Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Ce s-a intamplat astazi la Otopeni?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View Postlex404, on 29 august 2016 - 18:24, said:

Pentru asta exista check in online Posted Image
Si apoi, doar baggage drop.

De obicei lumea nu face asta si coada e mai mica decat la business/ first/ platinum Posted Image


ps. pe mine nu m-a sunat niciodata. Stiu regula:

Buzunare goale
Laptopul, tableta, telefoane in cutie separata
Geaca, hanorac, jos
fara lichide dubioase in bagaj
bocancii, in tavita. Cu tenisi merge

fara monede, si alte metale prin buzunare.


si totusi, am fost de cateva ori controlat analitic desi nu suna nimic. Probabil am ceva suspect pe fata :lol:

Chestia e ca am facut check in online, dar cretinii au pus ghiseul de baggage drop off+check in comun pentru toate cursele lufthansa,austrian, lot etc asa ca trebuia sa stai la aceeasi coada. Am venit cu mai mult de 1h ora jumate inainte.

#38
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Eu is mai paranoic, la toate zborurile is cu 3h inainte...

#39
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View Postlex404, on 29 august 2016 - 19:38, said:

Eu is mai paranoic, la toate zborurile is cu 3h inainte...

Si atunci la ce iti mai faci checkin online?

#40
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Ca să scap de haos.
De obicei până nu văd unde-i poarta exact nu pot fi liniștit. Si după ce văd unde îi pot să mă plimb liniștit, o cafea, ceva :)

#41
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

View Postborn2lose, on 29 august 2016 - 17:18, said:

... in schimb, extrem de enervanti aia care se bagau in fata, 'ma lasati si pe mine sa ma bag, ca pierd avionul?' - da, frate, ca de-asta m-am trezit eu cu o ora mai devreme sa ajung din timp la aeroport, sa te bagi tu in fata ca-ti scade rangul daca vii mai din timp.    

View Postzyraxes27, on 29 august 2016 - 16:36, said:

Noroc ca m-am bagat in fata ca altfel nu prindeam avionul. Cine mi-ar fi platit despagubiri daca pirrdeam avionul?

:)

#42
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View Postborn2lose, on 29 august 2016 - 17:29, said:

garantez ca cine a ajuns azi cu 2 ore inainte n-a avut absolut nicio problema. dar sigur nu e cazul aici.

azi intr-adevar a fost ceva deosebit in aeroport, dar n-a vrut nimeni sa explice ce. am stat si eu aproape jumatate de ora sa trec de tot, si eu nu stau la coada decat la pasapoarte, la check in si security trec prin alte parti.

edit: in plus, azi dimineata la mine a piuit aparatul fara motiv. nici nu m-au verificat cand a piuit, doar mi-au dat cu o hartiuta de-aia de test pe maini si pe haine si mi-au zis sa trec.
Si care-i treaba cu hartiutele alea? M-au dat si pe mine când am plecat în mai de la Otopeni. Pe corp, pe tableta, pe telefon, etc.. la ce folosesc /ce identifica? Demult vroiam sa lămuresc treaba asta...

#43
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016

View Postfisman, on 29 august 2016 - 21:11, said:

Si care-i treaba cu hartiutele alea? M-au dat si pe mine când am plecat în mai de la Otopeni. Pe corp, pe tableta, pe telefon, etc.. la ce folosesc /ce identifica? Demult vroiam sa lămuresc treaba asta...
Droguri sau explozibil. :) si se face aleatoriu. Nu au nici un fel de informatie despre tine. Pur si simplu o fac fiecare al ... xxx... -lea om.

#44
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Înseamnă că aveam o fata mai suspectă.. ;)  Merci de răspuns.OFF: Cum fac sa se vadă în text emoticoanele?

Edited by fisman, 29 August 2016 - 21:18.


#45
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postlex404, on 29 august 2016 - 21:00, said:

De obicei până nu văd unde-i poarta exact nu pot fi liniștit. Si după ce văd unde îi pot să mă plimb liniștit, o cafea, ceva :)
Exact asa fac si eu

#46
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,985
  • Înscris: 21.08.2008
De când aeroportul Băneasa s-a închis pentru cursele de linie, Bucureștiul are exact același număr de aeroporturi cu Craiova.

Pe când un nou aeroport în vecinătatea Bucureștiului? (în vest sau în sud de preferință).

#47
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Era vorba sa se faca un aeroport la Adunatii Copaceni (vreo 15-20 km in sud de oras). A murit in faza de proiect, din pacate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate