Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Ce s-a intamplat astazi la Otopeni?

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Cu hartiile te dau cand suspecteaza prafuri de pusca si alte deastea

Pe mine nu m-au dat niciodata , de ce?

#20
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,872
  • Înscris: 27.04.2010

View Postpetre69, on 29 august 2016 - 17:17, said:

Ia ca incerc o poza
Credeam ca faci poza la bile ...

#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postzyraxes27, on 29 august 2016 - 16:36, said:

Nu stiu daca e topicul potrivit, dar care e treaba cu debandada de azi de la aeroportul Otopeni? Am stat la coada la zborul de Munchen 1 ora si jumatate, dupa care alta coada infernala la securitate. Ii apucasera sa verifice corporal pe toata lumea pana nu mai tiuia aparatul, desi alta data am trecut si cu ochelari cu rama metalica. Apoi  aia de la pasapoarte se uitau minute bune (cu lupa) pe actele de identitate ale copiilor in carucior, uite unde erau teroristii. Noroc ca m-am bagat in fata ca altfel nu prindeam avionul. Cine mi-ar fi platit despagubiri daca pirrdeam avionul?
Panica in fata Aeroportului Otopeni! Autoritatile s-au demut ca o bomba a fost pusa intr-o masina de la 'Plecari'!

#22
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,889
  • Înscris: 21.04.2011

View Poststlk, on 29 august 2016 - 18:03, said:

In textul stirii scrie doar asta:

Nicusor Stanciu a plecat in aceasta dimineata la Bruxelles pentru vizita medicala dinaintea transferului la Anderlecht.

:P

#23
uzzy17

uzzy17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 29.08.2006
se muta coxu de la constanta si vor sa se asigure ca nu pierd nici o parte.

#24
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postcatalina1, on 29 august 2016 - 18:05, said:

In textul stirii scrie doar asta:

Nicusor Stanciu a plecat in aceasta dimineata la Bruxelles pentru vizita medicala dinaintea transferului la Anderlecht.

Posted Image
...dar nu stii sa apesi pe linkul de sub acel scris ? CITITI MAI MULTE DETALII AICI

Quote

Plecarea sa din Romania n-a fost fara emotii. O masina cu numere de Franta lasata langa terminalul 'Plecari' i-a speriat pe politistii anti-tero

Edited by stlk, 29 August 2016 - 18:10.


#25
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Poststlk, on 29 august 2016 - 18:09, said:


...dar nu stii sa apesi pe linkul de sub acel scris ? CITITI MAI MULTE DETALII AICI
Trebuia sa pui linkul ala direct

#26
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postpetre69, on 29 august 2016 - 18:10, said:

Trebuia sa pui linkul ala direct
Nu ! si iti spun si de ce: in acel articol nu scrie ca este vorba de aeroportul OTOPENI (scrie doar de un aeroport) si spuneati: "ba ! dar nu scrie nimic de Otopeni !" asa faceati legatura dintre mini articol (mai exact titlul acestuia ) si articolul intreg de pe celalalt site (am zis ca vedeti si voi linkul respectiv si cititi mai departe)

Edited by stlk, 29 August 2016 - 18:21.


#27
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
De vina este perversitatea celor care zboara cu avioanele. Le place sa fie pipaiti . Isi pun piercing-uri in zone intime ca sa fie dezbracati si pipaiti . Posted Image

#28
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,126
  • Înscris: 10.07.2013

View Postborn2lose, on 29 august 2016 - 17:29, said:

garantez ca cine a ajuns azi cu 2 ore inainte n-a avut absolut nicio problema. dar sigur nu e cazul aici.

azi intr-adevar a fost ceva deosebit in aeroport, dar n-a vrut nimeni sa explice ce. am stat si eu aproape jumatate de ora sa trec de tot, si eu nu stau la coada decat la pasapoarte, la check in si security trec prin alte parti.

edit: in plus, azi dimineata la mine a piuit aparatul fara motiv. nici nu m-au verificat cand a piuit, doar mi-au dat cu o hartiuta de-aia de test pe maini si pe haine si mi-au zis sa trec.

Probabil trebuia sa ajunga cineva important pe aeroport (coana Merkel sau alte vip-uri)?Posted Image

Edited by xmanyacs77, 29 August 2016 - 18:19.


#29
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Pentru asta exista check in online Posted Image
Si apoi, doar baggage drop.

De obicei lumea nu face asta si coada e mai mica decat la business/ first/ platinum Posted Image


ps. pe mine nu m-a sunat niciodata. Stiu regula:

Buzunare goale
Laptopul, tableta, telefoane in cutie separata
Geaca, hanorac, jos
fara lichide dubioase in bagaj
bocancii, in tavita. Cu tenisi merge

fara monede, si alte metale prin buzunare.


si totusi, am fost de cateva ori controlat analitic desi nu suna nimic. Probabil am ceva suspect pe fata :lol:

Edited by lex404, 29 August 2016 - 18:27.


#30
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006
Am vazut odata niste baieti din Israel, care explicau- ''daca stai sa confisti sticle de apa plata si sa controlezi pasagerii in buzunare, n-ai sanse sa prinzi vreun terorist''.
Si n-o sa inteleg niciodata care e faza cu punguta aia de plastic? Deci, daca am deodorant, sau sampon, plm, trebuie sa-l pun in punga aia? De ce? Nu mai explodeaza, sau care-i faza?

#31
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Postpetre69, on 29 august 2016 - 17:28, said:

Nu si alea scofalcite
Alea la cala cu ele

Eticheta si pe banda frate

Eticheta pe posterior? Posted Image

Io întotdeauna sunt în aeroport cu 2 ore înainte de ora îmbarcării. Când știu că urmează să fie aglomerat sunt și cu 3 ore înainte. Prefer să mă lăfăi în lounge decât să alerg ca bezmeticul prin aeroport.
Doamna mea nu-și pune niciodată zorzoanele când călătorim cu avionul.

Edited by SOCRATE_MMXII, 29 August 2016 - 18:54.


#32
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mai taiati din offtopic si din limbajul de samanta la coltul blocului, va rog !
Multumesc !

#33
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
piuitu ca piuitu da cand vii cu 2 ore inainte,faci "cecu",ceata in zona(pasagerii inteleg situatia),da nimeni,Nimeni din aeroport nu stie ce sa zica.Cecu la 7 cursa la 9.La 8 si anunta ca fac transferul pe la B. pe undeva(Otop).Ma nimeni,da nimeni nu a stiut ce sa zica timp de o ora.Nu tu o scuza,o explicatie.Asta e,Bacau.Ti-am luat banii-acuma faci pe mutulica.Caz real petrecut acum 1an in toamna.

#34
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View Postxmanyacs77, on 29 august 2016 - 18:18, said:


Probabil trebuia sa ajunga cineva important pe aeroport (coana Merkel sau alte vip-uri)?Posted Image
Tariceanu. :D

#35
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postzyraxes27, on 29 august 2016 - 16:36, said:

Nu stiu daca e topicul potrivit, dar care e treaba cu debandada de azi de la aeroportul Otopeni? Am stat la coada la zborul de Munchen 1 ora si jumatate, dupa care alta coada infernala la securitate. Ii apucasera sa verifice corporal pe toata lumea pana nu mai tiuia aparatul, desi alta data am trecut si cu ochelari cu rama metalica.

Cateodata au controale - oameni care incearca sa treaca cu diverse chestii lipite pe ei, prin filtrul de securitate si atunci, daca rasufla ca au inspectie, controleaza la sange, sa nu si-o fure.

#36
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View Postwiseguy76, on 29 august 2016 - 18:42, said:

Am vazut odata niste baieti din Israel, care explicau- ''daca stai sa confisti sticle de apa plata si sa controlezi pasagerii in buzunare, n-ai sanse sa prinzi vreun terorist''.
Si n-o sa inteleg niciodata care e faza cu punguta aia de plastic? Deci, daca am deodorant, sau sampon, plm, trebuie sa-l pun in punga aia? De ce? Nu mai explodeaza, sau care-i faza?


Nu curg.


Din cauza presiunii uneori dopurile sar, eu am patit-o.

Si am patit-o sa imi curga apa in cap din bagajul unei vite :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate