Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Traseu Silistra - Veliko Tarnovo

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Abc2001ro

Abc2001ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 02.07.2015
Ar fi 2 rute de la Silitra la Veliko Tarnovo, una prin Ruse, una prin Sumen. Am fost in 2011 in ambele orase. Nu mai tin minte exact care din drumuri, dar parca cel spre Ruse, era plin de gropi. Stie cineva daca s-a remediat situatia ?

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,937
  • Înscris: 02.09.2005
am fost eu acum vreo luna jumatate pe ruse pana la veliko, drumul e fara gropi insa asfaltul cred ca a fost ceva la promotie fiindca e foarte rugos si face un zgomot in masina de parca mergi cu racheta... dar gropi nu sunt, se merge cu viteza maxima legala lejer.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă ai răbdare să citeşti aici, vei afla totul despre porţiunea Ruse-Veliko Tărnovo.
Anul trecut am parcurs-o, dar în sens invers, de la Veliko Tărnovo spre Ruse. E drum cu o singură bandă pe sens, cu asfalt vălurit. Unele gropi au fost plombate, pe unele segmente vălurite s-a turnat asfalt nou (atunci, anul trecut).

 jericho, on 01 septembrie 2016 - 10:40, said:

drumul e fara gropi insa asfaltul cred ca a fost ceva la promotie fiindca e foarte rugos si face un zgomot in masina de parca mergi cu racheta
Scuze, uite o informaţie mai proaspătă.
Asfaltul ăla rugos e excelent pe timp de ploaie, spre deosebire de al nostru. Mai bine să urli ca racheta, decât să faci acvaplanare şi să te pomeneşti în decor (aici sau în Paradis).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate