Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Videoclipuri DivX pentru masina

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
alecsoviki

alecsoviki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2016
Buna.

Am si eu pe masina, un dvd Pioneer cu DivX, si as vrea sa imi descarc videoclipuri. Am incercat foarte multe formate dar nu le citeste. Am un dvd facut cu videoclipuri .avi si .mpg, alea imi merg chiar si daca le bag pe stick tot le citeste, insa cand descarc eu altele cu acelasi format, nu le citeste de pe stick. Stie cineva ce fel de videoclipuri si de formate merg pe dvd-urile astea auto? Sau ceva site bun de compilare , sa mai incerc sa le compilez? Am luat de pe youtube, printr-un program, care le compileaza in format mpg, insa nu le reda, probabil nu sunt compilate bine sau nu stiu..

Edited by alecsoviki, 29 August 2016 - 08:33.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nu strica sa scrii exact ce player detii. Tine cond de faptul ca fisierele audio si video, au, in afara de format, cantitati diferite de informatie ce trebuie procesata. Apoi, vine rezolutia care si la bitrate mic, ingenuncheaza un player neexperimentat.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
De obicei aceste unitati sunt DivX Certified, asa in practica insemna ca merg doar daca faci conversia cu DivX pro, folosind profilul Home Theatre.

Pret 19.99 USD

Sunt in aceeasi situatie si am studiat problema Posted Image
Am cumparat licenta.

Attached Files



#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
avi si mpg sunt containere, vezi pe computer (cu un player video, gom player de exemplu) ce formate au cele care merg
pot fi divx, xvid....verifica si rezolutia si bitrate
apoi cu un convertor video le prelucrezi pe cele dorite in formatul care "merge" (poti sa incerci programul Super pentru conversii)

#5
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Ffmpeg - e gratis

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003

 sceptic_schizo, on 29 august 2016 - 09:17, said:

Ffmpeg - e gratis
Sunt foarte multe gratis (ex Handbrake), problema este ca rezultatul este "cah" pentru playerele astea de masina.

#7
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

 Adm, on 29 august 2016 - 09:28, said:

Sunt foarte multe gratis (ex Handbrake), problema este ca rezultatul este "cah" pentru playerele astea de masina.
Si la ce le folosesti?



Serios, nu vad o situatie in care sa merite munca pentru beneficii. Dar poate imi scapa ceva.

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Se vede ca n-ai copchii mici...

Un media player iti permite sa ai liniste in masina :D
In mod normal, cel mai usor este cu o tableta (H264 e standard), dar sistemele dedicate de masina sunt de obicei cu 5-10 ani in urma => sunt certificate DivX.

#9
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011

 Adm, on 29 august 2016 - 09:28, said:

Sunt foarte multe gratis (ex Handbrake), problema este ca rezultatul este "cah" pentru playerele astea de masina.


Ce sa faci cu Handbrake ? Ala nu are nici o treaba cu DivX, nu poate converti in asa ceva.


Oricum nu e greu de vazut ce codecuri folosesc filmele care "merg" si apoi se convertesc si celelalte in aceleasi conditii.

#10
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
1. Handbrake versiuni vechi (0.9.3) suporta xVid, daca tii mortis sa folosesti un codec "antic".
2. DivX, pe computer este = Xvid, acest lucru nu este valabil pt dispozitivele DivX Certified. (putina lume intelege asta)
3. DivX are acum suport certificat pt dispozitivele noi, cu H264 si H265
4. Certificarea DivX implica nu doar codec ci o multime de detalii tehnice, care din pacate nu sunt clare Posted Image
===

Sa revenim insa la subiect.
Omul are nevoie de o solutie care aplicata, sa produca tot timpul fisiere care sunt compatibile cu al sau player.
Fara complicatii ramane suita DivX Pro.

#11
alecsoviki

alecsoviki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2016
Acesta este modelul exact de dvd, daca conteaza.

[ https://s16.postimg.org/cniqiunzp/20160818_082748.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alecsoviki, 30 August 2016 - 07:47.


#12
alecsoviki

alecsoviki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2016

 Adm, on 29 august 2016 - 09:04, said:

De obicei aceste unitati sunt DivX Certified, asa in practica insemna ca merg doar daca faci conversia cu DivX pro, folosind profilul Home Theatre.

Pret 19.99 USD

Sunt in aceeasi situatie si am studiat problema Posted Image
Am cumparat licenta.


Am rezolvat, imi merge si mie cu DivX Pro. Dar la Home Theatre parca e rezolutie mai urata... putin pixelat se vede.. Se poate si pe claritate mai buna ? Sau poate nu or fi videoclipurile mele bune ?!

#13
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Problema este ce rezolutie maxima suporta aparatul tau pt decodare.
Acelea sunt preseturi. Home Theater faca 720x576 px

Poti incerca un preset mai sus, sa vezi daca il va decoda - HD 720p

http://www.pioneerel...ivers/AVH-280BT

Rezolutie nativa: WVGA (800 x 480)

Attached File  Screen Shot 2016-08-30 at 10.52.04.jpg   49.22K   5 downloads

Manual

#14
alecsoviki

alecsoviki

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.03.2016
In regula atunci e bine asa. Multumesc pentru ajutor.

Momentan am 15 zile gratuite la program, liicenta am vazut ca este 20 si ceva de euro, s-a scumpit? Sau se vor face reduceri?

#15
bv10nut

bv10nut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 21.11.2014
Buna ziua.Am un player in masina si vreau sa fac niste videoclipuri pentru el.Playerul este un Boss BV7280.Playerul are rezolutia 960*240, reda video cu extensie avi.Vreau sa convertesc niste videoclipuri in aceasta extensie avi dar nu stiu la ce rezolutie sa le fac sa fie citite de player,rezolutia playerului nu cred sa fie una standard.Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate