Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Casa ~ 100 mp utili plus terasare teren

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Nu am postat de mult, fiind prins cu organizare /obținere autorizații /căutare meșteri /materiale /etc.
Am făcut câteva modificări si am si construit ceva.
Va fi placa și peste etaj, iar peste ea ma mai ridic cu 1m de zidărie sa imi rămână podul mansardabil, cine știe când e nevoie. Acum pregătim placa peste parter si caut informații legate de semineu (in secțiunea respectiva)
Încerc sa pun si poze imediat.

Poze

Attached Files



#56
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Am terminat cu zidăria si betoanele, in sfarsit.
Asteptam dupa lemn, între timp am luat lambriul si in weekend ne apucam de grunduiuit/lacuit, sa fie gata.
Zilele astea trebuie sa ne hotărâm la țiglă, probabil va fi Tondach.
Daca aveți alte recomandări in legatura cu țiglă sau lac colorat (eu ma gândeam la Sadolin), le aștept!

Attached Files



#57
vivaconsult

vivaconsult

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.01.2016
Tondach este o alegere buna, iar cu Creaton sigur nu dai gres, poate ca aceasta din urma este o idee mai scumpa.

#58
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Nu te bucura.....
Acum incepe greul.

#59
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Știu, dar nu am cum sa nu ma bucur

#60
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Lacul trebuie sa fie Sadolin :) . nu uita de grund (eu am folosit Base de la Sadolin, un grund/tratament foarte uleios, dupa care am folosit Base NR tot Sadolin, dar e un grund mai putin ulei, mai laptos.... Base nu am mai gasit si pretul este acelasi...asa e cand prinzi prea multi clienti, treci pe reteta cunoscuta: pentru estici merge orice, chiar daca e mai scum decat in vest... Asa ca ai grija la ce cumperi. Eu caut un lazur negru, dar inca nu m-am hotarat, Sadolin nu e pe negru.

#61
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Salut, Sadolin am luat, am găsit nuanța nuc 4,ce am vrut eu (stejar rustic) nu era pe stoc.
Base am luat, era si NR la Dedeman, dar băiatul mi-a recomandat ca si dvs. Am dat grund si prima mana pe lambriu clasa A, iese super, o sa revin cu poze.

#62
vasiutziugmail

vasiutziugmail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.08.2016
Revin cu ceva update-uri după foarte mult timp.
Am terminat partea de "roșu", am pus tâmplărie pvc salamander tripan, am făcut șemineul cu tubulatura pentru fiecare camera de la etaj. Am tencuit, am făcut încălzirea in pardoseala si am turnat șapa peste,evident si instalația electrica. Am întâmpinat destule greutăți și complicații, unele rezolvate cu ajutorul membrilor forumului, pentru care va mulțumesc. Vreau sa ma apuc de gard chiar eu, ajutat ocazional de cunoscuți. Va fi ceva de lucru, pentru ca vreau sa fac o elevație care la punctul maxim va avea 1 metru, pentru a egaliza curtea (acum are o panta de aproximativ 1m). Cred ca voi face un topic separat.
Probleme momentan (in afara de banii care se termina) prezintă tencuiala, care a început pe tavan, in câteva locuri sa se fisureze. Revin cu detalii după ce discut cu meseriașul.Attached File  IMG-20180506-WA0023.jpg   341.16K   56 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0022.jpg   141.83K   59 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0021.jpg   422.25K   52 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0020.jpg   176.95K   52 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0019.jpg   232.87K   50 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0018.jpg   40K   52 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0017.jpg   156.35K   49 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0016.jpg   380.74K   48 downloadsAttached File  IMG-20180506-WA0014.jpg   209.47K   45 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate