Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

iPhone 7 / iPhone 7 Plus - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4574 replies to this topic

#4339
Xerjoff

Xerjoff

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2018
Telefonul vine la pachet cu casti? Adica din acelea Bluetooth pe care trebuie sa le reincarci la acumulator dupa ce se consuma bateria?

#4340
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,684
  • Înscris: 21.08.2008
Am vandut aseara 6S/64Gb al fetei, avea 2 ani si am luat un 7/32Gb fara casti cu absolut aceeasi suma (se poate spune ca am facut schimb). Castile la 6S sunt "normale", prin port dedicat.
Sotia are tot 7 cumparat nou din magazin, are casti dar nu wireless ci tot prin portul de incarcare cu un adaptor jack. Daca si la 7 sunt casti wireless nu stiu, pot sa confirm ca unele nu sunt sau mai clar spus nu toate sunt.

#4341
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007

 Xerjoff, on 24 mai 2018 - 12:45, said:

Telefonul vine la pachet cu casti? Adica din acelea Bluetooth pe care trebuie sa le reincarci la acumulator dupa ce se consuma bateria?
Tu vrei castile astea gratis https://www.apple.co...F2AM/A/airpods? De la Apple?Posted Image

#4342
Xerjoff

Xerjoff

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.05.2018
Da, din moment ce au facut marea nerozie sa renunte la mufa jack, asa ar fi trebuit sa faca. Ar fi fost de bun simt. Dar deh, marketing... Nu stiu cum sa mai scoata bani dupa fraieri.

#4343
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Total de acord cu tine. Solutia ar fi simpla, nu le mai cumparam, dar alternativa care e?
Strict referitor la mufa jack, din septembrie 2017 incoace, de cand am telefoane fara mufa, o singura data am avut nevoie sa incarc telefonul in timp ce vorbeam la casti. Daca pt tine e o problema tre sa te decizi ce faci.

#4344
danzet

danzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.09.2007
Telefonul vine cu un set de căști, în cutie, plus un adaptor, în cazul în care ai tu căști mai bune. Ce-i drept, nu sunt Bluetooth.

#4345
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nu as putea spune ca au făcut o nerozie, sunt extrem de rare situațiile in care ai nevoie de 2 mufe. Eu nu am avut niciodată nevoie, colegul de mai sus a avut nevoie o singura data.
Poate ca la X ar fi putut sa le dea gratis pe cele wireless ținând cont de prețul pe care îl are și ar fi prea tare sa le dea și la celelalte telefoane, însă mufa aia de casti chiar era cam degeaba.

#4346
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,508
  • Înscris: 16.03.2004
Are ecran retina?

#4347
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Aveti idee de ce nu pot incarca telefonul de la baterie externa?

Cu alt telefon merge. Testat cu 2 caburi lightning si nu se incarca.

#4348
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Ce cabluri ai folosit, cu ce telefon compari, ce marca/model este bateria externa?

De obicei cand iei ieftinaciuni ireal de ieftine din China, cam dai peste astfel de probleme.

#4349
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 izometric, on 01 iunie 2018 - 07:44, said:

Ce cabluri ai folosit, cu ce telefon compari, ce marca/model este bateria externa?

De obicei cand iei ieftinaciuni ireal de ieftine din China, cam dai peste astfel de probleme.
Cablu original Apple.

Cu bateria asta incarc un LG si un Galaxy S8. Cand bag iPhone 7, pe baterie vad ca arata ca incarca dar pe telefon nimic, ca si cand nu am telefonul conectat

#4350
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Salut! Am o „problemă” și nu știu cum să o rezolv... atunci când sunt într-un apel, după circa 3 minute se blochează ecranul (se stinge ecranul și în dreapta sus se blochează pentru că apare un lacăt). E foarte enervant acest lucru pentru că dacă vreau să închid eu apelul trebuie să apăs o dată pe amprentă ca să se aprindă ecranul, apoi mai trebuie să apăs o dată ca să dispară lacătul și abia a treia oară pot închide apelul. E enervant! iPhone 7 am. E posibil să fie vina mea de pe când am umblat pe la setări la început? Că „problema” e cam de la început, nu de acum.

#4351
andvav86

andvav86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.08.2009
Ce parere aveti de husele apple din pilele de pe siteul qickmobile.ro? Oare sunt originale sau facaturi? A cumparat cineva de la ei husa din piele pentru iphone 7 plus? Multumesc

#4352
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

 ovisergiu, on 02 iunie 2018 - 13:52, said:

Salut! Am o „problemă” și nu știu cum să o rezolv... atunci când sunt într-un apel, după circa 3 minute se blochează ecranul (se stinge ecranul și în dreapta sus se blochează pentru că apare un lacăt). E foarte enervant acest lucru pentru că dacă vreau să închid eu apelul trebuie să apăs o dată pe amprentă ca să se aprindă ecranul, apoi mai trebuie să apăs o dată ca să dispară lacătul și abia a treia oară pot închide apelul. E enervant! iPhone 7 am. E posibil să fie vina mea de pe când am umblat pe la setări la început? Că „problema” e cam de la început, nu de acum.
1.Ecranul se stinge automat in momentul in care pui telefonul la ureche.
2.Lacatelul din dreapta e pentru blocarea rotirii ecranului, nu pentru blocarea telefonului Attached File  ios11-orientation-lock-on-icon.png   4.73K   2 downloads
3.Lacatelul pentru blocarea telefonul este pe mijloc.

Daca nu ti se aprinde ecranul in momentul in care departezi telefonul de ureche inseamna ca ai o problema cu senzorul de proximitate.

 andvav86, on 02 iunie 2018 - 16:52, said:

Ce parere aveti de husele apple din pilele de pe siteul qickmobile.ro? Oare sunt originale sau facaturi? A cumparat cineva de la ei husa din piele pentru iphone 7 plus? Multumesc
Par originale. Codurile corespund cu codurile produselor originale. Pretul insa, este unul foarte mic.

#4353
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

 k0r3k7, on 01 iunie 2018 - 10:27, said:

Cablu original Apple.

Cu bateria asta incarc un LG si un Galaxy S8. Cand bag iPhone 7, pe baterie vad ca arata ca incarca dar pe telefon nimic, ca si cand nu am telefonul conectat

Inseamna ca microcipului de management al incarcarii din iphone nu ii place ce curent livreaza bateria si o ignora. Este un bun semnal sa schimbi bateria externa ca sa nu strici si alte device-uri cu ea.

#4354
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012

 December, on 02 iunie 2018 - 17:29, said:

1.Ecranul se stinge automat in momentul in care pui telefonul la ureche.
2.Lacatelul din dreapta e pentru blocarea rotirii ecranului, nu pentru blocarea telefonului ios11-orientation-lock-on-icon.png
3.Lacatelul pentru blocarea telefonul este pe mijloc.
Daca nu ti se aprinde ecranul in momentul in care departezi telefonul de ureche inseamna ca ai o problema cu senzorul de proximitate.(...)

Tocmai am primit un apel. Am apăsat pe telefonul verde și-am dat pe speaker (eram în cameră și mai aveam treabă), după 50 de secunde de vorbit, pe mijlocul ecranului a apărut lăcățelul, ecranul era stins. A trebuit să apăs amprenta 1 dată ca să se aprindă ecranul - se vedea că e blocat că era lăcățelul pe mijloc - și am mai apăsat butonul de amprentă încă o dată ca să se deblocheze ecranul și abia acum am reușit să închid apelul. E enervant! Ce pot face să nu se mai blocheze?

#4355
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
N-am idee la ce te referi, poate vin altii mai priceputi ca mine.


#4356
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
te rog, poti face o poza cu ceva, sau un print screen sa vedem si noi cum arata semnul acela de lacatel ?
Si daca ne poti spune ce versiune de iOS este pe telefon instalata.

Edited by vad, 06 June 2018 - 07:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate