sa isi revina.

#4448
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008

View Postdanghetau, on 07 septembrie 2018 - 14:06, said:

Sotia are un 7 cumparat din magazin, cutie sigilata. Desi nu are Chrome instalat, de-a lungul timpului a tot primit avertizari cum ca s-a conectat la Facebook cineva din Timisoara, vezi imaginea de mai jos. De ce se intampla asta? Nu mai intra nimeni din familie de pe vreun laptop, telefoanele sunt la moda si suficiente pentru asta.
Am intrat eu acum de pe laptop si a primit alerta cum ca tot din Timisoara s-a accesat. De ce apare aceasta locatie si nu cea corecta?
Attachment IMG-20180907-WA0001.jpgAttachment IMG-20180907-WA0002.jpg
Pe langa problema de mai sus care inca nu s-a rezolvat a mai aparut una: apare ca fiind distribuit de contul ei o fotografie dar nu a facut-o personal pentru ca nu era activa.
Am intrat la Setari, am sters tot ce a fost conectat vreodata, am schimbat parola si la conectarea iphoneului apare din nou Timisoara.
IP nu corespunde cu ala din interfata routerului dar coincid momentele cand s-au conectat. Cred ca daca il resetez si o iau de la capat tot Timisoara arata...
De ce apare Timisoara daca telefonul a fost in cutie sigilata cumparat de la Altex? Cu locatia activa in Safari apare corect dar Facebookul spune altceva.

#4449
valy2vv

valy2vv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 19.02.2006
salut, am un iphone7+ la care, de cca. 2 saptamini, butonul home isi pierde ocazional feedback-ul haptic/vibratia la apasare apoi isi revine pur si simplu dupa o perioada de timp (n-am reusit sa cronometrez, dar e mai mult de 5 minute) iar daca n-am rabdare, dupa un restart.
in rest butonul functioneaza la atingere (deblocheaza ecranul, iese din aplicatie, deschide siri...). astazi dimineata am actualizat sistemul de operare la 12.1.2 prin itunes si observ ca problema persista.
tot acum imi dau seama ca atunci cind butonul home nu mai functioneaza corect nici telefonul nu mai vibreaza in timp ce este apelat .  stiti ceva de un posibil bug ? pentru ca desi baiatul meu imi spune ca un coleg de-al lui are aceeasi problema la iphone7 si ca ar fi un ceva de la apple, exact inainte de aceasta problema telefonului meu i s-au inlocuit microfoanele la un service (nu mai era in garantie).

Edited by valy2vv, 05 January 2019 - 20:10.


#4450
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View Postvaly2vv, on 05 ianuarie 2019 - 20:08, said:

exact inainte de aceasta problema telefonului meu i s-au inlocuit microfoanele la un service (nu mai era in garantie).
Numai Domnul nostru Iisus Hristos si tehnicianul de la service stiu ce s-a intamplat acolo.
DFa-i o revenire la setarile de fabrica, vezi daca isi revine, desi nu prea cred...

#4451
valy2vv

valy2vv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 19.02.2006
și-a revenit, cel puțin pînă acum. mulțumesc.

#4452
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 31.07.2015
Salutare tuturor. Va cer un sfat:
Momentan sunt intre telefoane sa zic asa, am de ales intre Google pixel xl 1 sau iphone 7, ambele noi. Diferenta ar fi de 100 lei pentru iPhone 7. Voi ce ati lua? Multumesc.

#4453
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,457
  • Înscris: 07.01.2011
Eu unul as lua iphone ul,la telefoane mai vechi este mai sigur iphone ul,ruleaza mai fluid sunt sigur.

#4454
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
IPhone

#4455
SilviuClappers

SilviuClappers

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.01.2019
Am si eu o problema cu un iphone 7+ . Mi-a ramas blocat in VR MODE pe youtube , si nu mai pot iesi , fiecare clip e in VR si nu pot remedia problema.

#4456
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Dezinstaleaza aplicatia si instaleaz-o din nou.

#4457
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Double-tap pe home button și închizi forțat aplicația YouTube.
Nu e necesară reinstalarea!

#4458
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 06.10.2015
This device has been replaced, so it can not be serviced by Apple.

Ce inseamna ma exact?

#4459
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 06.10.2015
Si inca ceva, o persoana X a schimbat un iphone 7 silver pe garantie, a primit alt iphone 7 silver, nou si sigilat, insa dupa noul imei, arata ca este culoarea neagra. Care sa fie cauza? Posibil sa nu fie nou si schimbata placa de baza cu a altui iphone (negru)?

#4460
sf5103

sf5103

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.04.2010
Intrebare:
Iphone 7 plus, in partea stanga sus a ecranului imediat langa iconita cu semnul wireless a aparut o rotita care se invarteste. Stie cineva de ce, eventual ce reprezinta ?

#4461
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
https://support.appl.../en-bn/HT207354

Attached File  ios10-network-activity-status-icon.png   1.35K   2 downloads
Network activity

Edited by December, 20 February 2019 - 16:03.


#4462
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Sotia are un 7 cumparat de la Altex nou, bateria spune ca o ia pe campii, incarca de doua ori pe zi. Se schimba pe garantie, cat dureaza si ce implica asta?

#4463
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postdanghetau, on 06 martie 2019 - 16:18, said:

Sotia are un 7 cumparat de la Altex nou, bateria spune ca o ia pe campii, incarca de doua ori pe zi. Se schimba pe garantie, cat dureaza si ce implica asta?
Stai sa scoatem globul de cristal sa ghicim cat dureaza.

In mod normal tre sa ti-l repare sau sa-l inlocuiasca in termen de 15 zile calendaristice.

#4464
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Pot sa posteze cei care au trecut prin asta, nu e nevoie de glob de cristal.

Unde trebuie vorbit pentru inlocuire, la magazin (si ma indruma ei) sau la vreun service agreat (de pe garantie-daca o fi trecut)?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate