Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Afacere Internet Cafe + jocuri PC + XBOX in Septembrie 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
306 replies to this topic

#289
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

 Flat, on 02 septembrie 2016 - 15:27, said:

nostalgia te face sa faci lucruri prostesti.
e ca si cum ai vrea sa deschizi un centru de inchirieri casete video (sau poftim DVDuri) cand toata lumea vede filmele pe streaming.
sau dozator cand toata lumea cumpara suc
am lucrat la icafe in 99 clientii erau cum a zis cineva interval orele 10-14 cativa ametiti (expati, turisti) care sa-si verifice mail, 18-23 pustimea din cartier haos. nopti weekend
tine cont ca in acea perioada internetul era o raritate in case, stateai pe dial-up in cel mai bun caz ASDL, noi aveam oarece teava

singura mea idee aplicabila in 2016 la care ma gandesc este o sala cu 5-10 posturi de racing
volane performante si eventual scaune, poate monitoare (TV) curbate.
jocurile cu masini - indiferent ca sunt arcade sau simulatoare - nu necesita o cariera in gaming, oricine poate lua volanul si juca 5 minute sau 10 ore daca e addicted
pentru pustani e ocazia ideala sa experimenteze mai ales ca la varsta aia au in cap numai NFS si bolizi si liniute dar numai in vise ca de-abia la 18 ani dau de permis si nici atunci nu au neaparat masini, cei mai prosti isi iau pisicute sau ursuleti pe bulgaria si intra cu ele in stalpi
in timp ce computer si net are oricine, volan nu prea sau daca au volan acasa au d-alea ieftine de 100 de lei care sunt penibile. un volan adevarat gen Logitech G27 sau Thrustmaster sau Fanatec mai rar. deci are sens sa vina sa se joace pentru ca oferi ceva ce nu au disponibil (poate doar in malluri dar sunt cam vechi alea si nu e atmosfera)
te axezi pe asta si faci bar special pt racing, bagi un TV, doua pe Digi si poti sa hostezi in weekend vizionari de curse de F1, GP2, DTM, MotoGP, Indy, Nascar. vin si oamenii mari sa se joace
te mai bagi in seama la competitii locale, faci promo concurs cu premii ture de karting pe circuit vorbesti cu AMCKart sau altii
iti dai seama ce bucurie e pt un pusti sa se joace la tine pe simulator si sa castige nushce concurs si tu sa-i platesti ora sa se dea cu kart adevarat!!

e o idee se pot face multe, eu as face si la subsol un sexshop in conexiune cu ideea cu videochatul, dildauri si vibratoare pentru liceencele dornice de actiune Posted Image

da, diferite jocuri, console Wii, o sala de gaming profesionist. Merge sa bage si calculatoare, daca face competitii, premii. Lumea vine la asa ceva. Daca ar baga si jocuri cu recompense, la modul ca, daca te joci 2-3 ore primesti un tichet. Cu 10 tichete primesti un tricou sau o sapca, ceva:)..dar ai nevoie de spatiu pentru asa ceva si de o investite cat de cat serioasa:)

#290
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016

 dark, on 02 septembrie 2016 - 14:10, said:

Studiul ăla...e doar pe hârtie, înțelegi ce spun.

Inteleg foarte bine. Trebuia sa pun si eu ghilimelele de rigoare ca sa intelegi si tu din prima, daca ma intelegi ce vreau sa zic.

#291
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Flat, on 02 septembrie 2016 - 15:27, said:

jocurile cu masini - indiferent ca sunt arcade sau simulatoare - nu necesita o cariera in gaming, oricine poate lua volanul si juca 5 minute

Si da cu masina din gard in gard. Iti trebuie pricepere si la asta.

#292
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Daca joci de distractie si nu pentru "cariera" e ok si sa dai din gard in gard.

Edited by AMETHIST, 03 September 2016 - 00:20.


#293
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Vine frigul. Baga un spatiu de joaca pt copii. Chiar si vara ai ceva activitate cu petreceri pt copii. Cauta pe la un teatru mai mic sau chiar la facultate o colaborare cu o animatoare sau doua sa vina la astfel de petreceri si eventual in weekend cateva ore chiar si cand nu e petrecere si vei avea clienti.
Investitia va fi mai mica iar gradul de ocupare mai mare.

#294
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Vine frigul. Fa un patinoar.

#295
u-k

u-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,309
  • Înscris: 07.06.2016
Astea sunt contracte publice de concesiune, sunt deja luate.
Dar ai putea sa te duci in parc sa faci evaziune cu lacul... aduci un aragaz mic pe gaze si vinzi vin fiert, asta este ceva ce m-ar interesa sa cumpar iarna in parc, chiar m-am gandit de ce in romania nu se vinde cafea, ceai sau vin fiert in parc, ca in straintate este ceva normal si pare romantic.

Edited by u-k, 03 September 2016 - 11:57.


#296
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si se dezgheata lacul de la aragazele aduse de tine si de altii. :D

#297
White_sky

White_sky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 12.07.2016
N-am citit toate cele 17 pagini din care vreo 13 probabil pline de ineptii, dar pt. initiatorul acestui topic. Realitatea virtuala si-a dat drumul si in urmatorii 5-6 ani, asta e trendul. Toti producatorii de gaming si nu numai, incep sa faca jocuri si aplicatii ptr. VR. Jocurile pe PC vor deveni o a 2 alternativa.
N-ai un business plan conturat, n-ai un plan de costuri fix, mergi pe pipaite, te gandesti sa-ti iei calc. de la E-mag & shit. 4-5k euro in domeniu asta e fix pix. Uite AICI  sau FACEBOOK un exemplu. Omu a bagat 20.000 eur din start si crede-ma mai urmeaza inca vreo 10 repejor. Din punctul meu de vedere mai bine cumperi know how-ul de la el si mergi direct pe VR. Dar ptr. asta trebuie ban, nu gluma.

#298
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,500
  • Înscris: 16.03.2004
Da, locurile de joacă pentru copii merg foarte bine. Să-și facă zilele, petreceri cu kinderi, asta e afacerea adevărată.

#299
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006

 ingent84, on 27 august 2016 - 06:59, said:

Doresc sa deschid un internet cafe + jocuri PC gaming + XBOX in septembrie 2016.

Deci la urma urmei ai deschis internet cafeul?
E mijlocul lui noiembrie. Ai deja 2 luni vechime?

Edited by djxhouse, 11 November 2016 - 22:25.


#300
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A deschis un kkt.

#301
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006
Nu de altceva, vroiam sa-i dau niste ponturi, si anume sa nu uite sa pune pe calculator urmatoarele jocuri:
1. Need for Speed Porsche
2. Fifa 2000
3. Atomic Bomberman
4. Starcraft
5. GTA 1

#302
Capo_Bastone

Capo_Bastone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 16.01.2016
nu renunta la ideea ta, e tot ce pot sa iti zic...

https://www.reddit.c...ng_cafe_ama_as/

#303
Hondarul_21

Hondarul_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 20.10.2010
stiti de ce nu mai raspunde ?

Nu mai  are acces la internet.

Va prindeti de gluma ? Posted Image Posted Image

#304
legalised

legalised

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2017

 dark, on 27 august 2016 - 11:36, said:


Au dreptate. Ascultă-i și nu fă prostia!
ai descis? Merge afacerea? Ceva idei :-))

Salut,
Si eu intentionez sa deschid un Real Escape Room. Am amenajat camerele in diferite teme. Spre prostia mea, am realizat dupa designul camerei ca trebuia sa ma gandesc prima data la clue-uri. Am cateva dar nu se leaga intre ele :-(...ceva idei?...pls? :-))

#305
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006

 legalised, on 27 februarie 2017 - 23:46, said:

ai descis? Merge afacerea? Ceva idei :-))

Salut,
Si eu intentionez sa deschid un Real Escape Room. Am amenajat camerele in diferite teme. Spre prostia mea, am realizat dupa designul camerei ca trebuia sa ma gandesc prima data la clue-uri. Am cateva dar nu se leaga intre ele :-(...ceva idei?...pls? :-))

Nu iti mai dam idei, ca deschizi afacerea, o sa fie un succes enorm, apoi nu ne mai tii la curent.

Deci in asemenea conditii nu dam sfaturi.

#306
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008
Salutare, nu stiu cum am ajuns aici, dar topicul asta e fenomenal. Nu am ratat niciun reply din cele 17 pagini si m-am distrat enorm. Posted Image
Nimeni de pe forum nu face parte din "vadul" infinit de oameni? Sa ne zica si noua unde e locatia, daca mai traieste baiatu'.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate