Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

ZTE Nubia Z7 Max

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Dragi colegi...ce părere aveți de modelul z7 max de la zte?? E o ofertă super pe un site si parca l-aș lua..ce spuneți?? Mai poate duce 2016-2017?? Se poate instala rom curat pe el? Cu romana si playstore??
Ps...Am avut anul trecut un zte v5 si ma uimea bateria...2 zile utilizare moderată...

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Nu as merge pe ZTE. Iti spun si de ce: Hardware-ul te poate lasa in garantie, gen un senzor de proximitate, un senzor de iluminare. Plus, ai un software neoptimizat pentru hardware.

Edited by miki07, 30 August 2016 - 12:33.


#3
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View Postmiki07, on 30 august 2016 - 12:33, said:

Nu as merge pe ZTE. Iti spun si de ce: Hardware-ul te poate lasa in garantie, gen un senzor de proximitate, un senzor de iluminare. Plus, ai un software neoptimizat pentru hardware.
e un telefon ok. in plus daca are garantie in ro ce te incurca? eu am avut orange rono, un device low-end fabricat de zte, rebrand orange. a mers excelent pana l-am schimbat. deci cred ca is telefoane bune la un pret corect.

#4
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Dan nu e pe un site in ro...e din China..unde găsesc modul de a pune un rom curat,cu lb romana si Playstore?? Ms

Și eu cred că sunt telefoane super ok..dacă au un preț acceptabil desigur!!

#5
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Telefonul e OK.  ROM-uri stabile  gasesti pe situl oficial ( android 5.1 ) si variante curatate de chinezisme  pe 4pda sau androidiani, dar traducerea in romana e la 50% .  Din cate stiu cea mai buna varianta e asta, cu lb. romana ; playstore trebuie sa instalezi de mana .
Din pacate  seria Z7 e la sfarsit de drum ; Google a intrerupt de ceva timp suportul pentru procesorul SD 801 si  ZTE va face foarte  curand la fel, posibil ca ROM-ul  de acum cateva zile sa fi fost ultimul. De trecut oficial  la 6.0 slaba speranta . Configuratia e buna ( SD 801 + 3g/32 g + slot de card ) , iar constructia de asemenea .

#6
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu mă interesează 6.0...5... cât o fi..și rom curat,stabul,fara chinezisme,lb romana si playstore nu sunt romuri?? Cu traducere in romana completa?m ms

Care e site-ul oficial cu romuri curate,lb romana si playstore?

Dat nici nu mă pricep să pun rom curat,etc...nu le am...mă ajută cineva dacă îl iau??

#7
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Tocmai ti-am pus un link mai sus catre un RR stable, e cel mai bun cu lb. romana.  Vezi cu ce ROM  vine  si discutam . Nu e asa de complicat ca la Sharp sau Xiaomi.

#8
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Ggelu te pricepi la sharp?? Am un model shl22 si nu am date pe el.. am semnal,sun,trinit sms...dar nu pot face sa meargă datele!! Pm pt detalii dacă te pricepi ok?? Ms

#9
pande-le

pande-le

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.07.2011

View Postggelu, on 30 august 2016 - 15:01, said:

Telefonul e OK.  ROM-uri stabile  gasesti pe situl oficial ( android 5.1 ) si variante curatate de chinezisme  pe 4pda sau androidiani, dar traducerea in romana e la 50% .  Din cate stiu cea mai buna varianta e asta, cu lb. romana ; playstore trebuie sa instalezi de mana .
Din pacate  seria Z7 e la sfarsit de drum ; Google a intrerupt de ceva timp suportul pentru procesorul SD 801 si  ZTE va face foarte  curand la fel, posibil ca ROM-ul  de acum cateva zile sa fi fost ultimul. De trecut oficial  la 6.0 slaba speranta . Configuratia e buna ( SD 801 + 3g/32 g + slot de card ) , iar constructia de asemenea .
Ce inseamna ca Google a intrerupt suportul pentru SD801? Adice ce consecinte are treaba asta pentru utilizator?
Ma bate si pe mine gandul sa iau telefonul asta. Am avut acum 3 ani un ZTE Geek si a fost excelent. Semnal, sunet, wifi, poze, touchscreen, baterie, toate mergeau exceptional. Din pacate, dupa un an de folosire l-am spart. Nici un telefon pe care l-am avut de atunci nu a mers asa de bine.

#10
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Probabil ca prima consecinta e ca nu va primi upgrade la Android N.

#11
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Nu am nevoie de nici un update sau altceva..dacă merge ok cu ce vine..ceea ce și sper...sa tina bateria,sa nu aibă lag,sa poze bune si filmari asemenea,sa aibă romana,etc..aducă să fie stabil tot si ok..rămân pe romul ce vine instalat!! Sa vedem ce o fi...

#12
pande-le

pande-le

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.07.2011
Eu l-am comandat. Sunt de parere ca e mai bun un telefon vechi care a fost candva de top, decat unul nou care din start vine cu hard deficitar si soft nefinisat.
@alinator
Sa nu te astepti la o traducere completa in romaneste a meniului. Nici un telefon nu se poate lauda cu asa ceva.

#13
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Da stiu..lai luat de pe b....ood?? Cu ce l-au trimis?? Ms

Deci am avut zte...v5..și la baterie era killer...2 zile wifi si date mereu..poze...internet la greu...

#14
pande-le

pande-le

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.07.2011

View Postalinator, on 05 septembrie 2016 - 19:01, said:

Da stiu..lai luat de pe b....ood?? Cu ce l-au trimis?? Ms

Deci am avut zte...v5..și la baterie era killer...2 zile wifi si date mereu..poze...internet la greu...

Azi dimineata l-am comandat, de pe everbuy,,, cu transport standard (gratuit). Inca nu l-au expediat. De altfel am vazut ca telefonul e disponibil la pret similar pe mai multe siteuri. Probabil ZTE vrea sa scape de stocul ramas.
Si eu am o slabiciune pentru ZTE, de cand am avut Geekul. De la el incoace am folosit vreo 8 telefoane si nici unul nu se poate compara cu fostul meu ZTE.

#15
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
eu l-am luat de pe tiny - europa (135$)
comanda pe 2 sept, primit pe 9 sept (pe 8 nu a dat de mine curierul :))
deocamdata tin bateria sub observatie - asta fusese singura retinere in al cumpara
prima impresie e foarte buna ....

#16
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Adică ?? Au depozit eu? Ms

#17
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
http://www.tinydeal....e-p-160547.html
se pare ca stocul EU s-a epuizat

#18
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Mi se pare un telefon excelent, chiar dacă este un model mai vechi. Cred că voi cumpăra și eu unu. De unde mă sfătuiți să îl comand?
Am avut acum câțiva ani V987 și am fost plăcut surprins de calitatea acelui telefon.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate