Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Comenzi terminale mobile Digi.Mobil.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
955 replies to this topic

#37
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
Pai da, ei motiveaza ca sunt foarte multe comenzi. Pai asta nu e problema clientului, ci managementul lor e cu probleme.

#38
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,656
  • Înscris: 21.03.2005
Off topic: Vezi ca angajeaza Capacity Store Phone Planning. Au nevoie de oameni cu experienta. S-ar putea sa le fii de ajutor. Cica se plateste bine.
(Https://rcs-rds.ro/cariere/filter-minim-1000-eur/minim-liceul-limba-romana-fara-engleza-phone-planning-manager)

Https://rcs-rds.ro/cariere

(Pamflet)

Edited by MELODY, 13 September 2016 - 14:51.


#39
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Postdoralex2003, on 13 septembrie 2016 - 14:38, said:

Azi m-au sunat ca se livreaza, tot azi din curiozitate am intrat pe site sa vad ce a mai aparut. Xiaomi RN3 nu mai exista pe site.
Am avut dreptate cand am zis sa il scoata. Le aducea mai multa paguba si financiara si de imagine (datorita livrarii anevoioase). Sper ca al meu sa vina ca altfel nu mai am rabdare sa astept dupa alt telefon.
In 10 minute iti iei unul de la concurenta la un abonament nou.

Asa e Xiaomi RN3 a disparut de pe site.
Azi dimineata era :)

#40
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postxndoe, on 13 septembrie 2016 - 14:48, said:

Asa e Xiaomi RN3 a disparut de pe site.
Azi dimineata era Posted Image
Azi l-am primit și eu(comanda din 25.08), și cred că asta i se datorează în mare măsură lui "DIGI_helper" !A doua zi după ce i-am dat acestuia un mesaj, am fost sunat de la București pentru a-mi trimite telefonul prin curier, în condițiile în care eu am făcut comanda într-un magazin din Buzău.Am scăpat de gura copilului care mă zăpăcisePosted Image

#41
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Postgabitu73, on 14 septembrie 2016 - 10:12, said:

Azi l-am primit și eu(comanda din 25.08), și cred că asta i se datorează în mare măsură lui "DIGI_helper" !A doua zi după ce i-am dat acestuia un mesaj, am fost sunat de la București pentru a-mi trimite telefonul prin curier, în condițiile în care eu am făcut comanda într-un magazin din Buzău.Am scăpat de gura copilului care mă zăpăcisePosted Image


Asa cred ca s-a intamplat si in cazul meu, adica digi_helper a ajutat :)
Inca nu l-am primit dar trebuie sa soseasca in a doua parte a zilei.

Totul OK cu telefonul ?

#42
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008

View Postxndoe, on 14 septembrie 2016 - 10:31, said:



Totul OK cu telefonul ?
Da, este în regulă! N-am apucat să-l butonez prea mult, dar m-a uimit cât de repede lucrează senzorul de amprentă! Practic deblochează instantaneu!

#43
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Vad ca au inceput livrarile la telefoane si sper sa primesc si eu samsungul j3 comandat pe 22.08 desi mi-am cam pierdut speranta...

Edited by xbod, 14 September 2016 - 11:17.


#44
mgmihai

mgmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007
comanda RN3 pe 26.08.16 sunat ieri si nu am raspuns astept sa fiu sunat din nou digi -helper

#45
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@mgmihai -Te rog sa imi comunici in PM numarul comenzii si numele titularului sau adresa completa pentru a verifica situatia.

#46
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
Numai la voi a functionat karma cu digi_helper`ul. La mine nu. Probabil voi suna si voi cere sa vb. cu cineva "de mai sus", ca nu se mai poate.

#47
stefxxx

stefxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.10.2014
comanda  din 31.08 pentru xiaomi,ieri sunat, azi primit!

#48
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu te credem. Asa ceva se intampla doar la corporatisti.

#49
d3m3ntzial

d3m3ntzial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 14.02.2007
Revin. O fi karma, o fi de vina faptul ca am spus ca nu imi face placere sa fac sesizari, dar ca voi apela la OPC pentru rezolvarea situatiei daca este cazul....nu stiu. Cert este ca la fix 10 minute dupa reclamatia in sine am fost sunat si anuntat ca maine voi primi telefonul comandat in 22 august, Samsung A5, care s-a nimerit a fi Gold.

#50
man_cristian

man_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 04.04.2007
Salutare,

a primit cineva in ultima saptamana Lenovo A7010 ?

#51
doralex2003

doralex2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.01.2013

View Postdoralex2003, on 13 septembrie 2016 - 14:38, said:

Azi m-au sunat ca se livreaza, tot azi din curiozitate am intrat pe site sa vad ce a mai aparut. Xiaomi RN3 nu mai exista pe site.
Am avut dreptate cand am zis sa il scoata. Le aducea mai multa paguba si financiara si de imagine (datorita livrarii anevoioase). Sper ca al meu sa vina ca altfel nu mai am rabdare sa astept dupa alt telefon.
In 10 minute iti iei unul de la concurenta la un abonament nou.

M-am bucurat degeaba, era de asteptat din partea Digi (RCS&RDS), comanda nu figureaza la ei ca fiind livrata, nu are atasat un AWB.
Cand am sunat ieri la 13.00 mi-au zis ca daca am primit acel mesaj inseamna ca a fost transmisa la CURIER.
Crezandu-i pe cuvant am sunat la URGENT CARGUS si la NEMO Express si ei nu stiau nimic de nici o livrare pe numele meu.
Am revenit cu telefon la "Relatii Clienti" si mi s-a spus ca nu imi pot confirma ca a fost livrata (nu imi pot da un AWB).
Astia nu se trezesc nici in ultimul moment.
SPER sa nu fi inregistrat alta SESIZARE doar pentru faptul ca i-am deranjat sa ii intreb ce e cu acel mesaj sau legat de numarul de AWB, ca la cum analizeaza ei sigur telefonul ajunge la mine de CRACIUN.

Intrebare pentru DigiHelper:
Cine/De ce apare pe DIGICARE ca a anulat comanda pe 13.09.2016 si a plasat alta noua in aceeasi zi?
Sau asa se intampla cand angajatii nu au ce face la birou si mai modifica cate ceva pe acolo sa para ca au mai REZOLVAT UN TIKET?

Inca astept un AWB pe mail sau SMS asa cum am discutat telefonic cu colegii.

#52
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,356
  • Înscris: 16.04.2014
@doralex2003 - In cadrul sesizarii specificate in PM se verifica si acest aspect.

#53
MariusFlorin15

MariusFlorin15

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.05.2016
Sa inteleg ca cei ce au facut sesizari in legatura cu comenzile au ajuns sa fie sunati sau sa isi primeasca telefoanele?

#54
man_cristian

man_cristian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 04.04.2007
Nu neaparat....si la mine s-a facut sesizare si nu a sunat nimeni.

Edited by man_cristian, 14 September 2016 - 18:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate