Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

scroafa mea e bolnava

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
guzun74

guzun74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.08.2007
am o scroafa care de un timp dupa ce urineaza elimina un fel de mucozitati , am atasat niste imagini poate s-a mai intalnit cineva cu problema asta, am chemat si doctorul dar nu mi-a dat nici un raspuns concret a zis doar sa o mai urmarim, eu am urmarit-o si am vazut ca le elimina dupa urinare problema e ca acum e si gestanta si nu stiu cum sa o tratez sa nu afecteze purceii

Attached Files



#2
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Cand trebuie sa fete ? Esti sigur ca nu a avortat ?

#3
guzun74

guzun74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.08.2007

 Hunor_66, on 28 august 2016 - 12:16, said:

Cand trebuie sa fete ? Esti sigur ca nu a avortat ?
E gestanta intr o luna jumatate dar nu cred ca a avortat am mai gasit scurgerile astea si inainte sa o montez dar atunci aveam doua scroafe in aceeasi boxa si nu stiam de la care e, acum le am separat si le am urmarit iar odata am vazut ca dupa ce a urinat a iesit o substanta albicioasa, se vede si in poza ca este ud pe langa aceea mucozitate, cred ca s a intamplat acelasi lucru. I am explicat si doctorului cand am observat prima oara dar n a stiut ce sa mi spuna. Am mai avut o scroafa care mi a avortat dar atunci a eliminat ceva rosiatic ca niste placente mai mici si mai multe nu seamana cu ce e acum, asta e ceva albicios.

#4
guzun74

guzun74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.08.2007

 Hunor_66, on 28 august 2016 - 12:16, said:

Cand trebuie sa fete ? Esti sigur ca nu a avortat ?
Am urmarit-o azi si s-a intamplat acelasi lucru, urineaza si la sfarsit elimina o substanta alba, poate fi ceva din mancare? Calciu? Eu ii dau uruiala din porumb, orz,grau, mazare, putina sare si calciu de la agromar balotesti cu aroma de vanilie ( o punga de 2kg la 100kg uruiala). Am mai vazut si la alta scroafa in boxa niste pete albe pe podea, ca niste saruri in urina dar pete mici si uscate nu ca la scroafa astalalta.

#5
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
probabil ca are cistita,trebe neaparat control veterinar

#6
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Mai degraba are o infectie cervicala sau vaginala. Las-o sa fete si imediat dupa fatare faci un tratament de 3 zile cu bujiuri cu antibiotice. Introduse pana dincolo de col, in coarnele uterine.

#7
guzun74

guzun74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.08.2007
am uitat de postarea asta, o sa pun si cauza poate mai este cineva in situatia asta. Pana la urma aceste eliminari sunt flocoane de calciu neasimilate. M-a invatat cineva care a lucrat pe la ferme in Danemarca , i-am schimbat calciul pe care il adaugam in furaj cu un premix care pe langa carbonatul de calciu mai contine si vitamine, fosfat monocalcic si este mai asimilabil

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate