Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Recomandari stilouri

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
@IMEI: Ahoi, Stai asa ca si Mertanurile costa sute de mii de euroi.
Un Lamy Studio este pe la 40 de euro.

Safari tot Lamy este si costa sub 100RON.  Vezi linkul de mai sus, pentru safari cu penita F (fina) la 93RON.

@mofone: NU la dimesiuni m-am referit. Ci la rezistenta fizica. Safari este din platic ABS ceea ce il face deosebit de robust.
Si spre deosebire de stilourile metalice, rezista f bine si la zgarieturi.

Edited by vladdy99, 31 August 2016 - 17:10.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post_R_A_D_U, on 31 august 2016 - 15:39, said:

Sotia mea are unu de la Poenari, scrie super dar la tine e problema bugetul...
Vreau să-mi comand un stilou de la Poenari și vroiam un sfat cu privire la peniță, în sensul că nu știu dacă să iau F sau M. Scriu destul de mic și F m-ar avantaja dar nu aș vrea să întrerupă atunci când semnez documente cu el.

#21
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 21.04.2009
Poti incerca jinhao 911 costa undeva intre 10 ron si 20 ron capace de otel inox mat (incredibil de robust si rezistent ), scrie extra fin . Este un stilou cu penita ascunsa in stil clasic (parker 51-61) dar cu sistemul de incarcare adaptat la timpurile moderne . Deci este C/C deci se pot folosi si cartuse + are inclus un convertor deci se poate folosi si cerneala din calimara . Il poti gasi peste tot pe amazon , aliexpres , ebay  etc . Ca sa iti faci o idee uite topicul asta si ca sursa de inspiratie suplimentara uite topicul asta de pe softpedia : https://forum.softpe...i/page__st__144  

O gramada de alte sugestii gasesti pe fountainpennetwork.com .

Edited by stefanionutmarius, 21 October 2017 - 10:00.


#22
crs_tzep

crs_tzep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 10.03.2011
sugestie:  Lamy 2000 <F> costa 800 ron are penita de aur

https://www.facebook...14188910922891/ ....am facut un grup mic dedicat stilourilor si ceasurilor in principiu  --> va asteptam in vizita

Edited by crs_tzep, 27 June 2022 - 17:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate